امروز : سه شنبه ۴ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۱۲:۰۴ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:����������
ظریف + عبارت
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
ظریف از نهایی شدن قرارداد ۲۵ساله با چین خبر داد
وزیر خارجه پس از شرکت در جلسه کمیسیون صنایع در پاسخ به سوالی در ارتباط با روند پیگیری تصویب سند جامع همکاری ۲۵ ساله ایران و چین پاسخ داد.
علی ربیعی+عبارت
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
سخنگوی دولت: واگذاری بندر به چین دروغ است/ زمان بازگشایی مدارس در همه مناطق یکسان نخواهد بود/ سخنان سیف درست نبود /کشور در سخت‌ترین شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است
ربیعی سخنگوی کشور گفت: ۲۷ میلیارد دلار ارز باید از سال ۹۷ تا کنون به کشور برگشت داده می‌شد که این عدد هنوز برگشت داده نشده است. همچنین صادرکنندگانی که برای بازگشت ارز از صادرات اقدام نکردند کارت بازرگانی‌شان تا پایان تیرماه ۹۹ در صورت عمل نکردن به تعهد‌های ارزی باطل می‌شود. البته واحد‌های تولیدی از این اقدام مستثنی هستند و این اقدام مشمول اشخاصی است که هیچ بازپرداختی ارزی از صادرات خود نداشتند.
سقوط+عبارت
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
توافق کانادا و ایران بر سر پرداخت غرامت سقوط هواپیمای اوکراینی
براساس بیانیه دولت کانادا، یک گروه هماهنگی بین المللی از کشورهایی که اتباع آن‌ها در این حادثه جان خود را از دست دادند، با امضای یک تفاهم‌نامه راه را برای مذاکره با تهران هموار کردند.
هوشنگ نصیرزاده+عبارت
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
ماجرای کپی فدراسیون فوتبال از کویت به جاهای باریک کشید
نصیرزاده در پاسخ به این سئوال که آیا فیفا متوجه این تقلب فدراسیون فوتبال ایران شده است؟ اظهار کرد: نمی دانم. شاید متوجه نشده باشد ولی همان اساسنامه کویت را برایمان اصلاح کردند و فرستادند!
روحانی+عبارت
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
در جلسه امروز هیأت دولت مطرح شد؛
روحانی: کاه را کوه کردن از مشکلات کشور گره‌ای باز نکرده و هنر نیست/ بحث مسکن و اجاره‌بها به جامعه فشار زیادی آورده / مردم بدانند همه توان خود را به کار می‌گیریم
رئیس جمهور گفت: کاه را کوه کردن از مشکلات کشور گره‌ای باز نکرده و هنر نیست. از سوی دیگر کوه را کاه نشان دادن بر خلاف اخلاق است. کشور سختی‌ها و مشکلاتی دارد. تحت شرایط کرونا صادرات و واردات و تجارت تحت تاثیر قرار گرفته و حوزه‌های حمل و نقل و گردشگری نیز از شیوع این ویروس بی‌تاثیر نماندند.
آژانس بین المللی هسته ای+عبارت
یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹
اثرات قطعنامه جدید آژانس علیه ایران
احمدی تحلیلگر مسائل بین الملل در یادداشتی نوشت: هدف ایران باید تا حد مقدور گرفتن بهانه از عناصر تندرو در واشنگتن و منطقه باشد. البته ایران حق دارد نسبت به ادعا‌های جدید آژانس مشکوک باشد، چراکه منشا آن‌ها ادعا‌های اسراییل است و به طور کلی، آژانس تنها در صورتی می‌تواند خواستار بازدید از یک سایت اعلام نشده شود که دلایلی منطقی و متقن برای شک خود ارایه کرده باشد. اما ادامه مذاکره با آژانس ممکن است بتواند به یافتن راه‌حلی برای این مشکل کمک کند.
لیگ برتر+عبارت
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
تاریخ بازی فولاد و استقلال تغییر کرد/ از سرگیری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال از ۸ تیر
به منظور افزایش زمان آماده سازی باشگاه ها وهمچنین بهبود شرایط جسمانی بازیکنان دیدارهای باقیمانده لیگ نوزدهم با حدود یک هفته تاخیر نسبت به تاریخ قبلی پیش بینی شده آغاز می شود.
