امروز : یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت : ۹:۱۶ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:�������� ����������
سید احمد خمینی+عبارت
یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱
ادعای جنجالی درباره فوت امام خمینی (ره)
بدنبال ادعای فردی بنام حمید نقاشیان که ادعا کرده امام خمینی به شهادت رسیده است سایت جماران آن را تکذیب کرد.
امام خمینی
پنج شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱
در آستانه سالروز رحلت امام؛ جزئیات پرونده پزشکی سال ۶۸ / کدام بیماری علت رحلت امام (ره) شد؟
سیر بیماری امام خمینی از اول خرداد ۱۳۶۸ به طور جدی آغاز شد و تیم پزشکان تصمیم به جراحی دستگاه گوارش ایشان گرفتند. پس از عمل جراحی بیماری درمان نشد و امام خمینی در ۱۳ خرداد ماه سال ۱۳۶۸ به ملکوت اعلا پیوست.
دکتر سامی+عبارت
پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰
بازخوانی پرونده پرماجرای قتل دکتر سامی به بهانه ادعای داوری درباره احمدی‌نژاد
هشدار عبدالرضا داوری به احمدی‌نژاد دربارۀ «بازخوانی پروندۀ قتل دکتر سامی»، حاوی هیچ اتهام مشخصی نیست و تنها گفته بازخوانی می‌کند. اما به این بهانه و جدای اتهام سنگین مشاور سابق ماجرای نگاهی دوباره انداخته‌ایم به پرونده قتل دکتر سامی که پس از ۳۳ سال هنوز مشخص نیست، شخصی و انتقام‌جویانه بوده یا سیاسی و برنامه ریزی شده.
امام خمینی+عبارت
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
برگزاری مراسم گرامیداشت امام راحل در مازندران
مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام (ره) در فضا‌های باز شهر‌های مازندران می‌تواند برگزار شود.
سپاه+عبارت
پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
فرماندهان کل سپاه از ابتدا تا به امروز / چرا گارد ملی به سپاه پاسداران تغییر نام داد؟
دولت موقت برای دفاع از دستاوردهای انقلاب به فکر تشکیل گارد ملی افتاد، اما برخی از همفکران سیاسی این دولت گارد ملی را تداعی کننده نام گارد جاویدان شاهنشاهی دانستند و آن را نپسندیدند و پیشنهاد گذاشتن نام سپاه پاسداران به نیروی تازه نفس محافظ دستاوردهای انقلاب را مطرح کردند.
امام خمینی+عبارت
چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰
نامه ای به میرحسین موسوی با امضای امام خمینی
در یازدهم فروردین سال ۶۸، امام خمینی در نامه ای به مهندس میر حسین موسوی، نخست وزیر با درخواست هیات امنای دانشگاه تربیت مدرس موافقت کردند.
هاشمی رفسنجانی+بازرگان+عبارت
جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹
به بهانه ایام دهه فجر؛
صورت‌جلسات منتشر نشده شورای انقلاب / رئیس‌جمهور را رهبری کاندیدا کند / از تصفیه‌ها در ادارات و ترمیم کابینه تا قراردادهای ایران با امریکا و اولین انتخابات ریاست جمهوری
هاشمی: [برای] رئیس‌جمهور، مقام رهبری کاندیدا می‌دهد. / بازرگان: اگر آقا رهبری باشد و کاندید بدهد حتماً می‌شود. ولی می‌گویند تحمیل است. اگر رأی ندهند که توهین است. اگر بدهند تحمیلی است. برای خود منتخب هم خوب نیست.
روحانی+عبارت
یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
در آیین افتتاح ۱۳ پروژه بزرگ صنعت آب و برق کشور مطرح شد؛
روحانی: برای انتخابات ۱۴۰۰ اخلاق را زیر پا نگذارید / دولت دوازدهم، پیام امام درباره آب و برق مجانی را محقق کرد / جمهوری اسلامی حامی مستضعفان است
رییس‌جمهوری با یادآوری فرمایشات امام (ره) در ۱۲ بهمن ۵۷ در بهشت زهرا درباره آب و برق مجانی، گفت: دولت دوازدهم افتخار می‌کند در سایه فداکاری مسوولان و تلاش وزارت نیرو و نفت این پیش بینی را محقق کرد و معلوم شد دولت جمهوری اسلامی ایران، حامی مستضعفان است.
