امروز : جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت : ۱:۲۳ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:���������� �������������� ����������
گیاهان دارویی+عبارت
سه شنبه ۳ آیان ۱۴۰۱
«عبارت» بررسی می کند
تسخیر چراغ خاموش زمین های جنوب ساری/ تجارت گیاهان دارویی به نام مازندران به کام دیگران
متاسفانه روستاییان مازندران به راحتی زمین‌های خود را به غریبه‌ها می فروشند و با پولی که برای آنها هنگفت اما برای خریدار ناچیز است جغرافیای آباواجدادی خود را حراج می کنند تا برای یک زندگی نمایشی لاکچری به ساری بیایند. خودرو شاسی‌بلند بخرند، به سفر آنتالیا بروند و در بهترین مناطق شهر آپارتمان بخرند.
بازدید رییسی از مناطق محروم
یکشنبه ۱ آیان ۱۴۰۱
گزارش تحلیلی «عبارت» از آخرین وضعیت تورم در کشور؛
افزایش نرخ تورم ماهانه و سالانه خانوارها/ چه چیزهایی بیشتر گران شده اند؟
برخلاف احمدی‌نژاد، روحانی و خاتمی، دولت مردمی؛ کاهش درآمدهای خود را از راه مالیات بیشتر و افزایش باورنکردنی نرخ کالاهای اساسی و غیراساسی جبران می‌کند، نه یارانه دولتی به واردکنندگان و تولیدکنندگان کالاهای اساسی! در واقع دولت رییسی دست در جیب ملت می کند، نه خودش.
تورم در مازندران + سایت عبارت
یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
گزارش آماری تحلیلی عبارت از آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران
تورم تولید در حال شکستن کمر اقتصاد مازندران است/ بی توجهی دردناک مسئولان استانی به ‌آمارهای حیاتی
آمارهای تازه که در زمینه‌ی شاخص قیمت تولیدکننده در بخش‌های مختلف کشور در بهار ۱۴۰۱ منتشر شده زنگ خطری برای اقتصاد استان مازندران است که بیش از گذشته ضرورت همکاری استانداری مازندران و ادارات صمت، کشاورزی، بازرگانی و گردشگری را گوشزد می‌کند. بدون نقشه ی راهی دقیق و غیرشعاری ترمیم این شکاف‌ها نه‌تنها غیرممکن خواهد بود، بلکه باید منتظر بدل شدن آنها به حفره‌هایی عمیق باشیم.
حسینی پور استاندار مازندران
چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱
کسب رتبه‌ی دوم کشور در رضایتمندی فعالان اقصادی توسط مازندران؛
مردی که بالاخره فرش قرمز را پهن کرد/ آیا حسینی‌پور می‌تواند رکورد رشد سرمایه‌گذاری مازندران را بشکند؟
حالا مازندران با قرار گرفتن در رتبه‌ی دوم این شاخص نشان داده است که "محمود حسینی‌پور" استاندار مازندران موفق شده با ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی، نظارت مستمر و میدانی، استفاده از فرصت جذب سرمایه‌های بزرگ و تلاش برای تقویت بخش خصوصی در شرایط تحریمی، دل سرمایه‌گذاران داخلی را به دست آورد و برخلاف شعارهای دهه‌های قبل که «ما برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می‌کنیم»، او در عمل این کار را کرده است.
نرخ تورم سالانه در مازندران
سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱
گزارش تحلیلی آماری عبارت از نرخ تورم سالانه در مازندران؛
مازندران؛ گران‌ترین استان ایران در سال گذشته/ به مرز بحران رسیدیم/ تورم مازندران؛ جهنم سرمایه‌گذاران و بهشت دلال‌ها
من پیشتر در گزارشی اخطار داده بودم که اگر روند موجود در بهمن ۱۴۰۰ ادامه پیدا کند، مازندران بی‌شک در "نرخ تورم سالانه" رتبه‌ی خجالت‌آوری را ثبت خواهد کرد اما متاسفانه گوش شنوایی برای این تحلیل‌ها در مازندران وجود ندارد و رسانه‌ای استان نیز کمترین شناختی از تحولات تورمی مازندران در یک دهه‌ی گذشته ندارند. وقتی ارکان اصلی سیاستگذاری و اطلاع‌رسانی وقعی به این خطر اقتصادی نمی‌نهند؛ نتیجه از این بهتر نخواهد شد.
بازدید استاندار مازندران از بازار مرکزی میوه و تره‌بار ساری
سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱
پیگیری عبارت از نتیجه بازدید استاندار مازندران از بازار مرکزی میوه و تره‌بار ساری ؛
فعلا دلالان؛ ماست‌ها را کیسه کردند/ پیشنهاداتی برای اثرگذاری بیشتر بازدیدها
انتظار می‌رود رضایت ایجاد شده بعد از بازدید استاندار مازندران از بازار میوه و تره بار در باقی حوزه‌ها نیز ایجاد شود و معاونان استانداری ، خود را ملزم به بازدیدهای دوره‌ای بدانند و در این مسیر نهایت استفاده را از ظرفیت بالای فرمانداری‌ها ببرند.
