امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۶:۵۲ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اقتصاد
روحانی+عبارت
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
رونمایی پروژه‌های ‎اقتصاد دیجیتال با حضور رئیس‌جمهوری
آیین رونمایی از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال با حضور رییس‌جمهوری و وزیر ارتباطات از طریق ویدئوکنفرانس هم‌اکنون درحال برگزاری است.
روحانی+عبارت
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
جزئیات مهم دیدار ۱۵ فعال سیاسی با رئیس‌جمهور
«اگر اظهارات رئیس‌جمهور به همان صورت که در جلسه روز گذشته با جمعی از فعالین سیاسی مطرح شد، برای جامعه گفته شود شاید بتواند بسیاری از نگرانی‌های موجود را نسبت به عملکرد دولت برطرف کند.» این بخشی از حرف‌های علی شکوری راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت، درباره نشست فعالان سیاسی با حسن روحانی است.
گردشگران خارجی+عبارت
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
براساس آمار، گرایش گردشگران خارجی برای سفر به مازندران در سال ۹۸ رشد چشم گیری داشت؛
مازندران مقصد مورد علاقه خارجی ها در سال ۹۸ / «صادرات نامرئی» تنها راه درمان زخم کرونا بر گردشگری استان
در استان مازندران که یکی از مهمترین استان های توریستی کشور است تعداد سه هزار و ۹۵۲ واحد اقامتی، هتل، متل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه بومگردی، خانه مسافر، تأسیسات ساحلی و پذیرایی و سایر تأسیسات مشغول فعالیت هستند و سه هزار و ۴۱۲ نفر نیز به طور مستقیم در تأسیسات گردشگری استان کار می کنند.
مالیات + عبارت
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
بررسی فرارهای مالیاتی استان و عوامل آن در سال ۹۸ ؛
ماجرای فرار ۳ هزار میلیاردی از دست مالیاتچی ها در مازندران / از وجود ۵۰۰ میلیون شماره حساب در کشور تا فشار افراد بانفوذ سیاسی
آمارهای اقتصادی مازندران نشان می‌دهد که وصولی درآمدهای مالیاتی استان مازندران اعم از مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم در ۱۰ ماه سال قبل حدود ۱۳ هزار و ۷۹۶ میلیارد ریال بوده و اگرچه رشد ۳۱ درصد داشته است اما بخش قابل‌توجهی از درامدهای مالیاتی استان به دلیل فرار محقق نشده است.
صادرات+پرتغال+عبارت
شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
نگاهی به صادرات ۴۱۵ هزارتنی محصولات کشاورزی مازندران در سال گذشته؛
روایت ۲۹۰ میلیون دلار صادرات کشاورزی و ظرفیت های دست نخورده مازندران
به عقیده کارشناسان صادرات غیرنفتی در کشور هایی نظیر ایران از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و توان اَرزآوری و روانه ساختن سود بیشتر به داخل کشور را دارا می‌باشند که برهمین اساس توجه به صادرات غیرنفتی امروزه از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است.
ربیعی+عبارت
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
علی ربیعی در نشست خبری با خبرنگاران:
ما در اقتصاد تحریم زده قرار گرفتیم و با کاهش رشد اقتصادی بعد از کرونا هم مواجه خواهیم بود / اطلاعات جهانی درباره کرونا ضعیف است / ای کاش پول زیاد داشتیم و تحریم نبودیم که با حمایت بیشتر در کنار مردم باشیم / بازگشایی‌ها پایه کارشناسی دارد
سخنگوی دولت گفت: دولت مدام در حال رصد وضعیت است، با توجه به شرایط پویای بیماری به اقداماتی که در سطح جهان صورت می‌گیرد اشراف داریم. باید در نظر داشته باشیم که اطلاعات جهانی هم در این بیماری ضعیف است.
بندر نوشهر+عبارت
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
گزارش عبارت از مقاومت بنادر مازندران در برابر شیوع کرونا؛
افزایش ۵۱ درصدی تناژ و ۴۶ درصدی بارنامه حمل کالا در سه بندر مازندران / لزوم توجه بیشتر به اقتصاد دریا محور
در صورت تداوم این روند و افزایش «حمل و نقل» در بنادر مازندران، بدون شک اتفاقات خوبی برای مردم بندر نشین استان در راه خواهد بود که کم شدن نرخ بیکاری و افزایش درآمدها تنها بخشی از آن است.
