امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۷:۲۶ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:������������ �������� �������������� ����������������
برنج+عبارت
سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰
رونق خرید و فروش برنج نوبرانه در مازندران / خشکسالی بهانه سودجویی
خرید و فروش برنج نوبرانه مازندران پس از گذشت یک هفته از آغاز برداشت محصول از شالیزارهای و روانه شدن کیسه‌های شالی به شالیکوبی‌ها ، بر خلاف سال گذشته بدون معطلی و با رونق آغاز شده است.
شالیزار+کشاورزی+عبارت
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰
محدودیت کشت مجدد برنج از ساری تا گلوگاه
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه به دلیل کاهش نزولات آسمانی و تنش آبی کشت مجدد برنج از شهرستان ساری تا گلوگاه ممنوع است، گفت: در سایر مناطق استان کمبود ذخایر آبی داریم که باید محدودیت را رعایت کنند.
نشای برنج در شالیزار های مازندران + عبارت
پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰
شروع فعالیت دلالان در مازندران همزمان با آغاز فصل برداشت برنج؛
کار سخت برای کشاورزان؛ پول خوب در جیب دلال ها
در شرایط عادی و بدون دلال بازی، واردات برنج آنقدر ها هم نمی تواند مضر باشد به شرطی که عواید آن در درجه اول برای تولید کننده این محصول در نظر گرفته شود نه برای دلال.
برنج+عبارت
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰
ورود برنج جدید مازندران به بازار با طعم دغدغه شالیکاران
برداشت شلتوک از شالیزارهای مازندران پس از گذر از تنش آبی ماه خرداد و هزینه سنگین نهاده‌های کشاورزی و دستمزد در حالی از امروز به صورت رسمی آغاز شده است که شالیکاران استان نگران ثابت ماندن قیمت برنج طی یک سال گذشته و همخوان نبودن دخل و خرجشان در سال جاری هستند.
برنج+عبارت
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰
کمباین‌ها به خط شده اند / آغاز برداشت برنج مازندران
برنج‌های خوش عطر و طعم مازندرانی از فردا برداشت و روانه بازار‌ها می‌شوند.
مرغداری+عبارت
دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰
نجات دام و طیور مازندران از گرمای شدید هوا
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران توصیه‌های فنی مقابله با گرمای شدید هوا در مرغداری‌ها و دامداری‌ها را اعلام کرد.
دامداری+عبارت
شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰
بساط دامداری های سنتی مازندران درحال برچیده شدن است!
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: افزایش بهای نهاده های دامی و شیر به صنعت دامپروری استان لطمه می زند و سبب برچیده شدن بساط دامداری های خرد و سنتی می شود.
خشکسالی+عبارت
شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰
تنش خشکسالی در شالیزارهای مازندران / خطر جدی کاهش محصول برنج در دشت هراز
کشاورزان دشت هراز واقع در شهرستان های آمل ، بابل ، محمود آباد و فریدونکنار که آب مورد نیازشان از رودخانه مهم و بزرگ هراز تامین می‌شود ،به دلیل کاهش محسوس روان‌آب ، پمپ‌های آب چاه‌های کشاورزی را روشن کرده‌اند تا در حساس‌ترین مرحله از رشد گیاه برنج دچار مشکل نشوند.
شیر+عبارت
شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰
گزارش اختصاصی عبارت از هیاهوی این روزها در بازار شیر؛
آشفته بازار شیر و لبنیات / از تکذیب افزایش قیمت توسط صمت تا ماجرای تکراری دامداران و نهاده های دامی
قوانلو در خصوص آخرین وضعیت نرخ شیر هم گفت: پیشنهاد این افزایش قیمت به تنظیم بازار ارسال شده و درحال بررسی است. اما قابل ذکر است که تا این لحظه هیچ مصوبه‌ای در این باره صادر نشده و با توجه به دستور شخص رئیس جمهور مبنی بر کنترل هرچه بیشتر قیمت‌ها در روزهای سخت مردم و همچنین اعلام آقای واعظی، بعید است که چنین افزایش قیمتی را شاهد باشیم و فعلا در جد پیشنهاد است.
شالیزار+عبارت
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
مدیریت کم آبی شالیزارها با افزایش کشت ارقام محلی در مازندران
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به سیاست کشت که متاثر از کم آبی سال جاری در استان مازندران اتخاذ شده است، تلاش کردیم تا کشاورزان را به سمت کشت ارقام محلی سوق دهیم تا آب کمتری مصرف شود.
مزارع دانه های روغنی کلزا در شرق مازندران+عبارت
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
کلزاکاران مازندرانی، خسته از هزار پیچ مشکلات
فصل دروی کلزا و خرید تضمینی محصول رسید و کشاورزان از بی مهری زمین و زمان و کاسته شدن سطح مزارع گلایه مند هستند.
برنج+عبارت
پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰
زمزمه کمبود برنج، ترفند سودجویان برای واردات / به اندازه نیاز ۹ ماه آینده کشور ذخیره داریم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: برنج به اندازه نیاز ۶ تا ۹ ماهه کشور ذخیره شده و زمزمه کمبود برنج ترفند سودجویان برای واردات است.
خشکسالی+عبارت
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
فرار از کم آبی در مزارع کشاورزی مازندران
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی مازندران بر تجهیز مزارع کشاورزی به سیستم آبیاری نوین برای بهره مندی بهینه از آب تاکید کرد.
کشاورزی+عبارت
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
قانونی که اراضی کشاورزی را نابود می‌کند!
خرد شدن اراضی کشاورزی یکی از موضوعات مهمی است که این روزها در مازندران به وفور شاهد آن هستیم، داستانی که به دلایل مختلف از جمله سود بالا از فروش اراضی قطعه شده و یا قانون ارث به وقوع می‌پیوندد، برخی کارشناسان معتقدند برای جلوگیری از این تغییرات، مجلس باید برای وضع قوانین جدید ورود کند و تناقضی در دستورات مذهبی با اجرای اصلاح قانون ارث وجود ندارد.
پهپاد+عبارت
شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰
سمپاشی با پهپاد در مزارع بهشهر / تکنولوژی به یاری کشاورزان شتافت
توسعه فن‌آوری موجب شده است که تکنولوژی‌های نوین در بخش‌های مختلف زندگی بشر وارد شده و تمام جوامع بشری و جوامع شهری و روستایی از آن بهره‌مند شوند و این روزها تکنولوژی جدید به کمک کشاورزان بهشهری شتافته و استفاده از پهپاد در سم‌پاشی اراضی گندم دهستان شهدای بهشهر، صرفه‌جویی ۳۰ درصدی سم را موجب شده است.