امروز : چهارشنبه ۵ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۱۰ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:تجارت
مجلس+عبارت
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
خبر مهم سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره دیپلماسی اقتصادی / ۳۵ رایزن بازرگانی فعال می شوند
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: موضوع دیپلماسی اقتصادی و توسعه تجارت با همسایگان موضوع دیگری بود که مورد تاکید مجلس و نمایندگان قرار داشت و وزیر امور خارجه توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد و این خبر را نیز داد که به زودی ۳۵ رایزن بازرگانی با همکاری دستگاه های ذی ربط معرفی و برای فعال شدن دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی با همسایگان و کشورهای آمریکای لاتین وارد عرصه خواهند شد و مجلس نیز این موضوع را با جدیت دنبال خواهد کرد.
اسرافیل امیری+عبارت
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
گفتگوی اختصاصی عبارت با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران؛
تجار مازندرانی نیازمند تفکر جهانی / از ایجاد نمایشگاه اختصاصی مازندران در سلیمانیه عراق تا معرفی رویداد ساری ۲۰۲۲ در اکسپو دبی
آن‌هایی که دستی در کار دارند می‌دانند که نمایندگی وزارت‌خارجه در استان ها یک نعمت برای آن‌ها است. افراد می‌توانند از طریق این دفتر در لحظه با تمام سفرای ایران در جهان ارتباط داشته باشند و کارهای خود را با سرعت چندبرابر به پیش ببرند.
بندر فریدونکنار+عبارت
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
ریسک تجارت با ناوگان فرسوده حمل ونقل دریایی در خزر
فرسودگی ناوگان حمل ونقل دریایی، تجارت را برای فعالان اقتصادی مازندران پرریسک و دچار تردید کرده است.
فریدونکنار+عبارت
چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰
گام‌های بلند فریدونکنار به سوی مسیر تجارت جهانی
سرانجام یافتن پروژه‌های ناتمام ، اجرای طرح‌های زیر ساختی و توسعه‌ای جدید و گام برداشتن در مسیر بازارهای جهانی از جمله تحولاتی بود که طی هشت سال اخیر شهرستان فریدونکنار را از انزوا خارج و به عنوان یک منطقه پرظرفیت ساحلی و بندری در مازندران معرفی کرد.
امیرآباد+عبارت
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹
انجام نیمی از مراودات اقتصادی بنادر شمالی تنها در یک بندر مازندران
مدیرکل بندرامیرآباد از سهم ۵۰ درصدی این بندر در مراودات اقتصادی بنادر شمالی خبر داد.
امارات + اسرائیل + عبارت
پنج شنبه ۸ آیان ۱۳۹۹
توافق امارات و اسرائیل در زمینه تجارت مشروب!
یک روزنامه فرامنطقه‌ای از قرارداد جدید امارات با رژیم صهیونیستی در زمینه مشروبات الکلی انتقاد و تأکید کرد که ابوظبی تأمین کننده اصلی منافع صهیونیستهاست.
کامیون+عبارت
چهارشنبه ۷ آیان ۱۳۹۹
به بهانه دریافت مجوز تردد کامیون های روسی در جاده های مازندران؛
تقویت پاشنه آشیل تجارت در مازندران / عقب ماندگی در حمل و نقل معضل همیشگی یک استان مرزی
هر چند که حمل و نقل به عنوان تنها عامل توسعه به حساب نمی آید، و علل و عوامل بسیار دیگری هم هست که موجب رشد و توسعه اقتصادی می گردد، اما نباید از خاطر دور داشت که یکی از عناصر کلیدی در توسعه اقتصادی، حمل و نقل است.
صادرات + عبارت + بندر امیرآباد
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
بررسی مشکلات صادرات مازندران به مناسبت روزی به همین نام؛
داستان غم انگیز اعداد در مازندران / به خاطر یک مشت دلار!
استانی که صادراتش از حدود ۵۰۰ میلیون دلار در سال ۹۵ و ۹۶ به ۲۷۰ میلیون دلار در سال ۹۸ کاهش بیابد بیشتر از آن‌که به فکر صادرات میلیون دلاری باشد باید شش دانگ حواسش را جمع کند تا همین مقدار را نیز از کف ندهد.
