امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۳۰ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اختصاصی عبارت
صیادی+عبارت + ماهی
یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹
کاهش ۵۰ درصدی صید ماهیان استخوانی از دریای خزر؛
قـهر دریـا
در سالهای اخیر بسیاری از صیادان به دلیل مناسب نبودن شرایط شغلی دست به تغییر کارشان زدند و عطای صیادی را به لقایش بخشیدند اما این نه تنها چاره این اتفاق نیست بلکه خود به تنهایی برای استانی که سابقه صیادی در آن به ابتدای حضور انسان‌ها در این منطقه برمی‌گردد، فاجعه محسوب می‌شود.
قاچاق خاک+عبارت
یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹
بعد از قاچاق چوب نوبت به قاچاق خاک از جنگل های هیرکانی رسید؛
ارزان؛ مثل خاک چندهزار ساله جنگل های مازندران
جدا از عوامل دیگر مانند آتش سوزی یا برداشت بی‌رویه از چوب های جنگلی یکی از عامل نصف شدن مساحت جنگل‌های شمال کشور در ۴۰ سال گذشته همین مسئله قاچاق خاک است که اگر برایش چاره‌ای اندیشیده نشود می‌تواند سرعت بیشتری به نابودی جنگل‌های‌مان بدهد.
عباس آباد بهشهر+عبارت
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹
مشکلات باغ جهانی عباس آباد همچنان ادامه دارد و خطر خروج از لیست یونسکو این اثر تاریخی را تهدید می کند؛
جواهـری در جنـگل
میراث فرهنگی استان مازندران در این شرایط از تنها باغ ثبت شده غیر کویری ایران در یونسکو خلع ید شده آن هم به خاطر ماهانه یک میلیون تومان بهره مالکانه!
کشاورزی+عبارت
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹
بیش از ۱۵ هزار فارغ التحصیل بیکار کشاورزی در استان وجود دارند؛
افزایش بیکاری کشاورزان تحصیل کرده در مازندران / چالش علم و سنت یا عدم توان مدیریت؟
در کشورهایی مانند آلمان، وقتی فارغ‌التحصیلی با لیسانس زراعت از دانشگاه بیرون می‌آید ساعت‌های بسیاری را در مزرعه گذرانده است و فقط کیسه‌ای از مفروضات نیست. ولی فارغ‌التحصیل رشته‌های مشابه در ایران برای کسب مهارت‌های لازم باید خیلی خوش‌شانس باشند تا بتوانند بعد از اینکه از دانشگاه بیرون آمدند، بدون اینکه بتوانند سوریس مناسبی ارائه دهند، مدتی را در واحدهای تولیدی بچرخند و دوره‌ای را به عنوان کار‌آموزی بگذرانند و به توانمندی برسند.
گوسفند + دام + دامداری + عبارت
پنج شنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۹
گزارش عبارت از افزایش ۱۳ برابری قاچاق دام در سال جاری؛
ردپای قاچاق دام زنده در مازندران / ویروسی که از جنوب به شمال رسید
ابتدا این موضوع بیشتر به استان‌های غربی و گاها جنوبی کشور مرتبط بود اما کشف ۲ محموله قاچاق دام زنده در طی ۶ روز در مازندران، نشان داد که گستره فعالیت این قاچاقچیان بیشتر شده و اگر برخورد جدی با آنان صورت نگیرد مانند ویروس در تمام کشور پخش خواهند شد.
لایروبی+عبارت
پنج شنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۹
ساماندهی یک هزار کیلومتر از رودخانه های مازندران ظرف ۵ سال؛
فرار از سیلاب؛ ماموریت جدید برای مازندران
در سال‌های اخیر بی‌اعتنایی به لایروبی رودخانه هاو از بین بردن پوشش گیاهی در بالا دست استان مازندران سبب شد تا با کمترین بارندگی سیلاب به بار اید،معضلی که همه ما از آن اگاه هستیم چراکه نسبت به قواعد و مقررات حریم رودخانه ها، نریختن انواع زباله به ویژه نخاله های ساختمانی به داخل رودخانه و برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه ها بی توجهی کرده و در واقع اصلا رعایت نکرده‌ایم.
بندر+عبارت
چهارشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۹
۹۳ درصد واردات کشور از طریق راه های آبی انجام می شود؛
مسیر پیشرفت مازندران از دریا می گذرد
سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون تن کالا از بنادر شمالی و جنوبی کشور عبور می‌کند و این میزان تجارت نشان می‌دهد به غیر از صادرات نفت خام، سهم حدود ۹۴ درصدی در میان دیگر شقوق حمل و نقل دارد همچنین بیش از ۹۳ درصد واردات از طریق بنادر و به وسیله حمل و نقل دریایی صورت می‌گیرد.