بیکاری+عبارت
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
گزارش تحلیلی عبارت درباره دلایل موفقیت مازندران در کاهش نرخ بیکاری زمستان ۹۸‌؛
مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد
تعداد جمعیت بیکاران کشور در زمستان ۱۳۹۸، دو میلیون و ۷۸۸ هزار و ۵۸۷ نفر گزارش شده است که این تعداد در مقایسه با زمستان ۱۳۹۷ کاهشی ۴۸۲ هزار و ۷۸۱ نفری را تجربه نموده است. با این کاهش جمعیت بیکاران، متوسط نرخ بیکاری کشور نیز از ۱۲.۳ درصد در زمستان ۱۳۹۷ به ۱۰.۶ درصد در زمستان ۱۳۹۸ کاهش یافته است.
فریبرز رییس‌دانا+عبارت
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸
بعد از ۶ روز مبارزه با کرونا؛
دکتر رئیس دانا در گذشت
وی از مترجمان و پژوهشگران برجسته اقتصاد ایران و از چهره‌های شاخص مدافعان جامعه مدنی در ایران بود.
کرونا+عبارت
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
ارزیابی ترسناک سازمان ملل از خسارت های کرونا
دفتر تجارت و توسعه سازمان ملل اعلام کرد که کرونا به اقتصاد جهانی یک تریلیون دلار خسارت خواهد زد.
بانک مرکزی + عبارت
پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
با تمهیدات بانک مرکزی برای حمایت از کسب‌و کارهای آسیب دیده آشنا شوید
معاون اقتصادی بانک مرکزی درباره تمهیدات بانک مرکزی برای حمایت از کسب‌و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا توضیحاتی ارائه کرد.
مکزیکی+عبارت
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸
کدام کشور جانشین اقتصادی چین در عصر کرونا است؟
قطب اقتصادی جدیدی در جهان با شیوع کرونا در حال شکل‌گیری است. «فوربس» می‌گوید کرونا موجب افول سلطه اقتصادی چین و از دست رفتن موقعیت برتر این کشور در عرصه تولید جهانی شده است. به نوشته «فوربس» آثار کابوس کرونا الزاما محدود به آسیب‌های اقتصادی کوتاه‌مدت نیست، بلکه چالش‌های بلندمدتی است که برای زنجیره عرضه ایجاد می‌شود که آثار این اختلالات شدید در سراسر بخش‌های خودروسازی، الکترونیک، زنجیره عرضه دارو در جهان و... در ماه‌های آتی احساس می‌شود.
دستفروشان+عبارت
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
گزارش عبارت از تأثیر کرونا بر زندگی دستفروشان شب عید؛
به خاک سیاه نشستن در پیاده رو
ایران روزهای دشواری را پشت سر می‌گذارد و اگرچه شعار کرونا را با هم شکست می‌دهیم زیبا به نظر می‌رسد اما بعد از شکست احتمالی، بیابانی از جنازه ورشکستگان اقتصادی به جا خواهد ماند که عوارض اجتماعی فراوانی نیز خواهد داشت.
 FATF + عبارت
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
قرار گرفتن دوباره ایران در لیست سیاه FATF چه تاثیری بر اقتصاد مازندران و روابطش با اوراسیا دارد؟
باشگاه مشت زنی اقتصاد مازندران ! / نیمه جان اما پر امید در روزگار عجیب
با توجه به داشتن چند بندرگاه مهم در استان و همچنین مرز آبی با کشورهای این اتحادیه و به خصوص روسیه که مهمترین آن ها نیز محسوب می شود، این امیدواری در استان بوجود آمد که می توان بدون در نظر گرفتن تحریم ها به وسیله تجارت با این کشورها می توان رونقی دوباره به اقتصاد مازندران بخشید. عده ای دست به کار شدند، اتاق بازرگانی رایزنی هایش را آغاز کرد،استانداری مازندران دیپلماسی اقتصادی را در دستور کار قرار داد و همه به این فکر بودند تا یک اقتصاد صادرات محور را در استان پر ظرقیت مازندران از نو بسازند.