امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۷:۰۱ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:�������������� ����������������
خاک+عبارت
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹
ادعای عجیب مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی درخصوص خاک مازندران
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی مازندران گفت:با توجه به بررسی ها و آنالیزهای انجام شده از خاک های استان، هیچگونه آلودگی خاک از لحاظ فلزات سنگین و سمی بودن خاک‌ها در مزارع نداریم.
خرماکلا+عبارت
یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹
با «خوش بو» ترین روستای مازندران آشنا شوید
از سال ۹۶ احداث گلخانه و تولید در روستای خرماکلای شهرستان قائم‌شهر استارت خورد که طی این سال‌ها شاهد موفقیت در اجرای این طرح بودیم به طوری‌که اجرای موفق ایجاد واحدهای گلخانه از یک واحد به ۱۵۰ واحد برسد و اکنون نیز جوانان در پی ایجاد ۲۰۰ واحد گلخانه دیگر در این روستا هستند.
کلزا+عبارت
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹
افزایش قیمت خرید تضمینی کلزا در مازندران
مجری طرح دانه روغنی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تاکنون ۹ هزار هکتار قرارداد کشت کلزا در استان مازندران منعقد شد، گفت: آغاز بارندگی‌ها در استان فرصت کشت کلزا را افزایش داده است و کشاورزان تا ۱۵ روز دیگر فرصت دارند در مزارع خود کلزا کشت کنند.
کشاورزی+عبارت
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹
بیش از ۱۵ هزار فارغ التحصیل بیکار کشاورزی در استان وجود دارند؛
افزایش بیکاری کشاورزان تحصیل کرده در مازندران / چالش علم و سنت یا عدم توان مدیریت؟
در کشورهایی مانند آلمان، وقتی فارغ‌التحصیلی با لیسانس زراعت از دانشگاه بیرون می‌آید ساعت‌های بسیاری را در مزرعه گذرانده است و فقط کیسه‌ای از مفروضات نیست. ولی فارغ‌التحصیل رشته‌های مشابه در ایران برای کسب مهارت‌های لازم باید خیلی خوش‌شانس باشند تا بتوانند بعد از اینکه از دانشگاه بیرون آمدند، بدون اینکه بتوانند سوریس مناسبی ارائه دهند، مدتی را در واحدهای تولیدی بچرخند و دوره‌ای را به عنوان کار‌آموزی بگذرانند و به توانمندی برسند.
گلخانه+عبارت
دوشنبه ۱۲ آیان ۱۳۹۹
راه اندازی ۱۶۰ گلخانه در یک روستای مازندران؛
آینده کشاورزی مازندران زیر سقف های شیشه ای
آن‌طور که می‌گویند قرار است با برنامه‌ریزی توسعه گلخانه‌ها و بهره‌برداری از مجتمع‌های گلخانه‌ای در آینده نزدیک، سطح کشت‌های گلخانه‌ای استان به ۴۰۰ هکتار خواهد برسد. عددی که در صورت تحقق گامی بزرگ در تحول صنعت کشاورزی در استان مازندران به شمار می‌رود.
باران+عبارت
شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۹
گرمای ادامه دار هوای پائیزی در مازندران و نگرانی برای کاهش بیشتر بارندگی ها؛
تابستان هنوز بساطش را جمع نکرده
منابع آبی مازندران به دلیل بهره برداری بیش از اندازه تغییرات آب و هوایی و خشکسالی‌های چند سال اخیر در وضعیت مناسبی قرار ندارد و اگرچه در یکی دو سال گذشته با بارش های رخ داده کمی جان گرفته اند اما سال‌ها نامهربانی تاب و توان را از آن ها گرفته و برای از بین رفتن کامل فقط نیاز به کمی بی توجهی بیشتر دارند.
شهیدی فر+عبارت
یکشنبه ۴ آیان ۱۳۹۹
چرا شهیدی‌فر مدیر مناسبی برای مهمترین سازمان مازندران نبود؛
نـشـستـه در غبـار
مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران باید قوی‌ترین مدیر حاضر در شورای اداری استان باشد. فردی که فارغ از تجربه و تخصص بتواند راهبری مهمترین محور توسعه‌ی مازندران را به بهترین شکل ممکن به‌عهده بگیرد. چنین فردی درمازندران تنها مدیر یک دستگاه نیست بلکه باید قدرت اجماع بسیاری از نهادهای دیگر از جمله دامپزشکی، صمت، غله و... را داشته باشد.
