امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۶:۵۹ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:انقلاب اسلامی
رهبری+عبارت
سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹
سیاستمداری که وکالت آیت‌الله خامنه‌ای، مهندس بازرگان و علی شریعتی را پذیرفت، که بود؟
احمد صدر حاج سید جوادی، که یکی از بنیانگذاران نهضت آزادی ایران بود، پیش از انقلاب اسلامی، وکالت تعدادی از مخالفان حکومت پهلوی را بر عهده داشت.
نمایندگان مازندران+عبارت
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
گزارش عبارت به بهانه بیست و دومین سالروز برگزاری انتخابات مجلس سوم‌؛
مازندران بزرگ و ۱۷ نماینده‌اش/ از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و درگذشت امام تا ادغام ریاست‌جمهوری و نخست وزیری
مازندران آن روزها بسیار وسیعتر و قدرتمند تر از امروز بود و هنوز استان گلستان از آن جدا نشده بود. به همین خاطر از تنکابن تا مینودشت را شامل می‌شد
کاخ+عبارت
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
جنجال استقرار مسئولان نظام در کاخ‌های شاهنشاهی / کدام کاخ ها در اختیار کدام افراد یا نهاد ها قرار دارد؟
سخنان چندی پیش پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان درباره پس گرفتن کاخ مرمر از مجمع تشخیص مصلحت نظام، با واکنش محسن هاشمی مواجه شد که به استقرار بسیاری از مسئولان کشور در ساختمان‌هایی چون کاخ نخست‌وزیری، کاخ سفید سعدآباد، کاخ سنا، کاخ فرح، کاخ فرح‌آباد،کاخ دادگستری، کاخ شاهپور غلامرضا و کاخ شهربانی اشاره کرد.
علی مطهری+عبارت
یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
علی مطهری بازهم ردصلاحیت شد/جمله حقوقدان شورای نگهبان لرزه بر اندامم انداخت / هم خوشحال شدم و هم ناراحت/ برای آینده انقلاب اسلامی نگرانم
علی مطهری، نماینده مردم تهران، با اشاره به عدم احراز صلاحیت مجددش در انتخابات مجلس یازدهم، نسبت به تهدید کیان جمهوری اسلامی با روند فعلی ردصلاحیت‌ها هشدار داد و در عین حال مردم را به شرکت فعال در انتخابات دعوت کرد.
 حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور + عبارت
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
روحانی: زندگی در این دو سال سخت شده است / شرایط برای تمام عقلا غیر قابل پیش بینی بود
رئیس جمهور گفت: زندگی در این دو سال سخت شده است. شرایط برای تمام مردم دنیا و عقلا غیر قابل پیش بینی بوده است و کمتر فکر می‌کردند که یک دولت بخواهد یک پیمان و معاهده و توافق را زیر پا بگذارد.
سقوط+عبارت
یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸
اگر امام خمینی امروز بود به مسئولین چه می گفت؟
بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که همواره نگران عملکرد نادرست و خطاهای مسؤولان نظام بودند در ماه چهارم پیروزی انقلاب اسلامی خطاب به پاسداران و روحانیون کرجی متذکر شدند: «... اگر ما مسامحه کنیم در امور، یا تخطی کنیم از آن مشیی که اسلام و حکومتهای اسلامی دارند، این اسباب این می‌شود که اسلام را ما در نظر عالم، در نظر غیر، در نظر جوانهای بی‌اطلاع از اسلام، در نظر قشرهایی که درست از اسلام اطلاع ندارند، در نظر اینها یک صورت طاغوتی پیدا بشود، این شکست است که تا آخر، اسلام را به شکست می‌رساند.»
راهپیمایی ۱۳ آبان + عبارت
دوشنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۸
راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان در شهر‌های مازندران برگزار شد + تصاویر
راهپیمایی ضد استکباری ۱۳ آبان، امروز در تمامی شهر‌های مازندران برگزار شد.
مقامات+عبارت
یکشنبه ۱۲ آیان ۱۳۹۸
مقامات جمهوری اسلامی از کجا آمده‌اند؟ + جدول
درست است که سمنان با دو رئیس‌جمهور، رئیس‌جمهورخیزترین استان کشور به حساب می‌آید اما اصفهان با هفت مقام ارشد بالاترین تعداد مسئولان عالی‌رتبه را در نظام جمهوری اسلامی داشته است.
حسینعلی اسفندیاری باجناق رضاشاه + عبارت
شنبه ۱۱ آیان ۱۳۹۸
سرنوشت عجیب باجناق رضاخان،بعد از پیروزی انقلاب
حسینعلی اسفندیاری، در جوانی با عفت دختر میرپنج تیمورخان ازدواج کرد و باجناق رضاشاه، شوهر خواهر تاج الملوک و شوهرخاله محمدرضا پهلوی شد. حاصل این ازدواج پسری به نام فرشید بود.
شورای شهر+عبارت
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸
به بهانه اولین انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا پس از پيروزی انقلاب اسلامي؛
شورای اسلامی شهر و روستا، چه بود و چه شد !
در نهم ارديبهشت ماه ۱۳۵۸ رهبر كبير انقلاب اسلامي، طي فرماني به شوراي انقلاب توصيه كردند كه آيين نامه تدوينِ شوراهاي اسلامي را تنظيم كرده تا اصل حضور و مشاركت مردم در عرصه‏هاي تصميم‏گيري تأمين گردد. و در نهایت در ۲۰ مهر ۵۸ اولین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در ایران انجام شد.
لاریجانی+یزدی+عبارت
پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸
نامه جنجالی اعضای مجمع تشخیص به آملی لاریجانی
جمعی از اعضای مجمع که اسامی آنها منتشر نشده طی نامه ای خطاب به آیت الله آملی لاریجانی به ماجرای جدال او با آیت الله یزدی واکنش نشان دادند.
آیت الله طبرسی+عبارت
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
نماینده ولی فقیه در مازندران:
مردم در شرایط سخت اقتصادی باید به صورت ویژه مورد حمایت شوند
نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: مردم در شرایط سخت اقتصادی باید به صورت ویژه مورد حمایت شوند
ایثارگران
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
خدای امروز همان خدای ۵۷ است، مدیران جمهوری اسلامی چه؟
فضای حاکم بر میزگرد ایثارگران آرمانخواهی توام با سرخوردگی بود؛ ایثارگران و جانبازانی که شاید بیش از هر چیز از خود و ناتوانی‌شان در تغییر وضعیت امروز گله داشتند!
پایگاه خبری تحلیلی عبارت
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
قیام ۱۸ دی ساروی ها برگی از انقلاب ۵۷
قیام ۱۸ دی ساری که در لبیک به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی برای اعلام انزجار از کشتار بی رحمانه مردم چند شهر ایران رخ داد برگی از درخت تنومند انقلاب اسلامی بود که توانست نقش مازنی ها را درتاریخ انقلاب به ثبت برساند.