رابطه روسیه و مازندران + سایت عبارت
پنج شنبه ۴ فروردین ۱۴۰۱
مازندران چگونه می تواند تهدید جنگ اوکراین را به فرصت بدل کند؛
چند پیشنهاد به استاندار مازندران برای افزایش صادرات به روسیه
با توجه به افتتاح نخستین سرای تجاری مازندران در وولگاگراد روسیه، استانداری باید نهایت استفاده را از این فرصت ببرد و ضروری است که استاندار مازندارن با هماهنگی وزارت امورخارجه و نمایندگی این نهاد در استان، دستیاری ویژه در حوزه‌ی رابطه تجاری مازندارن و روسیه تعیین کند.
عباسی+ سایت عبارت
پنج شنبه ۴ فروردین ۱۴۰۱
یادداشت سردبیر
منو استاد عباسی، آبفای مازندران، همین الان یهویی!
اینبار بهتر دیدم از آقای عباسی درخواست کنم مشکل آب در مازندران را حل بفرمایند. بالاخره کسی که در همه‌چیز دکترین دارد و نصف ساکنان زمین را حرام‌زاده می‌داند، حتما در آستین جادویی‌اش چوب شعبده‌بازی دارد و می‌تواند با وارد آوردن ضرباتی به ساختمان آبفای مازندران، مشکل قطعی و کمبود و کاهش کیفیت آب در این استان را حل کند.
قیمت تولیدکننده + سایت عبارت
چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱
گفتگوی تلفنی عبارت با قوانلو رییس سازمان صمت مازندران؛
قیمت تولیدکننده چیست؟/ نگذارید فروشگاه ها سرتان کلاه بگذارند
عبارت ـ گروه اقتصاد: تغییر شیوه‌ی قیمت‌گذاری کالاها و وارد شدن عنصری تحت عنوان "قیمت تولیدکننده" این‌روزها موجب سردرگمی خریداران شده و به جدال‌های لفظی فراوانی در فروشگاه‌ها دامن زده است. فروشندگان سلیقه‌ای عمل می‌کنند و هرچه دلشان می‌خواهد به این نرخ اضافه می‌کنند.عبارت در گفتگویی تلفنی با مهندس قوانلو رئیس سازمان صمت مازندران جزئیات این طرح جدید را جویا شده است. بر اساس اظهارات قوانلو فروشندگان میتوانند در کالاهای مصرفی تنها ۳۰درصد و در کالاهای ماندگار (مثل لوازم خانگی) تنها ۲۰ درصد به قیمت تولیدکننده که بر روی کالا درج شده اضافه کنند. شما می‌توانید تجربیات خود از رعایت این درصدها توسط فروشگاه‌ها را برای عبارت ارسال کنید
تعداد کارمندان در مازندران
سه شنبه ۲ فروردین ۱۴۰۱
گزارش ویژه عبارت از آمار کارمندان دولت در هر استان+ نقشه
دست مردم کدام استان ها بیشتر در جیب دولت است/ تعداد کارمندان در مازندران چقدر است؟
استان مازندران با جمعیت بیش از ۳ میلیون نفر همواره در زمره ثروتمندترین استان های ایران بوده است. بر اساس گزارش سالنامه آماری ایران؛ به ازای هر هزار نفر جمعیت در سال گذشته، حدود ۲۷ نفر در مازندران کارمند دولت هستند.
تورم در مازندران
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۰
گزارش تحلیلی آماری عبارت از آخرین وضعیت تورم در کشور؛
تورم ماهانه در مازندران رکورد ۹ ساله را شکست / مازندران با فاصله گران‌ترین استان ایران شد / چرا به چنین وضعی دچار شدیم؟
به گزارش عبارت؛ ثبت تورم ۲.۱ درصدی در ماه بهمن، متوسط گرانی در کشور را نشان می‌دهد که بر همین اساس؛ استان مازندران بیشترین تورم را در بُعد ماهانه به ثبت رسانده است. بدین معنا که از ۹ سال پیش تاکنون مازندرانی‌ها چنین تورمی را در بهمن ماه تجربه نکرده‌اند
قیمت و کیفیت نان در مازندران
دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰
گزارشی از کیفیت و قیمت نان سنتی و صنعتی در مازندران به بهانه افزایش نرخ نان صنعتی+ نظرسنجی اختصاصی
دیکتاتوری کُنجدی
مازندران دارای بیش از پنج هزار و ٥٠٠ واحد خبازی فعال است که بنابر گزارش های رسمی تنها ١٠ درصد آنها از درجه کیفی یک برخوردارند و حدود پنجاه درصد نیز حائز پایین ترین رتبه یعنی درجه چهار هستند. همین آمار به روشنی وضعیت کیفیت نان در مازندران را نشان می‌دهد.