امروز : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۴۷ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اخبار مجلس
بابایی کارنامی+عبارت
سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰
نماینده ساری در مجلس خواستار استیضاح رئیس جمهور شد! / آقای روحانی اگر استعفا دهید به خودتان خدمت کرده‌اید / او مانند یک دیکتاتور کشور را اداره می کند
نماینده مجلس خواستار طرح مجدد سوال و استیضاح رئیس جمهور به دلیل عدم توان مدیریتی کشور شد و خطاب به روحانی گفت: اگر استعفا دهید به خود و دولت خودتان خدمت کرده‌اید و به مردم نشان داده‌اید توان انجام کارهای کوچک مانند توزیع مرغ را نداشته‌اید.
مجلس+عبارت
یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی قرارداد ایران و چین
جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی قرارداد ایران و چیننمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مسائل مهم روز کشور جلسه غیر علنی تشکیل دادند.
مجلس+عبارت
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اینترنت بالاخره رسماً با مصوبه مجلس «گران» شد!
براساس مصوبه مجلس، حق‌السهم پرداختی شرکتهای اینترنتی از سال ۱۴۰۰، به میزان ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.
افزایش حقوق+عبارت
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است
بر پایه مصوبه پیشنهادی کمیسیون تلفیق حقوق‌های کمتر از ۱۰ میلیون تومان در سال آینده ۲۵ درصد افزایش می‌یابد، اما حقوق‌های بالاتر از این رقم ۵/ ۲ میلیون تومان افزایش خواهد یافت
صندوق فرهنگیان+عبارت
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
تصمیم مهم مجلس برای فرهنگیان در سال آینده
نمایندگان، وزارت آموزش و پرورش را مکلف به بازنگری اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای تقویت بنیه مالی و رفع مشکلات معیشتی آنها کردند.
بابایی کارنامی+عبارت
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
تلاش مجلس برای اصلاح قانون کار در جهت رفاه کارگران / نماینده ساری: این قشر نباید در گروه محرومان قرار گیرند
رییس فراکسیون کارگری مجلس، با بیان اینکه دولت باید آئین‌نامه‌های مرتبط با قوانین حوزه کارگری را به گونه‌ای تدوین کند که به آنها ترحم نشود از تلاش این فراکسیون برای اصلاح قانون کار به گونه‌ای که تامین‌کننده منافع کارگران باشد، خبر داد.
محمدعلی وکیلی+عبارت
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
یادداشتی از نماینده سابق مجلس؛
مجلس در دو سکانس!
طرح شفافیت آرای نمایندگان، ماجرای جالبی دارد. این طرح یک بار به پاشنه آشیل مجلس دهم تبدیل شد و دستمایه وعاظ و مداحان و سیاسیون برای کوفتن مجلس دهم شد.
قالیباف+عبارت
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
ماجرای مراسم پرحاشیه قالیباف برای روز زن / یک نماینده:یک شاخه گل پژمرده به خانواده های نمایندگان دادند که گویی از بهشت زهرا آورده بودند
یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از همان نخستین روزهای آغاز به خود در هفتم خردادماه سال جاری با پارلمان دهم و حتی نهم متفاوت بود. انتخاب شعار شفافیت و خط و نشان کشیدن برای دولت دو خصیصه‌ای بود که آنان را به کلی با دوره‌های پیشین پارلمان متمایز می‌ساخت ولی آنچه این تمایز را در ماه‌های آتی بیشتر نمایان خواهد کرد، سبک و سیاق اقدامات صورت گرفته در ساختمان هرمی‌شکل میدان بهارستان است. این روزها موضوع شفافیت، اختلاف را به درون اردوگاه اصولگرایان برده و موجب اختلافاتی میان آنها شده که نمونه آن در جلسه هفته گذشته کاملا پیدا بود.
مجلس+عبارت
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
مخالفت نمایندگان مجلس یازدهم با طرح شفافیت آرا
نمایندگان مجلس با طرح شفافیت آرا مخالفت کردند.
طلاق+عبارت
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
فراکسیون زنان مجلس مهریه ۵ سکه ای را قبول نکرد!
طرح کمیسیون قضایی مجلس نباید به‌گونه‌ای باشد که زنان از بحث مهریه منتفع نشوند و فقط یک طرف ماجرا که زوج است در این مسئله دیده شود؛
نوبخت + قالیباف+عبارت
سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹
مجلس کلیات بودجه ۱۴۰۰ را رد کرد؛
جدال نوبخت و قالیباف در غیاب روحانی / رییس کمیسیون تلفیق: بازی نخورید، دست شعبده بازان رو شده
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شرایطی با کلیات لایحه ۱۴۰۰ مخالفت کردند که به اعتقاد برخی، حضور نیافتن رییس جمهوری در نشست پارلمان و صحبت‌های رییس سازمان برنامه و بودجه، تاثیر بسزایی در این تصمیم داشته است.
مجلس+عبارت
یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
ماجرای یک طرح عجیب در مجلس / حذف رقبای انتخاباتی به سادگی هرچه تمام تر
فارغ از نقد این طرح و تلاش برای حذف سیاسی وزرا، نمایندگان اصولگرای مجلس که سخت در تلاش برای قانون‌گذاری در جهت تخریب دولت روحانی و حذف رقبای انتخاباتی نامزد ریاست‌جمهوری مورد حمایت خود هستند، باید نیم‌نگاهی هم به دولت‌های بعدی بیندازند، زیرا این تصمیمات می‌تواند علیه دولت اصولگرای احتمالی بعدی هم جاری و ساری شود؛ آن زمان تکلیف چیست، آیا مجددا با صرف هزینه بسیار قانونی در نسخ قانون‌های فعلی خود تصویب خواهند کرد؟!
رضاخواه+عبارت
پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
برنامه جدید مجلس برای یارانه بنزین / ۷ میلیون خانوار با منابع دولتی بیمه می شوند
ضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه: ما تصمیم داریم که بیمه همگانی را راه اندازی و حدود هفت میلیون خانوار بدون بیمه را با منابع دولت بیمه کنیم.
مجلس +عبارت
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
واکنش نمایندگان‌ مجلس به برخورد عجیب یک نماینده با مأمور راهور / از دفاع و وعده پیگیری تا درخواست استعفای نماینده
برخی نمایندگان مجلس نسبت به اخبار منتشره در مورد برخورد یک نماینده مجلس با مأمور راهور واکنش نشان دادند؛ از دفاع و وعده پیگیری و برخورد گرفته تا درخواست استعفای نماینده متخلف.
مجلس+عبارت
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
بالاگرفتن تنش‌ها میان بهارستان و پاستور
انتقاد تند نماینده ارومیه در صحن علنی مجلس به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور درباره کمیسیون تلفیق .