امروز : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۵:۲۱ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اختصاصی عبارت
اشتغالزایی روستایی+عبارت
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
عبارت وام های اشتغال روستایی را بررسی می کند؛
دست بده داریم اما چشم بینا نه!
مازندران دارای ۳ هزار و ۶۰۰ آبادی و ۲ هزار و ۲۰۰ دهیاری است و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان در روستاها زندگی می‌کنند.
فرش+عبارت
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
گزارش عبارت به بهانه خبر راه اندازی نمایشگاه دائمی فرش در مازندران؛
حواسمان باشد این بار قالی را جای درستی پهن کنیم
اصولا نمایشگاه ها از منابع مهم و سرمایه های ملی کشورها هستند و برگزاری آن ها یکی از مهمترین راه های معرفی استعدادهای اقتصادی و فرهنگی و از ارکان توسعه به شمار می رود. نمایشگاه را می توان تبلیغ زنده نامید. چرا که در آن عواملی چون تولید کننده، توزیع کننده، مصرف کننده کالا و یا خدمات در یک زمان و مکان مناسب گرد هم می آیند.
دماوند+عبارت
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
همه آنچه می خواستید درباره وقف دماوند بدانید اما رویتان نمی شد بپرسید؛
آتشفشان شایعات در سکوت دماوند
کارشناسان حقوقی معتقدند انتقال مالکیت اموال عمومی امکانپذیر نیست. به عقیده آنان وقف اموال عمومی و ملی یک سرزمین، مثل دریا و کوه و جنگل قانونی نیست، در وقف باید بدانیم که آیا فرد مالک زمین است یا خیر، وقف به چه نیت و برای چه کسانی صورت می‌گیرد.
جنگل + عبارت
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
سیر تا پیاز ماجرای وقف ۵۶۰۰ هکتار از جنگل های «آق مشهد» ساری؛
اگه حرفمو شنیدی جنگل رو نده به پاییز
اصل موضوع به ۵۶۴ سال پیش بازمی‌گردد؛ زمانی که «آمیرزاعبدالله ساروی» ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی را وقف امامزاده «حارث» کرد.
کارگاه  + کارگر+عبارت
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹
بررسی نقش مهارت افزایی در اشتغال پایدار استان مازندران؛
اشتغال در گرو مهارت، مهارت در گرو امکانات
به عقیده کارشناسان یکی از دلایل عدم موفقیت مراکز متعدد آموزشی فنی‌وحرفه‌ای و مهارت‌محور در استان، از بین رفتن فرهنگ مهارت‌آموزی و تمایل به مدرک‌گرایی در بین مازندرانی‌ها است. اما دلایل دیگری نیز در این زمینه وجود دارند.
سیگار  + عبارت
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹
اندراحوالات سیگار، این محصول مضر اما گران؛
دود گرانی سیگار در چشم چه کسانی می رود؟
درحال حاضرهمه برندهایی که در محدود قیمتی ۴ تا ۶ هزار تومان قرار داشته‌اند بین هزار تا دوهزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند. قیمت یکی از سیگارهای تولید داخلی که به گفته صاحبان فروشگاه‌ها جز برندهای پرمصرف به شمار می‌آید از ۷ هزار تومان به هشت هزار و ۵۰۰تومان رسیده است. سیگارهای بالای ۱۰ هزار تومان هم حداقل دو و حداکثر ۵هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.
مشروبات الکلی  + عبارت
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹
مرگ ۱۲ نفر در مازندران بر اثر مصرف مشروبات الکلی تقلبی در سه ماه؛
تلوتلو خوران در آغوش مرگ
در مازندران ابتدا ۲۰ روز پس از اولین مشاهده بیمار مبتلا به کرونا در کشور و در تاریخ ۲۰ اسفندماه، به گفته دکتر علی عباسی رئیس پزشکی‌قانونی‌استان، ۱۲ نفر در مازندران بر اثر مصرف الکل جان خود را از دست دادند. این در حالی بود که در مدت مشابه سال قبل هیچ گونه فوتی ثبت نشده بود.