سالن ورزشی+عبارت
چهارشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۹
به بهانه وعده تکمیل پروژه های نیمه تمام توسط مدیرکل جدید ورزش و جوانان مازندران؛
دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی!
رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت که ۱۰ پروژه ورزشی نیمه‌تمام استان تا پایان امسال تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.
نوزاد + کودک + عبارت
سه شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۹
بررسی افزایش تقاضای فرزندخواندگی در مازندران؛
نگاهی دقیق تر به یک «تابو» در مازندران / ایرانی ها در مسیر رکورد شکنی
نکته جالب اما بیشتر شدن این استقبال در روزهایی است که کرونا دغدغه اصلی زندگی بسیاری از افراد شده. تا جایی که از ابتدای سال ۹۹ تا این لحظه، ۷۵۰ کودک بی سرپرست در سراسر کشور به فرزندخواندگی پذیرفته شدند. کودکان تنهایی که زخم خورده آسیب های اجتماعی هستند و در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند.
محدودیت های کرونایی+عبارت
سه شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۹
فقط چند روز تا اعمال آخرین محدودیت های کرونایی در شهرهای مازندران فرصت باقی است؛
آخرین جزئیات از محدودیت های کرونایی جدید در استان مازندران / از تکلیف کسب و کارها و کارمندان تا وضعیت عبور و مرور و تردد در شهرها
با این حال ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست روز شنبه خود تصمیم گرفت اعمال محدودیت‌های شدید را از آغاز هفته دیگر اجرایی کند و تعطیلی کامل همچنان در دستورکار قرار ندارد.
عروسی کرونایی+عبارت
یکشنبه ۲۵ آیان ۱۳۹۹
در شرایطی که کرونا تالارها را به تعطیلی کشانده، باغ های غیرمجاز در مازندران این روزها فعال تر از همیشه هستند؛
کرونا دَر نمی زند!
او که نخواست نامی از وی فاش شود، ادامه داد: شرط برگزاری مراسم عروسی این است که عروس بدون تشریفات تالار در مکان حضوریابد یعنی ورود عروس با لباس یا ماشین و دسته گل ممنوع است و تعداد مهمانان نیز تا حد امکان محدود در نظر گرفته می‌شود.
ماسک + عبارت
یکشنبه ۲۵ آیان ۱۳۹۹
پس از ماه ها دیگر ماسک تبدیل به یک پوشش مرسوم برای مردم شده؛
پارچه ای خطرناک به نام ماسک
در این شرایط و روبرویی با نیاز روزافزون ماسک و رونق تولید آن در هر کوچه و پس کوچه ای، یکی از کارهایی که باید انجام شود، نظارت و کنترل بر واحد های تولیدی است که محصولی با این اهمیت را در جامعه توزیع می کنند و آنچه می‌تواند کنترل کننده ویژگی‌ این ماسک‌ها باشد، «استاندارد» و الزام تولیدکنندگان به رعایت آن است.
شورای شهر+عبارت
شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۹
جلسه شورای شهر ساری با حضور معاونین و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد؛
یک سیگنال واضح برای شهر / انتخاب شهردار جدید، شاید وقتی دیگر
در این نشست شورای اسلامی شهر ساری اختیارات شهردار این شهر را به معاونانش تفویض کرد تا آن ها بتوانند پیش از مشخص شدن تکلیف شهردار بازداشتی وظایف مدیریت شهری را انجام دهند.
مرکبات+عبارت
شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۹
بازار دلالی در مرکبات مازندران هر روز داغ تر از قبل؛
دستبرد خارجی ها به معدن مرکبات ایران / از کود و سم دلاری تا صادرات ریالی
به عبارتی تورم در بازار به همراه نوسان و اختلاف قیمت‌ها در زمان و مکان‌های متفاوت، بهترین موقعیت را برای استفاده دلالان فراهم کرده و آن‌ها نیز کسانی نیستند که به سادگی از قید این فرصت طلایی بگذرند.
کتاب+عبارت
شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۹
به بهانه روز کتاب و کتاب خوانی؛
فراموشی یک دوست قدیمی
براساس برنامه سند چشم‌انداز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور باید در سال ۱۴۰۴ از نظر سرانه مطالعه جزو ۱۵ کشور نخست دنیا و کشور نخست خاورمیانه باشیم و ۳۰ درصد از افراد جامعه عضو کتابخانه‌ها باشند اما واقعیت این است که بین میزان سرانه مطالعه در ایران تا رسیدن به این چشم‌انداز فاصله زیادی وجود دارد.