امروز : سه شنبه ۴ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۰۲ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:����������
بشقاب پرنده+عبارت
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
آیا آمریکا رسماً وجود «بشقاب پرنده‌ها» را تأیید کرده است؟/ ماجرای یک شی ناشناس در آسمان ایران
در دوره‌ای که موج رؤیت بشقاب‌پرنده‌ها به اوج رسیده بود، نام ایران نیز در بین کشور‌هایی قرار گرفت. در این بین، یکی از گزارش‌ها اهمیت بیشتری داشت: شیء ناشناس پرنده که در بامداد روز ۱۹ سپتامبر سال ۱۹۷۶ (۲۸ شهریور ۱۳۵۵) در تهران دیده شد. بر اساس گزارشی از این ماجرا، که در ۳۱ اگوست ۱۹۷۷ (۱۳۵۶) منتشر شد، ساعت ۱۲:۳۰ نیمه‌شب ۱۹ سپتامبر تلفن‌هایی از منطقه شمیران به نیروی هوایی ارتش ایران زده می‌شود و طی آن، گزارش رؤیت یک شیء پرنده ناشناس در افق شمالی گزارش می‌شود. دقایقی بعد، برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران حضور این جِرم را در رادار خود تأیید می‌کند و بلافاصله یک فروند هواپیمای شکاری به تعقیب آن برمی‌خیزد.
اردشیر زاهدی+عبارت
دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
سخنان جنجالی اردشیر زاهدی در بی‌بی‌‎سی: غلط می‌کنید تغییر حکومت در ایران را عامل پیشرفت می‌دانید/ به قاسم سلیمانی افتخار می‌کنم
اردشیر زاهدی گفت: من به او[ قاسم سلیمانی] افتخار می‌کردم، افتخار می‌کنم و افتخار خواهم کرد، کسی که جان خودش را در راه مملکتش فدا کرد نه کسانی که خودشان را به پول فروخته‌اند.
کرونا+عبارت
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
تولید کیت تشخیص سریع کرونا در ایران
مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از پرداخت بیش از ۱۱۷ میلیارد ریال تسهیلات مالی و اعتباری به هفت شرکت در راستای مقابله با کرونا خبر داد و گفت که یکی از این شرکت‌ها هم که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده ظرفیت تولید روزانه ۲۷ هزار کیت تشخیص کرونا را دارد و این کیت‌ها می‌توانند در دو تا پنج دقیقه ابتلا یا عدم ابتلای فرد به کویید ۱۹ را مشخص کنند.
حسن انوشه+عبارت
یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹
بازنشر یک گفتگو با مرحوم حسن انوشه به بهانه درگذشت استاد / ماجرای ۲۰ هزار واژه ناشنیده فارسی
حسن انوشه گفت: زبان دیگری جایگزین زبان فارسی در افغانستان نمی‌شود. البته پشتوها بیش‌تر از دیگران فشار وارد می‌کنند تا زبان فارسی را محدود کنند، ولی سیاست‌های غلط فرمانروایان پشتو عواقب وحشتناکی برای مردم افغانستان به بار آورد.
مزدک میرزایی + عبارت
شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
مزدک میرزایی دلایل رفتنش از ایران را گفت
مزدک میرزایی مجری و گزارشگر اسبق فوتبال، دلایل رفتنش از ایران را بازگو کرد.
صادرات+عبارت
شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
موافقت نامه موقت تجاری ایران و اوراسیا از آبان ماه سال گذشته اجرایی شد؛
رشد ۷۶ درصدی صادرات کالا از مازندران به اوراسیا / حواسمان به استعداد واردکنندگی و کرونا باشد
تسهیل تجارت، ایجاد بازار مشترک در حوزه کشورهای مستقل هم سود عضو، حذف تدریجی قوانین گمرکی در داخل اتحادیه، برقراری تعرفه خارجی مشترک در میان کشورهای عضو، هماهنگ‌سازی تشریفات گمرکی، جابه‌جایی آزاد کالا، سرمایه، نیروی کار و خدمات در مرزهای اوراسیا، برقراری سیاست مشترک درزمینه انرژی، صنعت، کشاورزی و وسایل نقلیه، اهداف این اتحادیه را تشکیل می‌دهند.
رضاخان+عبارت
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
ماجرای جذاب ساخت راه‌آهن شمال به جنوب در هشتاد و سومین بهار رویای رضاخانی؛
تاجی جان ما خبط بزرگی کردیم که پل ورسک را منهدم نساختیم!
