امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۷:۴۳ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:������������ �������� �������������� ����������������
پرتقال  + باغ + باغدار + عبارت
چهارشنبه ۷ آیان ۱۳۹۹
شرایط مطلوب آب و هوا پرتقال مازندران را زودتر از موعد روانه بازار کرد
برداشت پرتقال از باغ‌های مرکبات مازندران امسال به خاطر شرایط خوب آب‌وهوایی یک هفته زودتر از موعد معمول سالانه آغاز شده است.
شهیدی فر+عبارت
یکشنبه ۴ آیان ۱۳۹۹
چرا شهیدی‌فر مدیر مناسبی برای مهمترین سازمان مازندران نبود؛
نـشـستـه در غبـار
مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران باید قوی‌ترین مدیر حاضر در شورای اداری استان باشد. فردی که فارغ از تجربه و تخصص بتواند راهبری مهمترین محور توسعه‌ی مازندران را به بهترین شکل ممکن به‌عهده بگیرد. چنین فردی درمازندران تنها مدیر یک دستگاه نیست بلکه باید قدرت اجماع بسیاری از نهادهای دیگر از جمله دامپزشکی، صمت، غله و... را داشته باشد.
سویا + عبارت
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
با دومین استان تولیدکننده سویا در کشور آشنا شوید
مسئول توسعه کشت دانه های روغنی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه چهار شرکت تولیدکننده بذر سویا در استان داریم که بذرها در داخل استان تولید می شود و وابسته به سایر استان ها و یا خارج کشور نیستیم، گفت: مازندران، دومین استان تولیدکننده سویا است.
مرغ + عبارت
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
۱۱ درصد گوشت سفید کشور در مازندران تولید می‌شود
مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران ۳۰ درصد تولید جوجه یکروزه و ۱۱ درصد تولید گوشت سفید کشور را بر عهده دارد.
شالیزار+عبارت+کشاورزی+برنج+شالی
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
هشدار جهاد کشاورزی مازندران در باره سم تقلبی اندوسلفان
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران به شالیکاران در باره استفاده از سم تقلبی "اندوسلفان" که در بین کشاورزان به " پنبه سم " شهرت دارد ، هشدار داد.
انار+عبارت
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
صادرات انار مازندران به روسیه برای نخستین بار در تاریخ؛
اناری که می تواند پسته و زعفران باشد
در سال جاری خبرهای خوبی از این میوه خوش آب و رنگ به گوشمان می‌رسد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که امسال حدود ۲۶ هزار تن انار از باغ های استان برداشت شود که سه هزار تن بیشتر از سال گذشته است و همچنین آنان ارزش اقتصادی تولید انار مازندران در سال جاری را بیش از ۷۷ میلیارد تومان تخمین می‌زنند. رقمی که پیشرفت چشمگیری را نسبت به سال‌های گذشته نشان می‌دهد.
تخریب تغییر کاربری غیر مجاز+عبارت
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
افزایش دو برابری قلع و قمع بناهای غیرمجاز در مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از افزایش دو برابری قلع و قمع بناهای غیرمجاز در استان خبر داد.
کشاورزی مکانیزه+عبارت
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
اختصاص ۱۰۲ میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در استان؛
آشـتی کشـاورزان مازنـدرانی با تکنـولوژی در بحبوحه کرونا
درواقع مکانیزاسیون یعنی اتخاذ هر روشی است که موجب ازدیاد درآمد شود. با این تعریف، جایگزین کردن کارگر با ماشین و موتور یکی از روش‌ها محسوب می‌شود و استفاده از بذر اصلاح شده برای بدست آوردن عملکرد محصول بیشتر روشی دیگر، که هر دو بخشی از موضوع مکانیزاسیون هستند.
اراضی شیب دار+عبارت
پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
۱۱۰ هزار هکتار زمین شیب دار مستعد کشاورزی در مازندران وجود دارد؛
اراضی شیب دار، راهی برای افزایش تولید در مازندران
کارشناسان و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی معتقدند که تبدیل زمین‌های شیب دار به باغ نه تنها در رونق کشاورزی و اشتغال این بخش موثر است، بلکه می‌تواند به حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی و حفظ خاک و منابع آبی هم کمک کند.
