امروز : یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۲۹ AM
آخرین اخبار:
نتیجه جستجوی کلیدواژه:باغداران
مگس مدیترانه ای+عبارت
شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
در ۲ سال اخیر تعداد مگس های مدیترانه ای در مازندران رشد چشم گیری داشت؛
غارتگری از مدیترانه، دشمن این روزهای باغداران مازندرانی
چند سالی است که پای این حشره به باغات ایران و مازندران نیز باز شده و خسارات فراوانی را برای باغداران به همراه داشته است. شکل کار این حشرات به این صورت است که تونل هایی در میوه ایجاد می‌‎‌کنند و از گوشت میوه تغذیه می‌کنند و در نهایت به دلیل تغذیه این آفت میوه تبدیل به یک توده آبدار غیر خوراکی تبدیل می‌شود.
قوانلو+عبارت
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
گفتگوی اختصاصی عبارت با مدیرکل صمت مازندران:
احتمال بالای تعطیلی بازار تا ۲۲ فروردین/ تورم مازندران در اسفند منفی بود/ تابحال ۱۱۰۰ واحد صنفی پلمپ شدند/اصناف و گردشگری قربانیان اصلی کرونا/بازرسی‌های روزانه در دو شیفت، تا ۱۱ شب ادامه دارد
قوانلو با ابراز رضایت از شرایط فعلی افزود: اگر در شهر ساری و یا شهرهای دیگر استان گشتی بزنید، در می یابید که تقریبا ۹۸ درصد بازاریان همراه این طرح شده اند و کار و کاسبی شان را تعطیل کرده‌اند اما از آنجایی که ما باید برای اجرای «فاصله‌گذاری اجتماعی» محکم برخورد کنیم، تمام بازرسین به صورت ۲ شیفت و تا ساعت۱۱ شب مشغول به فعالیت هستند و با متخلفان برخورد می کنند.
کشاورزی + عبارت
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸
شرط کشاورزان مازندرانی برای فعالیت در دوران کرونا
کشاورزان مازندرانی بویژه شالیکاران سهم خود را از گذر وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا ،انجام کشت و کار و ، تولید و امنیت غذایی را به حضور نیافتن شهری‎ها بویژه مسافران و گردشگران نوروزی به روستاها مشروط کرده‌اند.
شوک+عبارت
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
بسته خبری ویژه حوادث؛
سفر موتورهای سرقتی از تهران تا فریدونکنار / خیال باغداران راحت شد؛ پایان دست درازی سارق حرفه ای باغ‌های کشاورزی ساری / دستگیری ۳۱ متهم خطرناک تحت تعقیب در جویبار / عامل قطعی های برق بابل چه بود؟
شوک نام بسته خبری ویژه حوادث در عبارت است که به صورت روزانه در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار می گیرد. شما نیز می توانید با ارسال تصاویر و اخبار خود سهمی در تولید محتوای این بسته خبری داشته باشید.
ویلا+عبارت
شنبه ۴ آیان ۱۳۹۸
بررسی ادعای تکان دهنده ی بخشدار رودپی جنوبی درباره تغییر کاربری اراضی؛
قانونی کردن تغییر کاربری‌های غیرمجاز با فشار تلفنی / به ازای هر ۳۰ هزار هکتار تنها یک گشت حفاظت / تغییر کاربری ۲۰ هزار هکتار از اراضی بکر استان در دو دهه اخیر
تغییر کاربری اراضی مازندران از آن دست مشکلاتی است که همواره بحث هایی در موردش بوده و هنوز کسی نمی داند چه اندازه از این تغییر کاربری ها قانونی و چه تعداد غیر قانونی هستند. در بسیاری از مناطق جنگل ها و مرتع ها ویران می شوند تا به اراضی کشاورزی تبدیل شوند و در همان حال زمین های کشاورزی بارده را با چند تماس و امضا به ویلا و آپارتمان بدل می کنند و احتمالا اگر کسی چیزی نگوید و کاری نکند این چرخه ی معیوب تا نابودی کامل اکوسیستم شمال ایران پیش خواهد رفت.
حسینقلی قوانلو+عبارت
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
گفتگوی عبارت با مدیرکل صمت مازندران؛
استاندار اصرار داشتند مازندران می‌تواند و باید مدیریتش را به کشور نشان دهد/ از شنبه خرید تضمینی پرتقال شب عید کشور را آغاز میکنیم / رویای دلالال به کابوس بدل شد
قوانلو مدیرکل صمت مازندران در گفتگو با عبارت اظهار داشت: با دستور و پیگیری استاندار، امسال مازندران مباشر خرید و تامین تامسون و پرتقال شب عید کل کشور شده است که وظیفه مهم و بزرگی است که انشالله با ادامه حمایت های استاندار و همراهی و همکاری همه نهادهای ذی ربط در استان به بهترین شکل این ماموریت را به سرانجام می‌رسانیم و قدرت مازندران را هم نشان خواهیم داد.
حسین زادگان+علی اکبر خانی+پرتقال+عبارت
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
گفتگوی اختصاصی عبارت با مدیرعامل اتحادیه سراسری باغداران ایران:
تصویب نرخ ۴۵٠٠ تومانی برای خرید تضمینی پرتقال تنظیم بازار / مازندران مباشر خرید و تامین پرتقال شب عید کشور شد / اصرار و حمایت استاندار از باغداران موجب‌ تصویب این نرخ شد
مدیرعامل اتحادیه سراسری باغداران ایران در گفتگو با خبرنگار عبارت از تصویب نرخ ۴۵٠٠ تومانی خرید پرتقال شب عید در کشور خبر داد.
مگس مدیترانه‌ای+عبارت
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
مازندران
نگرانی باغداران مازندرانی و تهدیدات مگس مدیترانه‌ای
باغداران مازندرانی در فصل رنگ پذیری نارنگی، نگران تهدیدات و خسارات احتمالی آفت مگس میوه مدیترانه‌ای به باغ‌های مرکبات هستند.
جشنواره انجیر+عبارت
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
گزارش عبارت از ششمین جشنواره انجیر گلوگاه؛
جشنواره ای به نام انجیر به کام دیگران
در مازندران چند سالی است که مسئولان شهر گلوگاه با برگزاری جشنواره انجیر در این زمان از سال سعی در به معرض نمایش گذاشتن قابلیت های این شهرستان در تولید انجیر را دارند.
درخت+عبارت
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
برگزاری رزمایش مبارزه با مگس میوه در مازندران
سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از برگزاری رزمایش مبارزه با مگس میوه مدیترانه‌ای خبر داد.
پسته
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
رئیس انجمن پسته: گرانی پسته به جیب باغداران رفت/ باغداران: پسته را کیلویی ۳۰ هزار تومان فروختیم
در حالی که رئیس انجمن پسته معتقد است سود اصلی گرانی پسته را باغداران بردند، باغداران می‌گویند پسته‌هایمان را اول سال کیلویی ۳۰ هزار تومان فروختیم.