حسن بهاروند+عبارت
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
آمادگی ایران برای تحویل دادن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی
بررسی و بازخوانی جعبه سیاه هواپیما آخرین قدم در تحقیقات فنی است و فکر نمی‌کنیم جعبه سیاه حاوی اطلاعاتی باشد که کمک شایانی به تحقیقات به عمل آمده ما بکند و بعید می‌دانیم اطلاعات مهمی در آن باشد چرا که همه تحقیقات مان به پایان رسیده و می‌دانیم که چه اتفاقی افتاده است.
کرونا+عبارت
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
با وارد شدن به مرحله تازه از همه گیری کرونا، نیاز به تصمیمات و رفتارهای جدید از سوی مسئولان به شدت احساس می شود؛
سایه کرونا تا ابد بر سر ما نمی ماند / آیا مسئولان برنامه ای برای دوران پس از همه گیری دارند؟
در حال حاضر شرایط به گونه ای شده که انگار ادارات و نهادهای کشور کرونا را به عنوان یک حقیقت مطلق پذیرفته اند و خود را چنان در اعماق چاه این ویروس می بینند که انگار هیچ امید و یا پلنی برای گذر از این دوران و ورود واقعی به دوران پسا کرونا ندارند. گویی قرار است سایه این بیماری تا ابد روی سر ما سنگینی کند.
عباس موسوی+عبارت
دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
ایران: آماده رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم
موسوی: منطقه نیازمند است به این سمت برود و اگر به این سمت بروند و تصمیم بگیرند آغوش ایران باز است.
علی مطهری+عبارت
دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
واکنش مطهری به ماده مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی
ما که عملا با ورزشکاران اسرائیلی مسابقه‌ای نمی‌دهیم پس نیاز نیست داد بزنیم و این موضوع را به صورت قانون درآوریم یا پای دولت را به این ماجرا باز کنیم.
کرونا+عبارت
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
چند درصد ایرانی‎ها کرونا گرفته‌اند؟
رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمتر از نیم درصد ایرانیان تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بنابراین موضوع ایمنی گله‌ای در کشور مطرح نیست.
شکر قرمز+عبارت
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
قلمه نیشکر در زمان شاه عباس از هند به مازندران آورده شد؛
گزارش تصویری عبارت از مراحل فراوری نیشکر و تولید شکر قرمز در مازندران
شکر سرخ از انواع طبیعی شکر است. طبق باور بعضی افراد شکر سرخ با شکر قهوه‌ای تفاوتی ندارد. اما حقیقت چیز دیگری است. شکر سرخ در واقع همان شکر خامی است که از عصاره اصلی گیاه نیشکر بدست می‌آید و درصد شکر آن از ۸۸% کمتر نیست.
نیروهای مسلح+عبارت
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
پشت پرده هشدار روز گذشته ستادکل نیروهای مسلح به آمریکایی‌ها /جزئیات رفتار پرخطر و نگران کننده ارتش آمریکا در خلیج فارس و عمان
اگرچه از اواخر سال ۹۸ تحرکات نظامی آمریکا و متحدان این کشور به بهانه ایجاد امنیت برای کشتیرانی تجاری افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است لیکن از اواسط فروردین ۹۹ و به‌ویژه پس از پرتاب غافلگیرانه و موفقیت‌آمیز اولین ماهواره نظامی ایران به فضا، رفتار تروریست‌های آمریکایی در خلیج فارس و دریای عمان دستخوش تغییرات نگران کننده شده است.
کامیون+عبارت
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
رییس اتاق بازرگانی: ۸۹ درصد شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی ایرانی تعطیل شدند/ از ورود کامیون‌های ترکیه جلوگیری شود
رییس اتاق بازرگانی اظهار داشت: در اقدامات اخیر دولت ترکیه با بستن مرزهای خود از سوم اسفند ماه ۹۸بر روی رانندگان و ناوگان ایرانی به بهانه شیوع کرونا باعث گردیده تا ۸۹ درصد شرکت‌های حمل و نقل بین المللی ایرانی به تعطیلی کشیده شوند.