گلخانه+عبارت
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
بیکاری ۱۵ هزار فارغ التحصیل کشاورزی در پایتخت کشاورزی ایران
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزی یکی از ارکان مهم اقتصاد مازندران است، یادآورشد: مازندران بیش از ۱۵ هزار فارغ التحصیل کشاورزی بیکار دارد.
منصور‌علی زارعی+عبارت
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
نماینده ساری خواستار بازگشت اختیارات تنظیم بازار به وزارت جهاد کشاورزی شد / برنامه ریزی مجلس برای دخیل کردن کشاورزان در قیمت گذاری محصولات
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون کشاورزی به دنبال این هستیم اختیارات از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی برگردانده شود.
منصورعلی زارعی+عبارت
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
نماینده ساری: کشاورزان هم در قیمت گذاری محصولات کشاورزی نقش خواهند داشت
زارعی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: کشاورزان در نحوه قیمت گذاری محصولات کشاورزی نقش خواهند داشت.
کشاورزی مکانیزه+عبارت
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
اختصاص ۱۰۲ میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در استان؛
آشـتی کشـاورزان مازنـدرانی با تکنـولوژی در بحبوحه کرونا
درواقع مکانیزاسیون یعنی اتخاذ هر روشی است که موجب ازدیاد درآمد شود. با این تعریف، جایگزین کردن کارگر با ماشین و موتور یکی از روش‌ها محسوب می‌شود و استفاده از بذر اصلاح شده برای بدست آوردن عملکرد محصول بیشتر روشی دیگر، که هر دو بخشی از موضوع مکانیزاسیون هستند.
باغدار+عبارت
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی هزینه تولیدات کشاورزی در مازندران
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران از افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی هزینه تولیدات کشاورزی خبر داد.
مازندران تولید + عبارت
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
مازندران در بین ۱۰ استان برتر کشور در زمینه تولید ناخالص داخلی؛
مازندران تنها استان غیرصنعتی جدول / دستاوردهای اقتصادی حسین‌زادگان و آمارهای امیدبخش
در ابتدا باید گفت که شاخص «تولید ناخالص داخلی» نشان دهنده قدرت تولید و قدرت زایندگی یک اقتصاد است و از جمع ارزش کالاها و خدمات نهایی تولید شده در داخل یک اقتصاد در یک بازه زمانی مشخص (یک سال) به دست می‌آید. هر چه تولید ناخالص داخلی بیشتر باشد به نوعی می‌توان گفت که آن اقتصاد بزرگتر و قوی تر است.
گیاهان دارویی+عبارت
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
بررسی مشکلات صنایع تبدیلی در یکی از قطب های تولید گیاهان دارویی کشور؛
درمـان اقتصـاد با صنایـع تـبدیلی گیـاهان دارویـی
طبق پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی میزان تولید و مصرف گیاهان دارویی در سطح جهان در سال ۲۰۵۰ به ۵ هزار میلیارد دلار خواهد رسید در حالی که فقط ۰.۴ درصد از کل سهم تجارت جهانی در این حوزه به ایران تعلق دارد.
کشاورزی+عبارت
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
خسارت ۶ هزار میلیاردی کرونا به کشاورزی مازندران؛
روزهای دشـوار کشـاورزی در روزگـار کرونا
اعداد و ارقام از وضعیت نه‌چندان جالب کشاورزان مازندرانی حکایت دارند. وضعیتی که اگر در میان مدت باقی بماند بدون شک سبب افزایش گرایش به سوی «تغییر کاربری» زمین های کشاورزی خواهد شد. مشکلی که سال‌ها است اراضی مازندران و امنیت غذایی مردم کشور را با هم تهدید می‌نماید و تنها به مذاق بعضی از ویلانشینان و سرمایه داران خوش می‌آید.