آیت الله نظری+عبارت
یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
عالم برجسته مازندرانی در سالروز همراهی امام خمینی(ره) در سفر به ایران، دار فانی را وداع گفت؛
روح بلند و ملکوتی حضرت آیت الله نظری آسمانی شد
ایشان در سال ۱۳۱۱ هجری شمسی در قریه خرمندیچال زیراب سوادکوه متولد شد و سالها ساکن ساری بود.
مشروطه+عبارت
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹
به بهانه صد و چهاردهمین سالگرد ابلاغ نخستین قانون اساسی ایران؛
کدام حکومت اولین قانون اساسی ایران را نوشت؟
امروز هشتم دی ماه، صد و چهاردهمین سالگرد ابلاغ نخستین قانون اساسی ایران معروف به قانون مشروطه است، همان قانونی که به گفته بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیتی بود که می شد در تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از آن الهام گرفت.
سردار علی فضلی+عبارت
سه شنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۹
ماجرای فایل صوتی از اعتراض سپاهیان به محسن رضایی / سردار فضلی: سپاه هرگز در سیاست دخالت نمی‌کند
سردار فضلی به جماران گفت: رزمنده ها وقوف به مسائل سیاسی را تکلیف و وظیفه خودشان می دانستند اما ما رزمندگان دخالت در مسائل سیاسی را بنا بر فرموده امام برای خودمان نهی کرده بودیم .
روحانی + رهبر+۶عبارت
پنج شنبه ۱ آیان ۱۳۹۹
مخالفت رهبر انقلاب با استعفا و استیضاح حسن روحانی +جزئیات
در بهمن ماه سال ۸۳، مجلس شورای اسلامی درصدد استیضاح وزیر آموزش و پرورش بود. اما مقام معظم رهبری در نامه‌ای به رئیس مجلس وقت، استیضاح وزیران را در ماههای آخر فعالیت دولت بدون سود و دارای زیان‌هایی برای کشور دانستند.
امام خمینی+عبارت
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹
امام درباره پیشگویی جبرئیل از انقلاب ایران سخن گفته بود؟
یک روحانی در سخنان خود که در شبکه قرآن و معارف سیما ایراد شده، به نقل از امام راحل، انقلاب اسلامی را «نقشه از پیش دیده شده خداوند از زمان ولادت پیامبر (ص)» عنوان می‌کند و در ادامه باز هم به نقل از امام مدعی می‌شود که «معنای رخ دادن اتفاقاتی، چون شکسته شدن ستون‌های طاق کسرا در ایران همزمان با ولادت پیامبر (ص) در مکه، برچیده شدن نظام سلطنت در ۱۴ قرن بعد است» و نیز جبرئیل در ۷۵ روز دوره حیات حضرت زهرا (س) پس از رحلت پیامبر (ص) آن حضرت را «با اخبار انقلاب ایران آرام می‌کرد».
امام خمینی+عبارت
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
عکس متفاوت از پسر و نوه کمتر شناخته شده امام راحل
عکس قدیمی از محمود دعایی، سید احمد خمینی فرزند امام راحل و سیدحسین خمینی نوه امام خمینی در نجف که مربوط به سال ۵۶ است، در فضای مجازی منتشر شده است.
قالیباف+عبارت
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
قالیباف: امام(ره) را نمی‌توان در چند جمله یا عکس خلاصه کرد /رهبر انقلاب نماد و طلائیه‌دار خط امام خمینی هستند /راهی جز مردم‌باوری نداریم
رییس یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت سالروز رحلت امام خمینی (ره) گفت: برای غلبه بر مشکلات راهی جز حرکت بر مدار خداباوری، مردم‌باوری و باور راسخ به این‌که ما می‌توانیم نداریم.