امروز : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۵:۵۲ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:��������������
ظفرمند+عبارت
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰
پوشش رایگان ۸۰ درصد از بیمه‌شدگان سلامت در مازندران
مدیرکل بیمه سلامت مازندران از پوشش رایگان ۸۰ درصد از بیمه‌شدگان استان خبر داد.
کرونا+قارچ سیاه+عبارت
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰
قارچ سیاه به بابل رسید / بستری ۶ نفر در بیمارستان ها
‍٦ بیمار مبتلا به قارچ‌سیاه در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.
کرونا+عبارت
پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
اعلام شکست طرح تحول سلامت / بیمارستان‌ها پول ندارند دارو و تجهیزات بخرند
یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه همه اساتید و کارشناسان می دانستند طرح تحول سلامت بدون پشتوانه مالی شکست می خورد، گفت: مهمترین قربانی طرح تحول سلامت، آموزش بود و با افزایش ظرفیت پذیرش، بار درمان به دوش دانشجویان افتاد.
انسولین+عبارت
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹
انسولین نوترکیب قلمی در مازندران کمیاب شد / سرگردانی بیماران در داروخانه ها
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار اینکه در زمینه انسولین های قلمی نوترکیب با کمبود مواجه هستیم، مشکلات ارزی را دلیل اشکال در تامین این دارو ذکر کرد.
پزشک+عبارت
سه شنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۹
ماجرای حق ویزیت برای پزشکان خانواده در مازندران چیست؟
دریافت مبلغی به عنوان حق ویزیت توسط پزشکان خانواده در مازندران سبب گله شهروندان و خدشه‌دار شدن مهم‌ترین طرح بهداشتی سلامت‌محور کشور شده است ، طرحی که یکی ویژگی‌های مهم آن حذف ارتباط مالی میان پزشک و بیمار بوده است.
کرونا+عبارت
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
۷ اتفاق وحشتناک که ماه‌های آینده در انتظار ماست
مهمترین روش انتقال کرونا نفس کشیدن، حرف زدن یا سرفه ناقلان کووید ۱۹ است و مهمترین دستاورد بشر در برابر کرونا تا این لحظه، ماسک است.
کرونا+عبارت
شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
تأیید قطعی یک روش جدید برای درمان بیماران کرونا
رییس کمیته علمی ستاد کرونا گفت: مطالعات ما نشان می‌دهد که برخی از بیماران بستری به دلیل لخته شدن خون فوت می‌کنند؛ از این رو استفاده از دارو‌های ضد انعقاد خون در پروتکل درمانی کشور وارد شده است و بر این اساس همه بیماران بستری ملزم به استفاده از این دارو‌ها هستند. تجویز این دارو‌ها تاکید قطعی ما است؛ چرا که مصرف این نوع دارو‌ها باعث می‌شود که مرگ و میر بیماران حدود ۳۰ درصد کاهش یابد.
کرونا+عبارت
شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
زنگ خطر در مازندران / افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در بابل همچنان ادامه دارد
افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در بابل با گذشت ۶۵ روز از آغاز شیوع این بیماری در شهرستان همچنان از ترخیصی‎ها بیشتر است.
کرونا+عبارت
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
این ترفند ساده جان بیماران کرونا را نجات می‌دهد!
متخصصان مراقبت‌های ویژه می‌گویند ظاهرا خوابیدن روی شکم به بهبود حال بیمار کمک می‌کند. چون باعث می‌شود که اکسیژن راحت‌تر به ریه‌ها برسد. در حالی که وقتی بیمار به پشت می‌خوابد، وزن بدن به برخی بخش‌های ریه فشار وارد می‌کند. هیبرت گفت: «ما با خواباندن آن‌ها روی شکم، بخش‌هایی از ریه‌ها را باز می‌کنیم که قبل باز نبود.»
نمکی+عبارت
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
وزیر بهداشت: کرونا نیمه دوم سال هم هست/ واکسن تا ۲ سال دیگر به ما نمی‌رسد/ خودم را برای روزهای سخت‌تر آماده کرده‌ام
وزیر بهداشت با بیان اینکه فعلا هیچکس توان پیشبینی خاصی ندارد و نمی‌دانیم کرونا با ما و با جهان چه خواهد کرد، گفت: فکر می‌کنم واکسن کرونا تا دو سال دیگر به ما نمی‌رسد؛ اگر کسانی تولید کنند در صورتی که خیلی هنرمند باشند برای خودشان تولید می‌کنند. در نیمه دوم امسال کرونا را همچنان خواهیم داشت، اما شاید کرونایی نجیب‌تر و آرامتر از ویروس فعلی. امیدواریم پس از اردیبهشت و خرداد نفس راحت تری از شر این طوفان بکشیم اما پاسخ بسیاری از سوالات برایمان نامفهوم است. من خودم را برای روزهای بسیار سخت تری آماده کرده‌ام؛ روزهایی که ممکن است همزمان با کرونا قرار باشد آنفولآنزای فصلی را نیز تجربه کنیم.
کرونا+عبارت
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸
افراد دارای علائم کرونا با این شماره ها تماس بگیرند/ همه خدمات و داروها رایگان است حتی اگر بیمه نباشند
برای قطع زنجیره انتقال و تا زمان اتمام شیوع ویروس کرونا به مشارکت مستمر مردم نیاز داریم، چون خود خانواده‌ها در خطر هستند.
کرونا+عبارت
یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
درمان کرونا برای مبتلایان چقدر آب می‌خورد؟
همه چیز از یک پست در فضای مجازی شروع شد. همان‌هایی که کنار گود نشسته اند و می‌گویند لنگش کن چشمشان را روی ایثار شبانه روزی مدافعان سلامت بستند و این بار انگشت اتهام را سمت کادر درمانی گرفتند و نوشتند بیمارستان‌ها از نگرانی مردم کاسبی راه انداخته اند و بابت آزمایش کرونا ۹۰۰ هزار تومان و در انستیتو پاستور یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از آن‌ها دریافت می‌شود. در کذب بودن این ادعا که شکی نداشتیم، اما پاسخ مسئولان این دو مرکز درمانی و آزمایشگاهی آبی بر آتش شایعات شد.
اهداکنندگان خون + عبارت
شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
هلال احمر: ذخیره خون کشور در وضعیت قرمز است
مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر در توئیتی با بیان اینکه کرونا بیماران دیگر را هم به درد خود مبتلا کرده است، تاکید کرد: ذخیره خون در وضعیت قرمز است.
اهدای خون+عبارت
پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
مازندران از سال ۱۳۹۲ تاکنون در خون و فراورده های خونی به خودکفایی رسیده؛
نگذاریم خون در رگ های مازندران بخشکد
در ۱۰ ماه سال جاری در مازندران، ۱۴۴ هزار و ۳۵۰ نفر جهت اهدای خون مراجعه کردند و از این تعداد، ۱۱۱ هزار و ۳۲۹ نفر موفق به اهدای خون شدند که ۷۲ هزار و ۷۷۰ نفر جز مستمرین اهدای این مایع حیاتی، ۳۰ هزار و ۹۱۷ نفر جز اهداکنندگان با سابقه خون و مابقی بار اولی بودند.
بندرعباس+عبارت
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
آتش‌زدن یک درمانگاه در بندرعباس بخاطر کرونا
شایعه نگهداری بیماران کرونایی در یک درمانگاه در بندرعباس موجب تحریک مردم و برخی افراد در شهرک توحید و آتش‌زدن درمانگاه شد.