امروز : چهارشنبه ۵ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۰۴ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اختصاصی عبارت
دانش آموز+عبارت
چهارشنبه ۵ آیان ۱۴۰۰
زمزمه‌های بازگشایی مدارس مازندران همزمان با سراسر کشور از ۱۵ آبان؛
از هزینه هنگفت روی دست مدارس غیردولتی تا بهانه جویی دانش آموزان / چرا مردم از آموزش حضوری استقبال نکردند؟
در مازندران تاکنون بیش از۱۸۶ هزار نفر از دانش‌آموزان استان دوز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند که با توجه به آمار کل دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه استان که ۲۴۰۷۰۸ نفر است، می‌توان گفت که حدود ۷۷ درصد دانش‌آموزان مازندرانی با دوز اول واکسینه شدند.
آب های آلوده+عبارت
پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
وجود نوعی انگل در منابع آب آشامیدنی شمال کشور؛
آب؛ مایه حیات یا موجب ممات؟
ممکن است با یک نگاه ساده و گذرا تصور کنید که بارش باران در منطقه ی شمال کشور موجب پر آب شدن سد ها و رودخانه ها می شود بنابراین آب آشامیدنی باید به میزان کافی و زیاد در این منطقه موجود باشد. اما حقیقت این است که املاح بیش از حد در آب باران روی کیفیت آب آشامیدنی در برخی از مناطق تاثیر مخربی گذاشته است و آب را بی کیفیت ساخته.
مرکبات+عبارت
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
دلالان خفته بازار مرکبات از خواب بیدار شدند؛
دستبرد واسطه ها به معدن مرکبات ایران / زحمت از باغداران، سود دلاری در حساب دلال ها
به عقیده کارشناسان ضعف شدید در «نظارت» بر بازار عرضه داخلی و همچنین صادرات سبب شده که اوضاع تا این اندازه وخیم شود و ابتکار عمل صادرات و یا عرضه محصولات در بازار از دست کشاورز به دست دلالان بیفتد.‌
کارگران+عبارت
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
دستمزد کارگران فقط پاسخگوی ۴۰ درصد سبد معیشت آن‌ها است؛
گرانی کم سابقه و تنزل مکرر رتبه کشور در شاخص‌های جهانی / دولت صدای شاغلان فقیر را می شنود؟
بررسی آمارهای رسمی گویای این واقعیت است که در سال گذشته حداقل دستمزد کارگری به‌طور میانگین معادل ۳۵.۳ درصد از هزینه خانوارهای شهری و ۶۴.۲ درصد از هزینه خانوارهای روستایی بوده و مابقی هزینه‌های خانوار از محل‌های دیگر تأمین شده است.
مواد مخدر+عبارت
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
رشد ۷۱ درصدی کشفیات مواد مخدر در مازندران؛
زخم عمیق بر پیکر جامعه / حکایت شوم هیولای خانمان سوز
افزایش کشفیات و شمار بازداشت شدگان در حوزه مبارزه با موادمخدر همانقدر خوشایند است که فکر به اینکه افزایش آمار نشان از گسترش مصرف این مواد در استان را دارد سبب ناراحتی می‌شود.
صیادی+عبارت
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
به بهانه آغاز فصل صیادی در استان مازندران؛
کاهش سالانه آمار صید در مازندران / قـهر دریــا با صیادان شمالی
دریای خزر منطقه‌ای است مشترک میان چند کشور که ایران هم یکی از آن‌ها است بنابراین استفاده از ظرفیت‌های این پدیده‌طبیعی بدون شک ارتباط مستقیمی با تکنولوژی و روش بهره‌برداری هرکدام از این کشورها دارد.
انجمن اولیا و مربیان+عبارت
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
مروری بر تاریخ هشتاد ساله انجمن اولیا و مربیان در یک دقیقه
منتقدان سیستم آموزشی ایران معتقدند این انجمن از اهداف اصلی خود فاصله بسیاری گرفته است.
همایش بزرگداشت روز جهانی غذا در مازندران+عبارت
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
گزارش اختصاصی از برگزاری نهمین همایش بزرگداشت روز جهانی غذا در مازندران؛
انتخاب برترین واحدهای صنایع غذایی مازندران در سال ۱۴۰۰
قوانلو مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مازندران از نقش مهم صنایع غذایی در مازندران گفت و تصریح کرد: از اهمیت این صنایع در مازندران همین بس که ۴۶ درصد تولید داخل استان در این بخش رقم می‌خورد.
