امروز : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۱۰ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اصلاح قانون انتخابات
مجلس+عبارت
یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
ماجرای یک طرح عجیب در مجلس / حذف رقبای انتخاباتی به سادگی هرچه تمام تر
فارغ از نقد این طرح و تلاش برای حذف سیاسی وزرا، نمایندگان اصولگرای مجلس که سخت در تلاش برای قانون‌گذاری در جهت تخریب دولت روحانی و حذف رقبای انتخاباتی نامزد ریاست‌جمهوری مورد حمایت خود هستند، باید نیم‌نگاهی هم به دولت‌های بعدی بیندازند، زیرا این تصمیمات می‌تواند علیه دولت اصولگرای احتمالی بعدی هم جاری و ساری شود؛ آن زمان تکلیف چیست، آیا مجددا با صرف هزینه بسیار قانونی در نسخ قانون‌های فعلی خود تصویب خواهند کرد؟!
مهدی سعادتی+عبارت
پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
مازندران رنگ و بوی انتخاباتی گرفت / از آغاز مراحل اولیه انتخابات شوراها تا تغییر در برخی قوانین
نماینده مردم بابل در مجلس یازدهم، با اعلام آغاز مراحل اولیه انتخابات شوراهای اسلامی و تغییر در قانون جدید، گفت: زمانی که مراحل اولیه به تایید نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید علاوه بر استعلامات قبلی که از اطلاعات، ناجا و دستگاه قضایی، گرفته می‌شد این بار ورود شورای نگهبان و سازمان اطلاعات را دستور کار قرار دادیم.
مجلس+عبارت
پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹
امتحان ورودی برای کاندیداهای شورای شهر / اطلاعات سپاه به مراجع رسمی استعلامی اضافه شد
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت: نامزدهای شوراهای شهر و روستا باید ۶ ماه قبل از برگزاری انتخابات در آزمونی که از سوی وزارت کشور برگزار می‌شود شرکت کنند.
مجلس+عبارت
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹
مصوبه عجیب مجلس درباره نامزد‌های ۱۴۰۰ / تکالیف انتخاباتی برای شورای نگهبان، اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات
نمایندگان مجلس، شورای نگهبان را مجاز کردند برای شناسایی اولیه توانایی و شایستگی داوطلبان ۳ ماه پیش از صدور دستور انتخابات ریاست جمهوری، از داوطلبان برای ارائه برنامه دعوت کند.
مجلس+عبارت
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹
عقب‌نشینی مجلس از تعریف «رجل سیاسی»
نمایندگان با ارجاع یکی از مصوبات انتخاباتی‌شان، از مصاف با شورای نگهبان پا پس کشیدند. مجلسی‌ها اگرچه در نشست گذشته‌شان قریب به نیمی از زمان جلسه علنی بهارستان را صرف بررسی و تصویب معیارهای رجل سیاسی-مذهبی کرده بودند اما دیروز پشیمان شدند و مصوبه‌شان را برای بررسی بیشتر به کمیسیون امور داخلی ارجاع دادند.
مجلس+عبارت
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹
امتیاز انتخاباتی نمایندگان مجلس برای ائمه جمعه
طرح اصلاح قانون انتخابات درحالی از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب می‌رسد که خیلی از فعالان سیاسی احتمال پایین بودن مشارکت مردم پای صندوق‌های رای را همچون انتخابات مجلس یازدهم زیاد می‌دانند.
قالیباف+عبارت
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹
قالیباف طرح اصلاح قانون انتخابات را متوقف کرد؟
رئیس مجلس شورای اسلامی بدلیل نادیده گرفتن سیاستهای کلی نظام در باره اصلاح قانون انتخابات(ابلاغی مقام معظم رهبری)، طرح اصلاح قانن انتخابات ریاست جمهوری را از دستور کار خارج کرد.
آملی لاریجانی+عبارت
یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹
نظر متفاوت آملی لاریجانی در خصوص FATF/ جوسازی ها را کنار بگذارید
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بررسی مجدد لوایح مرتبط با FATF گفت: همگان باید فارغ از هرگونه جو سازی مخرب و البته بی تاثیر، اجازه دهند که بررسی‌ها انجام شود و البته از نظرات کارشناسان متعهد استقبال خواهد شد.
مجلس+عبارت
یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹
معیارهای رجل سیاسی و مذهبی همچنان بلاتکلیف ماند / حذف ارائه برنامه مکتوب از شروط کاندیداهای ریاست جمهوری
نمایندگان مجلس ماده ای از طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را حذف کردند که در آن داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری موظف به ارائه‌ی برنامه در زمان ثبت نام می‌شدند.
مجلس+عبارت+قالیباف+ذوالنور
یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹
آیا مجلس می‌خواهد گزینه مورد نظر خود را به ریاست جمهوری برساند؟
نامزدی در انتخابات به شرط شروع فامیلی با حرف "قاف"!
نقوی حسینی گفت: "هر کسی در هر جایگاهی می تواند کاندیدا شود اما طرح‌ چنین‌ موضوعاتی همان شائبه را در ذهن مردم ایجاد می کند که می خواهند، کاندیدا مورد نظر آنها در انتخابات باشند و بقیه نباشند. به عنوان عضوی از این جامعه باید بگویم می خواهند یک محدودیتی ایجاد کنند تا افراد خاص وارد شوند."
مجلس+عبارت
پنج شنبه ۴ دی ۱۳۹۹
نمایندگان مجلس معیار‌های رجل سیاسی- مذهبی را تعیین و دارندگان تابعیت کشور دوم را از کاندیداتوری منع کردند؛
اصلاحات دردسرساز قانون انتخابات ریاست‌جمهوری / مجلس چه تصمیمات مهمی برای ۱۴۰۰ گرفت؟
سرانجام نمایندگان ماده ۲ طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری را به تصویب رسانده و ۱۰ معیار لازم را برای شناسایی داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری به عنوان «رجل سیاسی- مذهبی» به تصویب رساندند، اما با اتکا به اظهارات حقوق‌دانان، می‌توان گفت که این مصوبه، نه‌تنها باری از روی دوش انتخابات بر نخواهد داشت، بلکه احتمالا به خودی خود می‌تواند مشکلات فعلی را دوچندان کند.
مجلس+عبارت
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹
معیارهای ۱۰گانه رجال مذهبی و سیاسی مشخص شد / ملاک ایرانی‌الاصل بودن کاندیداهای ریاست جمهوری چیست؟
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) معیارهای رجال مذهبی و سیاسی بودن کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری را تعیین کردند.
مجلس+عبارت
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹
پای نمایندگان در کفش شورای نگهبان / نقش مجلس در تعیین معیارهای رجل سیاسی و مذهبی برای کاندیداتوری ریاست جمهوری
نمایندگان مجلس با حذف ماه ۲ طرح اصلاح قانون انتخابات مخالفت کردند.
مجلس+عبارت
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹
اصلاح قوانین انتخابات ادامه دارد / مجلس با استعفای روسای قوای مقننه و قضائیه پیش از انتخابات مخالفت کرد
روسای قوه مقننه و قضائیه پیش از انتخابات ریاست جمهوری صاحب تریبون هستند و می‌توانند از این تریبون و رسانه استفاده حداکثری را انجام دهند و این امر ممکن است سبب ایجاد تبعیض شود.
مجلس+عبارت
دوشنبه ۱۲ آیان ۱۳۹۹
متن کامل طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری
نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری موافقت کرده که بر اساس آن تغییراتی در شرایط کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اعمال خواهد شد.