امروز : پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۳۲ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اختصاصی عبارت
طلاق+عبارت
پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
آمار طلاق در مازندران به ۴۴ درصد رسید؛
ردپای یک فاجعه در خانه مازندرانی ها
افزایش سریع آمار طلاق در ایران بیشتر به زوج‌های متولد دهه ۶۰ و ۷۰ خورشیدی مربوط است. جامعه ایران در یک دهه گذشته از جوان‌ترین جوامع جهان بوده و از اوایل دهه ۸۰ میزان ازدواج افزایش زیادی داشته که به تبع آن آمار طلاق هم افزایش یافته است.
مسیر دوچرخه+عبارت
پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
به بهانه روز جهانی بدون خودرو؛
دوچرخه؛ وسیله حمل و نقل یا ابزار سیاسی؟
بیایید ببینیم مسئولینی که به گفته خودشان نگران و دغدغه مند فرهنگ دوچرخه سواری در بین مردم هستند چه اقدامات عملی برای انجام این کار در شهرها انجام داده اند.
حاشیه نشینی+عبارت
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
افزایش اجاره بها در آغاز فصل سرما و بحران کوچ شهری؛
رانـده شـدگان به حاشیـه!
امروز تقریباً با بحران حاشیه‌نشینی و کوچ شهری مواجه هستیم که بحران بازار اجاره بخشی از این ماجراست. بنابراین ابعاد این مساله بسیار بزرگ است و می‌تواند به مخاطرات اجتماعی بسیاری در کشور، دامن بزند.
دفاع مقدس+عبارت
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
به بهانه گرامیداشت چهلمین سال آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس؛
حمـاسـه سـازان یـک سـرزمیـن
لشکر ویژه ۲۵ کربلا در عملیات والفجرهشت خودش را کاملاً بالا کشید و توانست یک کار شگفت‌انگیز تاریخی انجام دهد. چون درست قلب جبهه را به آنها داده بودیم و محور اصلی نیروها که حدود شهر فاو بود را به آنها واگذار کرده بودیم.
آلودگی خاک+عبارت
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
خاک آلوده سرآغاز ششمین انقراض بزرگ کره زمین خواهد شد؛
خاک هم به خاک سیاه می نشیند اگر فقط تماشا کنیم
نتايج تحقيقات ۹۵هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي منطقه مركزي مازندران ( زمين هاي حاشيه رودخانه هاي سياهرود در قائمشهر و جويبار و بابلرود در بابل ) نشان مي دهد كه خاك كشاورزي استان به لحاظ آلودگي به عناصر فلزات سنگين ( سرب ، نيكل و كادميوم) به مرز بحران نزديك شده است.
آتش سوزی+عبارت
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
روز گذشته ۵۰ هکتار از منطقه کوهستانی رستمکلا به خاکستر تبدیل شد؛
آتش سوزی های پیاپی در مازندران نفس محیط زیست را به شماره انداخت
در حریق روز گذشته در رستمکلا، بیش از ۲۰۰۰ اصله درخت انار، گلابی، آلوچه، خرمالو، گردو، ازگیل وحشی، درختان جنگلی و بسیاری دیگر از درختان و نهال‌های وحشی و غیر وحشی از بین رفتند و ضربه دیگری به بدنه حالا دیگر ضعیف اکوسیستم منطقه وارد آمد.
مدرسه+عبارت
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
مدیرکل نوسازی مدارس مازندران از راه اندازی پویشی مردمی برای ساخت مدرسه در استان خبرداد؛
«آجر به آجر» تا ساخت و تکمیل تمام مدارس مازندران
میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز استان در طول ۲۰ جشنواره خیرین استان از سال ۷۷ تا سال ۹۷ تعداد ۸۲۷ پروژه مشارکتی در قالب ۴۴۴۷ کلاس درس و اهدای ۵۶۰ قطعه زمین با مساحت یک میلیون و ۶۹۰ هزار مترمربع و نیز میزان تعهدات آنها به لحاظ ریالی بالغ بر ۳۸۲ میلیارد تومان در طول ۲۰ دوره جشنواره بوده است.
تغییر کاربری+عبارت
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
اپیدمی تغییر کاربری با ماده ها و تبصره های عجیب در مازندران به دهیاری ها رسید؛
اکوسیستم مازندران بازیچه دست برخی مسئولان متخلف
تغییر کاربری با ماده ها و تبصره های عجیب و استفاده از ضعف های قانونی به یک اپیدمی ناخوشایند در مازندران بدل گشته و انگار کسی متوجه نیست شالیزار ها، باغ های میوه یا زمین های کشت چای شمال هرکدام یکی از چرخ دنده های تولید در استان و کشور است و با نابودی هرکدام ضربه ای به اقتصاد نحیف کشور وارد می شود که شاید با افزایش این روند و گذشت چند سال دیگر قابل جبران نباشد.
