امروز : پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت : ۳:۱۸ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:������
گوشت قرمز+عبارت
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹
قیمت عجیب گوسفند ایرانی آن سوی مرزها
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۱۰۸ هزار تومان به مغازه دار و تا ۱۲۰ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.
گوسفند + دام + دامداری + عبارت
پنج شنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۹
گزارش عبارت از افزایش ۱۳ برابری قاچاق دام در سال جاری؛
ردپای قاچاق دام زنده در مازندران / ویروسی که از جنوب به شمال رسید
ابتدا این موضوع بیشتر به استان‌های غربی و گاها جنوبی کشور مرتبط بود اما کشف ۲ محموله قاچاق دام زنده در طی ۶ روز در مازندران، نشان داد که گستره فعالیت این قاچاقچیان بیشتر شده و اگر برخورد جدی با آنان صورت نگیرد مانند ویروس در تمام کشور پخش خواهند شد.
گوسفند+دامداری+عبارت
پنج شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۹
مزه گوشت گوسفند ایرانی زیر دندان ثروتمندان عرب
قاچاق دام زنده گرچه در سال‌های قبل رواج داشت اما در ماه‌های اخیر با افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها بیش از پیش اوج گرفته است و هر چند وقت یکبار خبرهایی مبنی بر عملیات‌های موفق نیروی انتظامی در جلوگیری از خروج دام زنده از رسانه‌های مختلف منتشر می‌شود.
گوسفند+دامداری+عبارت
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹
پروژه اصلاح نژاد دام های سبک مازندران درحال اجرا است؛
نفوذ علم و تکنولوژی حتی به دامداری ها
تغییر و اصلاح نژاد دام برای افزایش بهره وری اگرچه گامی نو و ارزشمند به شمار می رود اما برای انتخاب نوع نژاد باید مطالعات کاربری و زیربنایی و متناسب با شرایط طبیعی و زیست بوم مازندران صورت گیرد و باید بررسی شود آیا اجرای پروژه های اصلاح نژاد، در مقاوم سازی گونه ها برابر بیماری ها مفید است یا خیر،
دام + چوپان + چرای بی رویه + عبارت
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
چرای دام ها در مازندران ۴۰ درصد بیشتر از ظرفیت مراتع استان است؛
گوسفنـدانی که آینـده را می جـوند
حال به این نکته توجه داشته باشید كه بر اساس كارشناسی حدود ۷۵ درصد از مراتع استان ارزش «زیست محیطی» و ۲۵ درصد ارزش «مرتعی» دارند. یعنی اینکه ۷۵ درصد از مراتع مازندران تنها باید برای حفظ اکوسیستم و قدرت خاکی آبی این سرزمین استفاده شوند و ۲۵ درصد برای چرای دام‌ها مناسب است اما وجود بیشتر از ظرفیت دام در مراتع استان سبب شده است تا ارزش زیست محیطی منابع استان در خطر قرار گیرد.
دام + دامپزشکی+ عبارت
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
مشاهده دام‌های آلوده به تب کریمه کنگو در مازندران
در برخی از نقاط مازندران بخصوص غرب استان دام‌های آلوده به تب کریمه کنگو مشاهده شده است.
گوشت چرخ کرده+عبارت
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
مدیرکل دامپزشکی مازندران هشدار داد؛ گوشت چرخ کرده آماده نخرید
رضوانی مدیر کل دامپزشکی مازندران، گفت: برخی از افراد سودجو با استفاده از گوشت‌های فاسد، بی کیفیت و یا مخلوط برخی از اجزای غیرخوراکی دام‌ها، گوشت را از قبل چرخ و در مراکز عرضه با قیمت خیلی ارزان در اختیار شهروندان قرار می‌دهند که این اقدام تهدیدی جدی برای سلامت مصرف کنندگان تلقی می‌شود.
جلسه جهاد کشاورزی+عبارت
چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
گزارش اختصاصی عبارت از جلسه هم اندیشی و ارائه راهکارهای منطبق با جهش تولید در سازمان جهاد کشاورزی مازندران؛
جهش تولید دستورکار اصلی جهاد کشاورزی در سال ۹۹ / خسارت ۴۷۸ میلیارد تومانی کرونا به کشاورزی مازندران / رشد ۱۸ درصدی صادرات استان در سال ۹۸ / دام های مازندران کمترین ضریب تلفات در کشور را دارند
معاون امور اقتصادی استاندار مازندران با اشاره به اهمیت صادرات در پیشبرد اهداف اقتصادی استان افزود: خوشبختانه ۴ پایانه صادراتی در استان تعریف شده که با تاکید و پیگیری که در دولت انجام دادیم به امید خدا تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.
مرغ+عبارت
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
توصیه‌های کرونایی دامپزشکی به شهروندان مازندرانی
مدیرکل دامپزشکی مازندران از شهروندان استان خواست تا برای حفظ سلامت خود و خانواده از محصولات بسته‌بندی شده استاندارد استفاده کنند و به هیچ عنوان از محصولات فله مانند مرغ طعم‌دار که به نوعی در مرغ فروشی ها قطعه بندی و عرضه می‌شود و افزودنی‌هایی همچون سبزیجات، رنگ زعفران و یا ادویه‌های مختلف دارد ، به صورت جدی پرهیز کنند.
دامداری+عبارت
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
واکسیناسیون رایگان دام ها در بهشهر
این چندمین طرح ویزیت رایگان و واکسیناسیون دام‌ها در امسال است که از سوی بسیج مهندسین کشاورزی به حمایت ستاد اجرایی فرمان امام در روستا‌ها اجرا می‌شود
گاوداری+عبارت
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸
در مازندران دام ها هم دیگر بدون پلاک حق تردد ندارند
معاون بهبود و تولیدات محصولات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت : تردد دام‌های سبک و سنگین و حتی اسب‌ها در مازندران از نیمه دی ماه سال جاری بدون پلاک ملی ۱۶ رقمی که شناسنامه آنها محسوب می‌شود ، ممنوع است.
دام + عبارت
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
حل مشکلات حوزه دام مازندران بزودی
معاون بهبود تولیدات دامی مازندران :بزودی اکثر ‏مشکلات حوزه دام مازندران با تدابیر وزارت جهاد کشاورزی حل خواهد شد. ‏