امروز : پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت : ۷:۰۰ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:��������������
دامداری+عبارت
دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰
مثلث دام، سبوس و شیر / نفس گاوها به شماره افتاد
حکایت سبوس در دامداری و دامپروری روایت بنزین و هدفمندی یارانه‌ها است و بالا رفتن آن سبب شده تا ناقوس و زنگ خطر انقراض این صنعت در مازندران به صدا درآید.
دامداری+عبارت
شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰
بساط دامداری های سنتی مازندران درحال برچیده شدن است!
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: افزایش بهای نهاده های دامی و شیر به صنعت دامپروری استان لطمه می زند و سبب برچیده شدن بساط دامداری های خرد و سنتی می شود.
شیر+عبارت
شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰
گزارش اختصاصی عبارت از هیاهوی این روزها در بازار شیر؛
آشفته بازار شیر و لبنیات / از تکذیب افزایش قیمت توسط صمت تا ماجرای تکراری دامداران و نهاده های دامی
قوانلو در خصوص آخرین وضعیت نرخ شیر هم گفت: پیشنهاد این افزایش قیمت به تنظیم بازار ارسال شده و درحال بررسی است. اما قابل ذکر است که تا این لحظه هیچ مصوبه‌ای در این باره صادر نشده و با توجه به دستور شخص رئیس جمهور مبنی بر کنترل هرچه بیشتر قیمت‌ها در روزهای سخت مردم و همچنین اعلام آقای واعظی، بعید است که چنین افزایش قیمتی را شاهد باشیم و فعلا در جد پیشنهاد است.
دامدار+شیردوشان+عبارت
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
شیردوشان؛ جشنی برای شکرگزاری از نعمت‌های الهی / از آیین ۱۰۰ساله دامداران مازندرانی چه می دانید؟
جشن شیردوشان رامسر مظهر سادگی و شکرگزار بودن روستاییان است و شیردوشان از جمله آیین‌های کهن و سنتی دامداران شمال بوده که همواره در ماه پایانی بهار برپا می شود.
میدان کشتی جویبار+عبارت
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
پایتخت کشتی ایران روی ریل توسعه و عمران / از قطب تولید و صادرات ماهیان خاویاری تا تحول عمرانی در روستاها
راه اندازی بزرگترین مرکز پرورش و تولید ماهیان خاویاری و مرکز صادرات محصولات کشاورزی در جویبار از آن دست اقداماتی است که در هشت سال گذشته انجام و باعث شده تا این شهرستان با شتاب بیشتری در مسیر توسعه و پیشرفت و رونق تولید قرار گیرد.
پالایشگاه شیر+عبارت
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
ماجرای احداث پالایشگاه شیر در مازندران / امیدی که هنوز از دست نرفته
بحث احداث پالایشگاه شیر در مازندران از زمانی که وزیر راه فعلی استاندار این استان بود، مطرح شد؛ اما امروز با گذشت ۴ سال این موضوع در حد شعار باقی مانده است.
نهاده های دامی+عبارت
پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
خوراک دام در مازندران کمیاب شد! / قیمت ۳ برابری جو در بازار آزاد
مسعود احمدی حاجی با بیان اینکه در حال حاضر متاسفانه با کمبود اقلام علوفه‌ای به‌خصوص جو مواجه هستیم و این مسئله را رد نمی‌کنیم؛ گفت: از یک‌سو، میزان نهاده‌های ورودی به مازندران با تقاضای موجود، همخوانی ندارد و از سویی دیگر واردات این محصول نیز کمی سخت‌تر از گذشته شده است.
دام+عبارت
شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
نگاهی به پروژه اصلاح نژاد دام سپیدان کوثر در چهاردانگه مازندران؛
طرحی برای پُر پول کردن جیب دامداران مازندرانی
اهمیت تولیدات شركت اجداد سپیدان كوثر باعث شد تا احمد حسین زادگان، استاندار مازندران، در نشست دی ماه ۹۷ با مدیرعامل شركت تولیدی اجداد سپیدان كوثر به‌منظور توسعه دامپروری صنعتی در این استان شرکت نماید و پیگیر پروژه‌ای انقلابی در صنعت دام استان باشد.
گوسفند + دام + دامداری + عبارت
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹
تردد دام‌ ها بدون پلاک ملی ممنوع!
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۲۰ درصد دام های مازندران هویت دار شدند.
گوسفند+دامداری+عبارت
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
بررسی مزایا و معایب اصلاح نژاد دام ها در مازندران؛
پیدا و پنهان کمک علم ژنتیک به دامداران مازندران
هر دامپرورى در گله خود که تحت شرايط يکسانى از هر نظر پرورش داده مى‌شود، به حيواناتى با سطوح توليد مختلف برخورد مى‌کند. از دو حيوانى که در تحت شرايط يکسان پرورشى آنکه توليد بيشترى داشته باشد، پرورش و نگهدارى آن استفادهٔ بيشترى خواهد داشت، روى اين اصل سعى دامپرور بر اين خواهد بود که تمام افراد گله آن را حيواناتى که توليد بالا دارند تشکيل بدهند.
خیریانپور+عبارت
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
افتتاح اولین پروژه اصلاح نژاد دام سبک کشور در مازندران + تصاویر
با حضور حسن خیریانپور, معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران پروژه اصلاح نژاد دام سبک برپایه گوسفندهای پر تولید شیری و چند قلوزا فرزین وتکسل گوشتی برای اولین بار در کشور برای تحقق شعار جهش تولید در شهرستان جویبار افتتاح و بهره برداری شد. ‎
عشایر+عبارت
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
به بهانه تعویق کوچ عشایر مازندران به دلیل کرونا؛
روایتی از کهن ترین شیوه زیست بشر در مازندران
ترکیب اجتماعی جمعیت ایران، متشکل از سه جامعه متمایز شهری، روستایی و عشایری است. حیات اجتماعی در این سرزمین از دیرباز متأثر از روابط متقابل و زندگی توأمان جوامع مذکور بوده و در این میان، جامعه عشایری همواره، نقشی بارز و تعیین کننده در سرنوشت سیاسی و زندگی اقتصادی کشور داشته است.
جلسه جهاد کشاورزی+عبارت
چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
گزارش اختصاصی عبارت از جلسه هم اندیشی و ارائه راهکارهای منطبق با جهش تولید در سازمان جهاد کشاورزی مازندران؛
جهش تولید دستورکار اصلی جهاد کشاورزی در سال ۹۹ / خسارت ۴۷۸ میلیارد تومانی کرونا به کشاورزی مازندران / رشد ۱۸ درصدی صادرات استان در سال ۹۸ / دام های مازندران کمترین ضریب تلفات در کشور را دارند
معاون امور اقتصادی استاندار مازندران با اشاره به اهمیت صادرات در پیشبرد اهداف اقتصادی استان افزود: خوشبختانه ۴ پایانه صادراتی در استان تعریف شده که با تاکید و پیگیری که در دولت انجام دادیم به امید خدا تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.
دام + عبارت
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
حل مشکلات حوزه دام مازندران بزودی
معاون بهبود تولیدات دامی مازندران :بزودی اکثر ‏مشکلات حوزه دام مازندران با تدابیر وزارت جهاد کشاورزی حل خواهد شد. ‏