امروز : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۵۸ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اقتصاد
منصورعلی زارعی+عبارت
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
در نشست فصلی نماینده ساری و میاندرود با خبرنگاران مطرح شد؛
زارعی: اقتصاد اولویت اصلی مجلس است / ‏‬ تشکیل گروه ۱۱ نفره قیمت گذاری محصولات کشاورزی / در عزل و نصب‌ها دخالت نمی‌کنم
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس و عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه زیرساخت ها و پایه های مناسب در حوزه کشاورزی استان ایجاد نشده است، گفت:سیاست های اشتباه سبب مهاجرت مردم شده است.
روحانی+عبارت
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
در جلسه هیات دولت مطرح شد؛
روحانی: مسئولان بورس از سرمایه‌های مردم مراقبت کنند / کشور در مسیر رشد اقتصادی قرار گرفته است / انتظارات بی‌جهت بالا برده نشود و حقایق تحریف نشود
رییس جمهوری با بیان اینکه بورس فراز و نشیب دارد و نباید کوتاه مدت به آن نگاه کرد، تاکید کرد: مسولان بورس از سرمایه های مردم مراقبت کنند.
روحانی+عبارت
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
در جلسه ستاد اقتصادی دولت مطرح شد؛
روحانی: بازی با قیمت ارز و سکه، عملیات روانی دشمن علیه اقتصاد ماست/ اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد /توطئه دشمنان در فروپاشیدن اقتصاد ایران به نتیجه‌ای نخواهد رسید
رئیس جمهور گفت: در ماه‌های گذشته با مسدود شدن مرزها به دلیل شیوع ویروس کرونا وقفه‌ای در صادرات و واردات کالا ایجاد شد اما با بازگشت مبادلات تجاری به روال قبل از کرونا، در ماه‌های آینده بازار صادرات و واردات به حالت طبیعی بازخواهد گشت.
مؤیدی‌ رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز+عبارت
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
در پرونده‌های قاچاق، ردپای آقازاده‌ها وجود دارد؟ / رئیس ستاد مبارزه با قاچاق: یقه آن ها را هم می گیریم
«ما با هیچ‌کس تعارف نداریم. در مراسم معارفه خودم گفتم نه‌تنها یقه قاچاقچیان را می‌گیرم بلکه یقه‌ها و پیراهن‌های آنان را هم پاره می‌کنم. این را با قاطعیت می‌گویم که در برابر مبارزه با قاچاق با هیچ فردی مسامحه نخواهیم کرد.»
روحانی+عبارت
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹
در جلسه هیات دولت مطرح شد؛
روحانی: ما همان دولتی هستیم که سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهانی را داشت/ خواستار کمک قوای دیگر هستیم/ آژانس می خواهد نبش قبر کند / از هفته آینده شاهد افت کرونا در استان‌های قرمز خواهیم بود/ بانک مرکزی می‌تواند ارز را مهار و کنترل کند
رییس‌جمهوری گفت: ما همان دولتی هستیم که در سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهانی و تورم تک رقمی را داشت و تراز صادرات و واردات آن مثبت و صادرات غیرنفتی آن بیش از واردات بود.
فرهاد دژپسند+عبارت
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
دژپسند در مجلس: بازار سرمایه را سرپا نگه می داریم
وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه از شرایط بازار سرمایه غافل نیستیم و عزم را جزم کرده‌ایم که بازار سرمایه را با عمق بخشیدن به آن سرپا نگه داریم، گفت: بازار سرمایه ظرفیت مناسبی برای تأمین مالی اقتصاد و حتی تأمین مالی دولت است و در بودجه سال ۹۹ حدود ۶۱ هزار میلیارد تومان تأمین مالی دولت از طریق واگذاری دارایی‌ها پیش‌بینی شده است.
روحانی+عبارت
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
رونمایی پروژه‌های ‎اقتصاد دیجیتال با حضور رئیس‌جمهوری
آیین رونمایی از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال با حضور رییس‌جمهوری و وزیر ارتباطات از طریق ویدئوکنفرانس هم‌اکنون درحال برگزاری است.
روحانی+عبارت
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
جزئیات مهم دیدار ۱۵ فعال سیاسی با رئیس‌جمهور
«اگر اظهارات رئیس‌جمهور به همان صورت که در جلسه روز گذشته با جمعی از فعالین سیاسی مطرح شد، برای جامعه گفته شود شاید بتواند بسیاری از نگرانی‌های موجود را نسبت به عملکرد دولت برطرف کند.» این بخشی از حرف‌های علی شکوری راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت، درباره نشست فعالان سیاسی با حسن روحانی است.