کرونا  + عبارت
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹
موج دوم کرونا در مازندران و دوگانه ترسیدن و نترسیدن؛
چرا جامعه گوش‌هایش را گرفته؟
از طرف دیگر در روزهایی که کرونا شدت کمتری داشت، فعالیت‌هایی مبنی بر ضدعفونی معابر به اوج رسیده بود و امروز که آمار کرونا روندی صعودی دارد، ضدعفونی ها روندی کاهشی دارد که همین مسئله نیز در کاهش حساسیت جامعه تاثیرگذار است.
برق+عبارت
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹
بدهی بیش از ۱۷۷ میلیارد تومانی مازندرانی ها به شرکت توزیع برق؛
بدهکاران پرمصرف در مازندران و سرمایه های بر باد رفته
مصرف بالای برق در کشور ما در حالی است که از دیگر منابع انرژی مثل گاز نیز به وفور برخورداریم و همین امر منجر به جدی نگرفتن لزوم کنترل مصرف انرژی در کشور شده است.
طلاق+عبارت
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹
ثبت ۸ هزار و ۷۱۸ طلاق در مازندران طی سال ۹۸؛
کار از دخالت مادر شوهر گذشته است! /مازندران رتبه دوم درصد طلاق به ازدواج در کشور
افزایش سریع آمار طلاق در ایران بیشتر به زوج‌های متولد دهه ۶۰ و ۷۰ خورشیدی مربوط است. جامعه ایران در یک دهه گذشته از جوان‌ترین جوامع جهان بوده و از اوایل دهه ۸۰ میزان ازدواج افزایش زیادی داشته که به تبع آن آمار طلاق هم افزایش یافته است.
بابایی کارنامی+عبارت
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹
گفتگوی عبارت با «بابایی کارنامی» نماینده ساری و میاندورود در مجلـس؛
ماجرای شرکت ها کذب محض است
علی بابایی کارنامی در آغاز گفتگو؛ مسکن، منطقه آزاد تجاری و اشتغال را از اصلی ترین برنامه ها و اولویت های خود در یکسال آینده در مجلس دانست و گفت: همه تلاش خود را به کار خواهم بست که منطقه آزاد تجاری در مازندارن به سرانجام برسد، زیرا فایده این کار را برای مردم استان بسیار زیاد می دانم و اجرای این طرح ضمن ایجاد اشتغال پایدار، نگاه کشور به اقتصاد مازندران به ویژه در حوزه تجارت خارجی را متحول خواهد کرد.
احمدی نژاد+عبارت
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹
تحلیلی بر احتمال حضور احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری و نقش مازندرانی ها؛
بازگشت پوپولیسم زیر سایه اعتدال
این روزها دوباره بحث حضور احمدی نژاد جدی شده است به ویژه آنکه سلسله مصاحبه های او در حوزه های مختلف از سیاست گرفته تا فرهنگ و اقتصاد بوی انتخاباتی دارد و به نظر می رسد این سیاستمدار سمنانی قصد دارد دوباره چهره خود را نزد افکار عمومی زنده کرده و با ادامه دیدارها، مصاحبه ها و سخنرانی ها، به اصطلاح بدل به جنس پررونق ویترین سیاست کشور شود.
درخت پرتقال + باغ مرکبات + عبارت
دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹
گرمای ۴۰ درجه در برخی شهرهای مازندران باغداران را نگران کرد؛
باغ های مازندران و گرمایی که به آن عادت نداریم / چه کنیم تا کمترین آسیب را در تابستان متحمل شویم؟
کارشناسان کشاورزی بر این اعتقادند که گرما میزان تعرق برگ و تبخیر از سطح خاک را افزایش داده و باعث افزایش پوکی، سقط جنین و در برخی موارد ریزش آن از روی درخت می‌شود.
پلمب+عبارت
دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹
۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنفی مازندران به دلیل عذم رعایت پروتکل های بهداشتی تعطیل شد؛
کاهش قیمت مرگ در کرونافروشی‌های سطح شهر
در مجموع در سال جاری ۱۱۰ هزار واحد صنفی در استان مازندران در راستای اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی مورد نظارت و بازرسی قرار گرفتند که ۶۰ درصد از واحدهای صنفی استانی را شامل می شود. از این میان ۲۴۰۰ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی کارشان به تعطیلی کشید.