امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۸:۰۲ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اختصاصی عبارت
روسیه و ایران+عبارت
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
کیفیت پایین محصولات ایرانی باز هم دردسرساز شد؛
ممنوعیت واردات برخی محصولات کشاورزی ایران به روسیه / از پشت پرده ها تا نابودی گلخانه داران
درحال حاضر باید بپذیریم که در بخش بسته بندی و کیفیت محصولات کشاورزی و باغی در مقایسه با رقبا در سطح بسیار پایین تری قرار داریم و این موضوع تاثیر بسیار بدی بر صادرات محصولات کشاورزی و غذایی ما به روسیه دارد.
گوهردهی+عبارت
پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
نشست خبری مدیرکل بهزیستی مازندران به مناسبت هفته افراد دارای معلولیت؛
گوهردهی: پرداخت مستمری به بیش از ۳۴ هزار نفر از مددجویان مازندرانی / ۱۶ هزار توانخواه در استان دارای معلولیت شدید هستند / شناسایی بیش از ۲ هزار کودک دارای اختلال بینایی
وی میانگین پرداختی ماهانه مستمری به مددجویان بهزیستی مازندران را ۱۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : همچنین ۲ هزار و ۷۰۰ پرستار که در خانه ها از معلولان پرستاری می کنند، ماهانه یک میلیون تومان حق پرستاری دریافت می کنند.
گاز+عبارت
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
افزایش عجیب قیمت گاز در انتظار مازندرانی ها؛
قبض‌های نجومی گاز در راه است / از اختلاف ۵۰ برابری تعرفه ها تا سیاستی برای انتقام از به ظاهر پولدارها!
در اینکه مصرف گاز در کشور غیرمنطقی و مسرفانه است تردیدی نیست. شک هم نباید داشت که چنین شدتی در مصرف انرژی، چه در بخش آب، چه در بخش برق و چه در بخش بنزین و گازوئیل و به ویژه در بخش گاز هیچ نسبتی نه با عدالت دارد و نه با حفظ سرمایه ملّی و نه با الزامات زیست‌محیطی و نه با عدالت اقتصادی و اجتماعی. اما کاملاً پیداست که برای خروج از چنین بحرانی، خلق چنین راهکارهای شگفتی چاره‌ساز نیست.
رئیسی+عبارت
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
حضور رئیس جمهور در پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو)؛
ما کجا و صادرات ۳ میلیارد دلاری کجا؟ / مازندران را دریابید
سفر رئیس جمهور برای شرکت در نشست سران سازمان همکاری اقتصادی می تواند نقطه عطفی برای رونق هرچه بیشتر تجارت ایران و به ویژه مازندران با کشورهای عضو اکو باشد. موضوعی که بی شک باید در برنامه های رئیس جمهور برای این سفر نیز جایی برای آن در نظر داشت.
باران+عبارت
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰
کاهش بیش از ۳۰ درصدی سطح آب در بزرگترین سد استان؛
بحران آب در اصفهان، زنگ خطر در مازندران / چه زمانی قرار است از صندلی تماشاچی بلند شوید؟
شیوه‌های نادرست مصرف سبب شده تا مایه حیات در مازندران نیز رو به پایان برود و سطح سفره‌های زیرزمینی هر روز کاسته شود اما متأسفانه هنوز باور خشکسالی و کم آبی در مازندران درک نشده است. این مسئله از نحوه مدیریت آبهای سطحی در این استان به طور واضحی مشهود است.
شفافیت+عبارت
پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰
راه‌اندازی کامل سامانه پاکنا جدی تر از همیشه؛
ابهامات یک طرح به ظاهر شفاف / حقوق مدیران و کارکنان دولت بالاخره علنی می‌شود؟
سامانه پاکنا، یکی از سامانه‌های کارمند ایران است. سامانه کارمند ایران، یک ابر سامانه اطلاعاتی است که ۱۰ زیرسامانه مانند استخدام و به‌کارگیری نیروی انسانی، پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری، ثبت حقوق و مزایای کارکنان، مدیریت مشاغل دستگاه‌های اجرایی، استعلام نیروی انسانی دستگاه‌ها، مدیریت ساختار دستگاه‌های اجرایی و ... دارد.
پول+عبارت
چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰
رشد افسارگسیخته خط فقر و فاصله طبقاتی در کشور؛
طبقه متوسط در حال نابودی است / از خط فقر زیر یک میلیونی تا خط فقر ۱۲ میلیونی در دهه ۹۰
بخشی از مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند و فعلا آرزوی‌شان رساندن یک ماه مالی به آخر است. خیلی‌ها به واسطه گرانی، دیگر توان خرید گوشت و مرغ را ندارند. بماند که بخشی حتی دیگر نمی‌توانند از پس خرید تخم مرغ و سیب زمینی هم برآیند.
شمال+عبارت
سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰
افزایش عجیب آمار مهاجرت ها به استان مازندران؛
استقبال مردم از زندگی در استان های شمالی / بحران مهاجرت داخلی در راه است؟
بسیاری از کارشناسان به این نکته تاکید کرده‌اند که، کمبود آب در شهرهای کویری، افزایش خرید زمین در مناطق شمالی و بازار کار در مازندران از عوامل تاثیرگذار در افزایش مهاجرت است.