گردشگران خارجی+عبارت
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
براساس آمار، گرایش گردشگران خارجی برای سفر به مازندران در سال ۹۸ رشد چشم گیری داشت؛
مازندران مقصد مورد علاقه خارجی ها در سال ۹۸ / «صادرات نامرئی» تنها راه درمان زخم کرونا بر گردشگری استان
در استان مازندران که یکی از مهمترین استان های توریستی کشور است تعداد سه هزار و ۹۵۲ واحد اقامتی، هتل، متل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه بومگردی، خانه مسافر، تأسیسات ساحلی و پذیرایی و سایر تأسیسات مشغول فعالیت هستند و سه هزار و ۴۱۲ نفر نیز به طور مستقیم در تأسیسات گردشگری استان کار می کنند.
مالیات + عبارت
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
بررسی فرارهای مالیاتی استان و عوامل آن در سال ۹۸ ؛
ماجرای فرار ۳ هزار میلیاردی از دست مالیاتچی ها در مازندران / از وجود ۵۰۰ میلیون شماره حساب در کشور تا فشار افراد بانفوذ سیاسی
آمارهای اقتصادی مازندران نشان می‌دهد که وصولی درآمدهای مالیاتی استان مازندران اعم از مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم در ۱۰ ماه سال قبل حدود ۱۳ هزار و ۷۹۶ میلیارد ریال بوده و اگرچه رشد ۳۱ درصد داشته است اما بخش قابل‌توجهی از درامدهای مالیاتی استان به دلیل فرار محقق نشده است.
صادرات+پرتغال+عبارت
شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
نگاهی به صادرات ۴۱۵ هزارتنی محصولات کشاورزی مازندران در سال گذشته؛
روایت ۲۹۰ میلیون دلار صادرات کشاورزی و ظرفیت های دست نخورده مازندران
به عقیده کارشناسان صادرات غیرنفتی در کشور هایی نظیر ایران از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و توان اَرزآوری و روانه ساختن سود بیشتر به داخل کشور را دارا می‌باشند که برهمین اساس توجه به صادرات غیرنفتی امروزه از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است.
ربیعی+عبارت
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
علی ربیعی در نشست خبری با خبرنگاران:
ما در اقتصاد تحریم زده قرار گرفتیم و با کاهش رشد اقتصادی بعد از کرونا هم مواجه خواهیم بود / اطلاعات جهانی درباره کرونا ضعیف است / ای کاش پول زیاد داشتیم و تحریم نبودیم که با حمایت بیشتر در کنار مردم باشیم / بازگشایی‌ها پایه کارشناسی دارد
سخنگوی دولت گفت: دولت مدام در حال رصد وضعیت است، با توجه به شرایط پویای بیماری به اقداماتی که در سطح جهان صورت می‌گیرد اشراف داریم. باید در نظر داشته باشیم که اطلاعات جهانی هم در این بیماری ضعیف است.
بندر نوشهر+عبارت
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
گزارش عبارت از مقاومت بنادر مازندران در برابر شیوع کرونا؛
افزایش ۵۱ درصدی تناژ و ۴۶ درصدی بارنامه حمل کالا در سه بندر مازندران / لزوم توجه بیشتر به اقتصاد دریا محور
در صورت تداوم این روند و افزایش «حمل و نقل» در بنادر مازندران، بدون شک اتفاقات خوبی برای مردم بندر نشین استان در راه خواهد بود که کم شدن نرخ بیکاری و افزایش درآمدها تنها بخشی از آن است.
بیکاری+عبارت
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
گزارش تحلیلی عبارت درباره دلایل موفقیت مازندران در کاهش نرخ بیکاری زمستان ۹۸‌؛
مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد
تعداد جمعیت بیکاران کشور در زمستان ۱۳۹۸، دو میلیون و ۷۸۸ هزار و ۵۸۷ نفر گزارش شده است که این تعداد در مقایسه با زمستان ۱۳۹۷ کاهشی ۴۸۲ هزار و ۷۸۱ نفری را تجربه نموده است. با این کاهش جمعیت بیکاران، متوسط نرخ بیکاری کشور نیز از ۱۲.۳ درصد در زمستان ۱۳۹۷ به ۱۰.۶ درصد در زمستان ۱۳۹۸ کاهش یافته است.
فریبرز رییس‌دانا+عبارت
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸
بعد از ۶ روز مبارزه با کرونا؛
دکتر رئیس دانا در گذشت
وی از مترجمان و پژوهشگران برجسته اقتصاد ایران و از چهره‌های شاخص مدافعان جامعه مدنی در ایران بود.