بندر+عبارت
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹
اثر مثبت منطقه آزاد بر اقتصاد مازندران
رئیس کانون زنان بازرگان مازندران گفت: منطقه آزاد به عنوان یک طرح قابل اجرا می تواند با ایجاد اشتغال، ارزآوری، تسریع و تسهیل روند تجارت بر روی رونق اقتصاد استان تاثیر مثبت بگذارد.
روحانی+عبارت
پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
پیام روحانی به چین درباره قرارداد ۲۵ساله و واکسن کرونا
رئیس‌جمهور گفت: امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین گامی بزرگ در جهت پیشبرد منافع مشترک و مقابله با یکجانبه‌گرایی است.
صادرات + عبارت
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
عراق بار دیگر واردات ۲۹ محصول کشاورزی را ممنوع اعلام کرد؛
عرق بر پیشانی تجار با تصمیم عراق / تغییر می کنیم یا تغییرمان می دهند
این می تواند خبر مهمی و دردناکی برای تولیدکنندگان این محصولات باشد. از آنجایی که برای صادرات به عراق احتیاج به فعالیت برندینگ و بسته بندی های آنچنان به روزی نیست این مسئله صرفه اقتصادی بسیاری نیز برای تاجران به دنبال خواهد دارد و پیدا کردن بازاری جایگزین برای فرستادن کالاها آن هم با شرایطی که مورد قبول عراق است کمی دشوار به نظر می آید.
گیاهان دارویی+عبارت
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹
سالانه ۴۰۰ تن انواع گیاهان دارویی در مازندران برداشت می شود؛
ثروتی له شده زیر پای بی توجهی
در حال حاضر در بیش از هزار هکتار از اراضی مازندران گل و گیاهان دارویی کشت و سالانه ۴۰۰ تن انواع محصولات از آن برداشت می‌شود. از طرفی درصد قابل‌توجهی از اراضی مازندران یعنی بیش از ۳۰۰ هزار هکتار از آن، شیب‌دار هستند و به تأکید کارشناسان توسعه کشت گیاهان دارویی می‌تواند این مزارع را به اراضی مثمر و اقتصادی مبدل کند.
مهدی سعادتی+عبارت
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
مازندران دروازه تجارت خارجی کشور شد
رئیس مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر ضرورت افزایش دیپلماسی اقتصادی گفت: مازندران در اجرای تفاهم نامه اتحادیه اوراسیا به عنوان دروازه تجاری کشور شناخته شد.
روحانی+عبارت
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
در جلسه ستاد اقتصادی دولت مطرح شد؛
روحانی: بازی با قیمت ارز و سکه، عملیات روانی دشمن علیه اقتصاد ماست/ اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد /توطئه دشمنان در فروپاشیدن اقتصاد ایران به نتیجه‌ای نخواهد رسید
رئیس جمهور گفت: در ماه‌های گذشته با مسدود شدن مرزها به دلیل شیوع ویروس کرونا وقفه‌ای در صادرات و واردات کالا ایجاد شد اما با بازگشت مبادلات تجاری به روال قبل از کرونا، در ماه‌های آینده بازار صادرات و واردات به حالت طبیعی بازخواهد گشت.
حسین زادگان+عبارت
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
گزارش عبارت از نشست ویدیو کنفرانس حسین زادگان با استاندار ولگاگراد روسیه؛
حسین زادگان: مازندران دروازه ورود به ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس/ برای پیگیری تفاهم نامه کمیسیون ویژه تشکیل خواهد شد/ استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای ارتقاء روابط امری ضروری است/ تسهیلات عبور و مرور برای خبرنگاران و تجار دو طرف
حسین زادگان با تاکید بر ظرفیت های بندر امیرآباد به عنوان بزرگترین بندر استان مازندران اظهار داشت: خوشبختانه اتفاق خوب دیگری که میان دولت ایران و روسیه رخ داده، عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی کشورهای اوراسیا است. با توجه به شرایط موجو این دو استان باید از این ظرفیت بیشترین بهره را ببرند.