گیاهان دارویی+عبارت
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
بررسی مشکلات صنایع تبدیلی در یکی از قطب های تولید گیاهان دارویی کشور؛
درمـان اقتصـاد با صنایـع تـبدیلی گیـاهان دارویـی
طبق پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی میزان تولید و مصرف گیاهان دارویی در سطح جهان در سال ۲۰۵۰ به ۵ هزار میلیارد دلار خواهد رسید در حالی که فقط ۰.۴ درصد از کل سهم تجارت جهانی در این حوزه به ایران تعلق دارد.
کشاورزی+عبارت
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
خسارت ۶ هزار میلیاردی کرونا به کشاورزی مازندران؛
روزهای دشـوار کشـاورزی در روزگـار کرونا
اعداد و ارقام از وضعیت نه‌چندان جالب کشاورزان مازندرانی حکایت دارند. وضعیتی که اگر در میان مدت باقی بماند بدون شک سبب افزایش گرایش به سوی «تغییر کاربری» زمین های کشاورزی خواهد شد. مشکلی که سال‌ها است اراضی مازندران و امنیت غذایی مردم کشور را با هم تهدید می‌نماید و تنها به مذاق بعضی از ویلانشینان و سرمایه داران خوش می‌آید.
زراعت چوب+عبارت
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
تولید یک میلیون و ۸۹۱ هزار و ۲۳۴ اصله نهال در مازندران؛
راهـی برای جلـوگیری از نابودی جنگـل ها
کارشناسان نبود اراضی یکپارچه، بالا بودن دوره به بار نشستن سرمایه گذاری و انتظار هفت تا ۱۰ ساله برگشت سرمایه، نبود تحقیقات بنیادی و برآورد میزان سود دهی، نبود مکانیزم لازم و تضمین کننده برای خرید چوب آلات از تولید کنندگان و عدم پوشش سازمان های بیمه گذار را از مهم ترین چالش ها و مشکلات کاشت و زراعت چوب در کشور بویژه مازندران می دانند.
کلزا+عبارت
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
بر اساس گفته مسئولان قرار است سطح کشت کلزا در مازندران ۲ برابر شود؛
نـانِ ما هم توی روغـن می رود؟
بر اساس اطلاعات موجود بیش از ۸۰ درصد مزارع کلزای کشور در سه استان گيلان ، مازندران ، و گلستان واقع شده است. بخش عمده اين اراضي در بيش از نيمي از سال بلا استفاده رها مي شود و امكان كشت كلزا به عنوان كشت دوم در فاصله بين دو كشت شالي نیز وجود دارد.
خشکسالی+عبارت
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
بهره برداری نامناسب از آب های زیرزمینی مازندران آینده استان را تهدید می کند؛
چاه کن همـیشه ته چاه است!
به گفته کارشناسان بر اساس خواص طبیعی این منابع و به دلیل نزدیکی دشتهای مازندران به ساحل، به ازای برداشت هر مترمکعب آب شیرین زیرزمینی بیش از ۴۰ مترمکعب آب شور دریا جایگزین می شود و با این روند و نیز استفاده از آبهای آلوده زیرزمینی در مزارع، شاهد شور شدن زمین ها و در آینده نیز شاهد غیرقابل کشت شدن مزارع و باغ ها خواهیم بود.
آب بندان+عبارت
شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹
سه هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای بازسازی و مرمت آب بندان های استان؛
خودمان خواستیم که کم آبی تهدیدمان کند
کارشناسان معتقدند نامناسب بودن سيستم آبگيري و نداشتن سيستم رسوبگير، نداشتن خروجي مناسب و كارآمد براي توزيع فني، كم عمق بودن و حجم ذخيره بسيار كم با وجود وسيع بودن آب بندان، فقدان سر ريز مناسب، فرسايش و تخريب ديواره هاي آب بندان، استفاده از خاك با درصد مواد آلي زياد براي احداث ديواره ها و عرض كم ديواره از مشكلات و نواقص اصلی آب بندان ها در مازندران است.