امروز : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۵:۱۸ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:بوستان
بوستان بانوان+عبارت
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
به بهانه بازگشایی بوستان خانواده در مرکز استان؛
بندبازی فضای سبز شهری در مازندران روی خط فقر
یک نکته ی جالب این که در مازندران با بی توجهی به این موضوع کار به جایی رسیده که فضای سبز شهری کویری همچون یزد با ۹ متر مربع، از مازندران بیشتر باشد و این جای تعجب و نیز سوال دارد.
متل قو+گردشگری+عبارت
پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹
بولدینگ شهرها را به عنوان پیچیده­ ترین سطح سیستم­ ها بعد از سیستم­ های ذهنی می­داند؛
طبیعت زیبا و شهرهای نه چندان جذاب مازندران / جایی غیر از جنگل و دریا برای گذران اوقات فراغت وجود دارد؟
برای پایداری شهر و کارکرد گردشگری آن، سرمایه های اجتماعی، فیزیکی و فرهنگی مقصد را باید به گونه ای پایدار برای توسعه گردشگری شهری مورد استفاده قرار داد. منظور از گردشگری شهری پایدار، حفظ ویژگی ها و خصایص جامعه محلّی و حفاظت و ارتقای ابعاد مختلف محیط شهری (محیط انسان ساخت، طبیعی و فرهنگی) می باشد.
مونسان+عبارت
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
بازگشایی مراکزتفریحی روباز و طبیعت‌گردی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی
وزیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی گفت: مردم می‌توانند با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از مراکز تفریحی روباز، طبیعت‌گردی و کوهنوری استفاده کنند.
سرهنگ نادر مرادی+عبارت
یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
جزئیات نحوه فعالیت و ساعت کار صنوف در ماه رمضان
برابر ابلاغیه صورت گرفته اعلام شد که امسال نیز همچون دیگر سال ها با هر گونه حرمت شکنی و نقض حقوق شهروندی از طریق تظاهر به روزه خواری در اماکن عمومی و فضاهای باز برخورد خواهد شد. همچنین مقررات و تاکیدات ستادملی مقابله با کرونا را نیز مدنظر قرار دادیم و بر تمامی واحدهای صنفی به شکل مستمر و همچون ایام قبل از ماه مبارک رمضان نظارت خواهیم کرد تا اگر موارد تخلفی وجود داشت، با آن برابر قانون و مقررات برخورد شود.
نوشیروانی+عبارت
سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
نگاهی به وضعیت بد سرانه فضای سبز شهرهای مازندران و برخی دلایل آن؛
سنگ، سیمان، مازندران / روایت استانی سبز اما خاکستری
در گذشته های دورتر با آن که قانون خاصی برای این فضاها در نظر گرفته نشده بود اما در دل بسیاری از شهر های مازندران باغ هایی بود که نیاز مردم را چه از لحاظ اکولوژیک و چه از منظر زیبایی شناسی تا حدود زیادی تامین می کرد اما رشد صنعت و افزایش جمعیت در شهرها، به ساخت و سازهای سودگرایانه منجر شده و این ساخت و سازها به مسائل بهداشتی و تأمین حداقل نور و هوا در مناطق متراکم شهری توجهی نداشته اند. از سوی دیگر، ضرورت ایجاد کاربری های جدید شهری، برای پاسخگویی به نیازهای روز افزون و اسکان جمعیت رو به رشد در شهر های استان به تدریج باعث کاهش سهم فضاهای سبز و باغهای شهری گردیده و در نتیجه موجب آلودگی محیط زیست شده است.
پارک+عبارت
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
عکاسی از پارک ها ممنوع ؟!
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از ارائه دستورالعمل عکاسی شهروندان در بوستان‌ها خبر داد.