مرکبات+عبارت
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
دوباره فصل پائیز و سروصدای مرکبات رنگ شده در مازندران؛
دزدی با رنـگ نارنجـی
هرجا پای پول و سود بیشتر در میان باشد عده ای تمام تلاششان را برای سو استفاده در این زمینه انجام می دهند.
لوازم آرایشی+عبارت
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
مازندران جزو ۵ استان اول کشور در زمینه مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی؛
قاچاق لوازم آرایشی؛ پرسود برای دلالان و پرخطر برای مردم
متاسفانه به علت مشکلات در واردات و همچنین نوسانات قیمت ارز، کالاهای اصلی این صنعت قیمت بسیار بالایی در ایران پیدا کرده اند و همین موضوع سبب شده تا بگوییم اغلب اجناس در بازار ايران تقلبي، نامرغوب و چيني هستند و لوازم آرايشي قاچاق بدون هيچ گونه نظارت و مجوزي در فروشگاهها و حتي كنار خيابان به فروش مي‌رسند.
میدان ابن شهرآشوب+عبارت
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
طرح بازآفرینی ۲۷ نقطه شهری در مازندران تصویب شد؛
دست بجنبانیم، قبل از اینکه تحمل شهرها تمام شود
نكته دیگری كه باید به این بحث اضافه كرد این است كه بازآفرینی به طور سنتی از محدوده های تاریخی شروع شده است. اما امروزه فقط شامل بافت های تاریخی در دنیا نمی شود. اگر شما در یك عرصه شهری از طریق مداخلات منطقی و مشاركتی كاربری های جدید، اختلاط كاربری ها و سرزندگی و كارآمدی بیشتری در برنامه ریزی بیاورید آن منطقه نیز شامل بازآفرینی خواهد شد. مانند مناطق حاشیه نشین.
بیمارستان+عبارت
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
یک سوم تخت های بیمارستانی استان در دولت روحانی به بهره برداری رسید؛
جبران سال ها عقب ماندگی در بهداشت و درمان مازندران / چرا کرونا ما را زمین گیر نکرد؟
به دنبال اجرای طرح تحول سلامت اقدامات ارزشمندی در بخش زيرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان اتفاق افتاد كه اگر اين اقدامات نبود، به‌طور حتم در دوران همه‌گيری كرونا كشور با بحران جدی مواجه مي‌شد كه از جمله اين اقدامات مي‌توان به ساخت ۳۱هزار و ۶۰۰ تخت بيمارستاني جديد تنها در پنج سال و نيم اشاره كرد.
صادرات + عبارت
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
عراق بار دیگر واردات ۲۹ محصول کشاورزی را ممنوع اعلام کرد؛
عرق بر پیشانی تجار با تصمیم عراق / تغییر می کنیم یا تغییرمان می دهند
این می تواند خبر مهمی و دردناکی برای تولیدکنندگان این محصولات باشد. از آنجایی که برای صادرات به عراق احتیاج به فعالیت برندینگ و بسته بندی های آنچنان به روزی نیست این مسئله صرفه اقتصادی بسیاری نیز برای تاجران به دنبال خواهد دارد و پیدا کردن بازاری جایگزین برای فرستادن کالاها آن هم با شرایطی که مورد قبول عراق است کمی دشوار به نظر می آید.
اراضی شیب دار+عبارت
پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
۱۱۰ هزار هکتار زمین شیب دار مستعد کشاورزی در مازندران وجود دارد؛
اراضی شیب دار، راهی برای افزایش تولید در مازندران
کارشناسان و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی معتقدند که تبدیل زمین‌های شیب دار به باغ نه تنها در رونق کشاورزی و اشتغال این بخش موثر است، بلکه می‌تواند به حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی و حفظ خاک و منابع آبی هم کمک کند.
پارک موزه دفاع مقدس+عبارت
پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
نگاهی به آخرین وضعیت بزرگترین پارک موزه شمال کشور در آستانه هفته دفاع مقدس؛
امیـد دوبـاره به طرحـی فرامـوش شـده
در حالی که همه از اهمیت این مجموعه و تاثیر آن بر گردشگرپذیری مازندران و ساری سخن می گویند، مسئله آزادسازی زمین های اطراف مجموعه در تمام این سالها بزرگترین مانع بر راه ایجاد این مرکز فرهنگی در مازندران بوده.