شکارچیان غیرمجاز+عبارت
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰
همزمان با آغاز فصل سرما پرندگان مهاجر وارد مازندران شدند؛
شلیک به قلب حیات وحش در مازندران
متاسفانه در چند سال گذشته با وجود برخورد شدید محیطزیست و برخی دستگاههای نظارتی دیگر با شکارچیان غیرمجاز ، همچنان شکار پرندگان وحشی مهاجر در صدر تخلفات زیست محیطی در استان مازندران قرار دارد و تاکنون راهکارهای برای کاهش شکار و حفاظت از پرندگان به خصوص گونه های تحت حفاظت و انقراض نیز به دلیل مقطعی بودن برخوردها و کناره گیری برخی دستگاههای نظارتی در میانه راه چندان موفقیت آمیر نبود.
گیوه چی+عبارت
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰
نشست خبری رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی استان مازندران برگزار شد؛
انتخاب برند برتر صنایع غذایی مازندران در روز جهانی غذا
مهندس گیوه‌چی به تشریح برنامه میان مدت انجمن صنایع غذایی مازندران پرداخت و گفت: مهمترین اولویت ما در میان‌مدت، تشکیل کمیته‌های تخصصی صنایع غذایی با مشارکت تمام صنایع استان است تا مشکلات هر بخش در کمیته تخصصی مربوط به خود بررسی شود.
مسکن+عبارت
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
بررسی جدیدترین شاخص سهم هزینه مسکن در سبد هزینه خانوار + جدول
ایران بدترین وضعیت را در جهان دارد / حکمرانی سرمایه داری وحشی در بازار مسکن
در جهان امروز اگر جامعه‌ای با چنین مسائلی روبه‌رو شود نخستین واکنش آن مقاومت مدنی مردم و نخریدن کالای گران شده خواهد بود اما در کشور ما به دلیل عدم وجود دانش و نداشتن ریسک کسب و کار، افزایش قیمت هر کالا مساوی‌با افزایش تقاضای آن در بازار و ایجاد حباب‌های بزرگ قیمتی برای آن محصول است.
اسرافیل امیری+عبارت
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
گفتگوی اختصاصی عبارت با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران؛
تجار مازندرانی نیازمند تفکر جهانی / از ایجاد نمایشگاه اختصاصی مازندران در سلیمانیه عراق تا معرفی رویداد ساری ۲۰۲۲ در اکسپو دبی
آن‌هایی که دستی در کار دارند می‌دانند که نمایندگی وزارت‌خارجه در استان ها یک نعمت برای آن‌ها است. افراد می‌توانند از طریق این دفتر در لحظه با تمام سفرای ایران در جهان ارتباط داشته باشند و کارهای خود را با سرعت چندبرابر به پیش ببرند.
دامپزشکی+عبارت
شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰
نشست مدیرکل دامپزشکی استان مازندران با خبرنگاران؛
از نقش دامپزشکان در بحران کرونا تا نخستین محصول صادراتی به ژاپن
مدیرکل دامپزشکی مازندران در ارتباط با موضوع تلف شدن فک‌های خزری، اظهار کرد: طبق همکاری سازمان دامپزشکی با محیط‌زیست، گزارش‌ها به مرکز ارجاع داده شد، نقش ما نمونه‌برداری و ارجاع نمونه است و در خصوص نتیجه‌گیری مراجع رسمی در کشور اظهار نظر می‌کنند.
روحانی+عبارت
پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰
چرا حسن روحانی از سپهر سیاست ایران محو شد؛
از استنفورد تا امام صادق
روحانی با چنان سرعتی از اذهان عمومی پاک شد که انگار نه انگار همین چهار سال پیش با ۲۳میلیون رأی به پاستور رفت. این فراموشکاری جمعی باردیگر نشان داد که حسن روحانی در زیر چتر هاشمی رفسنجانی معنا پیدا می‌کرد و در فقدان وی، نمی‌تواند جایی در حاکمیت باز کند یا تاثیری بر افکارعمومی داشته‌ باشد.
افسردگی+عبارت
پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰
به بهانه‌ی روز جهانی غربالگری افسردگی‌؛
حال همه ما خوب است، اما تو باور نکن
در ایران به‌قدر کفایت دلیل برای افسردگی هست، اما کوچک‌ترین نشانی از درمان به‌چشم نمی‌خورد. درواقع حاکمیت ضرورت پایش و ساماندهی روان عمومی را به اندازه‌ی تقویت اقتصادی یا رشد نظامی و ایدئولوژیک، درک نکرده و جدی نگرفته است.