۸۳ سال پیش در چنین بهاری بود که ایرانی ها آستین همت را برای بزرگترین طرح توسعه راه در تاریخ ایران بالا زدند و راه آهن شمال را به جنوب ساختند.
کیانوش جهانپور+عبارت
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
۲۴۸۳ بیمار جدید کرونایی در کشور / تعداد جان باختگان به ۳۶۰۳ نفر رسید
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۱نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۶۰۳ نفر رسید.
کیانوش جهانپور+عبارت
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
بیش از ۴۴ هزار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور/تاکنون ۲۸۹۸ نفرجان باخته‌اند
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا، فوتی و همچنین بهبودیافتگان بیماری کرونا را اعلام کرد.
رضا غفاری+عبارت
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پیام مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران به بهانه بزرگداشت روز جمهوری اسلامی
در آغازین روزهای سال جهش تولید، رضا غفاری مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران به مناسبت ۱۲ فروردین (روز جمهوری اسلامی)، پیام تبریکی صادر نمود.
کیانوش جهانپور+عبارت
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛
ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین / وضعیت فعالیت پزشکان بدون مرز در ایران / انتقال کرونا از طریق هوا کذب است / کانون های منشاء کرونا در ایران
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: از حدود ۴۸ ساعت گذشته اعمال محدودیت ها در قالب مصوبات ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا تشدید یافته و حداقل تا ۲۰ فروردین با تایید رییس جمهور در همین سطح ادامه خواهد یافت.
دکتر علیرضا زالی+عبارت
یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸
کرونا در ایران وحشی‌تر شده / این ویروس کاملا سیاسی است
رئیس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: بسیاری از افرادی که در ایران بر اثر این بیماری فوت کرده اند، بیماری زمینه‌ای نداشتند. اکنون ما به دنبال این هستیم که ببینیم آیا ما در ایران و ایتالیا با یک ویروس وحشی نسبت به چین و سایر اروپا مواجه هستیم؟
صندوق بین‌المللی پول+عبارت
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
ایران می خواهد با وام ۵ میلیارد دلاری چه کند؟
صندوق بین‌المللی پول تسهیلات و ابزار‌هایی را برای کمک به کشور‌ها در پاسخ به اثرات اقتصادی ویروس چینی در نظر گرفته که یکی از مهم‌ترین این ابزارها، وام‌های اورژانسی است. در این قالب، RCF (تسهیلات اعتباری سریع) و RFI (ابزار تامین مالی سریع) کمک‌های مالی ضروری را برای کشور‌های عضو بدون نیاز به ارائه یک برنامه کامل اقتصادی، مهیا می‌کند. این وام‌ها (تا حداکثر۴۰ میلیارد دلار برای بازار‌های نوظهور و ۱۰ میلیارددلار برای کشور‌های کم‌درآمد) می‌تواند بسیار سریع برای کمک به کشور‌های عضو صندوق بین‌المللی پول پرداخت شود تا قادر باشند سیاست‌هایی برای حل بحران‌هایی از جمله کرونا را به‌کار گیرند.
کرونا+عبارت
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
آمارهای کرونایی در ایران / هر ساعت ۱۵ نفر در ایران به کرونا مبتلا می‌شوند/ ثبت رکورد ساعتی ۴۵ مبتلا تا امروز/ در هر ساعت یک تا دو نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست می‌دهند/ ساعتی ۵ نفر بهبود پیدا می‌کنند
۲۰ اسفند این آمار تکان‌دهنده‌تر شد. ۵۴ نفر در ۲۴ ساعت جان باختند؛ یعنی ساعتی حدود سه نفر جان خود را بر اثر ویروس کرونا از دست داده‌اند. این بزرگترین مرگ و میر در ایران طی ۴۰ سال گذشته بوده‌است.
هواپیما + ماهان + عبارت
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
نقش «ماهان» در پرونده کرونا در ایران چیست؟ / از حمل قطعات خودرو با هواپيماي مسافري ماهان بدون اجازه ترخيص تا استفاده نکردن از ماسک و دستکش براي تيم پرواز
با توجه به حجم دغدغه‌هایی که در رابطه با فعالیت‌های ماهان ایر در ماه‌های اخیر ایجاد شده، آیا ضروری نیست نهاد‌های نظارتی برای شفاف‌سازی در این زمینه ورود کنند؟