کودک همسری+عبارت
دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰
رکوردشکنی ازدواج دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله در سال جاری؛
کودک همسری لباسی گشاد بر تن فرشتگان کوچک / آمارهای تکان دهنده از تولد فرزند تا طلاق زودهنگام
مطابق با آمار اخیر منتشر شده از سوی مرکز آمار که مربوط به بهار سال جاری است، تعداد ازدواج دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله در بهار ۱۴۰۰ با حدود ۳۲ درصد رشد در قیاس با آمار مشابه خود در بهار سال گذشته به ۹۷۵۳ ازدواج رسیده و از سوی دیگر این آمار فصلی ازدواج برای این بازه سنی از دختران با توجه به آمارهای مشابه فصلی طی دو سال اخیر بالاترین تعداد را نشان می‌دهد.
کتاب+عبارت
یکشنبه ۳۰ آیان ۱۴۰۰
به بهانه هفته کتاب و کتاب خوانی؛
فراموشی یک دوست قدیمی
براساس برنامه سند چشم‌انداز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور باید در سال ۱۴۰۴ از نظر سرانه مطالعه جزو ۱۵ کشور نخست دنیا و کشور نخست خاورمیانه باشیم و ۳۰ درصد از افراد جامعه عضو کتابخانه‌ها باشند اما واقعیت این است که بین میزان سرانه مطالعه در ایران تا رسیدن به این چشم‌انداز فاصله زیادی وجود دارد.
ریال+عبارت
شنبه ۲۹ آیان ۱۴۰۰
تبلیغ عجیب در عمان برای سفر به شمال ایران؛
حذف گردشگری از برنامه زندگی ایرانیان / از سفر تقریبا رایگان برای خارجی ها تا چادرخوابی مسافران در شمال کشور
کشور ما پس از آشفتگی بازار ارز و همچنین نوسانات اقتصادی چندسال اخیر برنامه‌های فراوانی در راستای جذب گردشگر و توریست‌های خارجی تدوین کرد و در مراحلی نیز شاهد اجرای آن بودیم، اما نکته قابل تامل در این رابطه ایجاد شرایط مناسب برای گردشگران داخلی است که با بی برنامگی و بی سلیقگی مواجه است.
حیوانات خانگی+عبارت
پنج شنبه ۲۷ آیان ۱۴۰۰
طرح جنجالی مجلس در خصوص نگهداری از سگ و گربه؛
الان مشکل مملکت ما، حیوانات خانگی ما است؟
هنوز مردم ماجراهای طرح صیانت از فضای مجازی را هضم نکردند که آن ها را با یک طرح صیانت جدید شگفت زده می کنید؛ بد نیست بدانید که در دنیای واقعی فارغ از فضای مجازی و حیوانات خانگی، عده ای بدون تردید پرسش شان این است که پس چه زمانی قرار است از معیشت مردم صیانت شود؟
واکسیناسیون+عبارت
چهارشنبه ۲۶ آیان ۱۴۰۰
مرگ کرونایی در کمین ۲۸۰هزار مازندرانی؛
واکسن هراسی؛ چالشی جدی در مهار کرونا / چرا برخی به واکسیناسیون «نه» می گویند؟
متخصصان حوزه بهداشت و درمان بی‌رغبتی گروه‌های پرخطر برای تزریق واکسن را چالش جدی برای مهار کرونا ویروس می‌دانند. ارزیابی اقشار مردم نشان می‌دهد با وجود شیوع افسار گسیخته کرونا ویروس، تعدادی از واجدان شرایط تزریق واکسن کرونا علاقه برای تزریق ندارند.
دولت+عبارت
سه شنبه ۲۵ آیان ۱۴۰۰
نامه مهم احمد وحیدی به استانداران سراسر کشور؛
انتصابات عجیب و غریب صدای وزیر کشور را در آورد / از رده های ارشد در وزارتخانه ها تا ماجرای یک بخشداری در مازندران
بیشترین میزان تغییر در وزارت نفت با ۱۵ انتصاب انجام شده که در آن تقریبا تمام مدیران اصلی این مجموعه در مدتی کوتاه جابه‌جا شده‌اند. پس از این وزارتخانه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۲ انتصاب در رده مدیران عالی و وزارتخانه نیرو و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی هرکدام با ۱۰ انتصاب در رده‌های بعدی قرار دارند.
آلودگی هوا+عبارت
یکشنبه ۲۳ آیان ۱۴۰۰
مازندران رقیب جدید شهرهای بزرگ در آلودگی هوا؛
معضل بزرگ مازوت و آلودگی هوا در سبز ترین استان کشور / باران های اسیدی در راه است؟
مازندران از لحاظ وجود صنایع آلاینده با استان‌هایی همچون خوزستان، اصفهان و یا تهران قابل قیاس نیست و بیشتر کارخانجات این استان به صورت لکه‌ای و پراکنده احداث شده‌اند که تاثیر چندانی روی آلودگی هوا نخواهد داشت. البته این مسئله مادامی اتفاق میفتد که افسار مدیریت همین چند شهرک صنعتی و کارخانه‌هم از دستمان خارج نشود و اگر نه ظرفیت ایجاد آلودگی های صنعتی نیز در مازندران بسیار بالاست.