امروز : پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۴۴ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:ترکیه
امیرکبیر+عبارت
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸
گزارشی جذاب از دل تاریخ / امیرکبیر نخستین سیاستمدار اصلاح‌طلب ایران
در میان شهیدان تاریخ معاصر ایران نام تکنوکرات‌ها کمتر به چشم می‌آید، اما امیرکبیر نه‌تنها نخستین تکنوکرات ایران که نخستین تکنوکرات شهید ایران بود. قبل از آنکه هیچ شاهی یا هیچ روشنفکری یا هیچ چریکی شهید شود.
محمد خالوندی+عبارت
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
قهرمان ایرانی: پناهنده نشده‌ام
دارنده مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته پارادوومیدانی گفت: تمام اخبار رفتنم به ترکیه کذب است و الان در کرمانشاه هستم.
صادرات + عبارت
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
ماجرای ممنوعیت ۱۷ قلم محصول کشاورزی به عراق و استرس مازندرانی ها؛
وقتی باید برای عدم خودکفایی عراق دعا کنیم / خدا را شکر ما برنج میکاریم، نه گل کلم!
گفتنی است حجم تجارت ایران و عراق در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۳ میلیارد دلار بوده است و عراقی‌ها حدود ۱۴/۵ درصد از کل صادرات غیرنفتی ایران را خریداری می کنند که در مقایسه با خرید فقط سه درصد از کالاهای غیرنفتی ایران توسط ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، صادرات به عراق رقمی بسیار چشمگیر است.
زرودی+عبارت
سه شنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۸
گفتگوی اختصاصی عبارت با محمد زرودی شهردار تنکابن پیرامون ماجرای احداث کارخانه کمپوست سایت پرده سر؛
از ۲۴ درصد رشد فیزیکی در یک سال و نیم تا بهره برداری ۱۰ ماهه / شعار طلای کثیف نمی دهم واقعا پول در می آورم / وقتی دستگاه را در آلمان توقیف کردند یک ماه خواب نداشتم / ۲۰ سال نمی دانستند زباله تولیدی شهر چقدر است
محیط زیست، پسماند و مازندران سه کلمه ای هستند که این روزها زیاد در کنار هم شنیده می شوند. شکی نیست که یکی از مهمترین دغدغه های استان های شمالی به ویژه مازندران مسئله ی پسماند و مدیریت صحیح این مسئله است به نحوی که کمترین آسیب ممکن به طبیعت استان وارد شود
ابوبکر البغدادی + عبارت
سه شنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۸
ترکیه خواهر بزرگ‌تر ابوبکر البغدادی را بازداشت کرده است
یک مقام امنیتی ترکیه ادعا کرد که نیروهای امنیتی این کشور خواهر بزرگ‌تر سرکرده سابق گروه تروریستی داعش را در شمال غربی سوریه بازداشت کرده‌اند.
ایران+ترکیه+عبارت
چهارشنبه ۱ آیان ۱۳۹۸
گزارش ویژه عبارت از خرید ملک توسط توسط مازندرانی ها در ترکیه؛
خروج دست کم ۵٠٠ میلیارد از مازندران / ساکنان کدام شهرهای استان بیشترین خانه را در ترکیه خریده‌اند؟/ به عراقی ها ملک می‌فروشیم از ترک ها می‌خریم
به دنبال وقوع بحران اقتصادی، دولت ترکیه سال گذشته قوانین مربوط به دریافت تابعیت این کشور را با هدف جذب سرمایه‌گذاری بیشتر تسهیل کرد. بر اساس قوانین ترکیه، خارجی‌ها می‌توانند از سه طریق سرمایه‌گذاری مستقیم با مبلغ ۵۰۰ هزار دلار، خریداری ملکی به ارزش بیش از ۲۵۰ هزار دلار یا ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ شهروند ترکیه برای اقامت در این کشور اقدام کنند.
خانه ترکیه+عبارت
پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
پشت‌پرده خانه‌‌های ارزان در ترکیه
چندی است که تبلیغات خرید ملک در ترکیه با شیوه‌های تازه‌تری شروع شده است. برخی از چهره‌های اینستاگرامی و فضای مجازی مدتی است که یکی یکی به ترکیه کوچ می‌کنند. شاید در ابتدا به نظر برسد که این مهاجرت ارتباطی با خرید ملک یا تبلیغات آن نداشته باشد اما شیوه توضیح این چهره‌ها درباره خرید ملک در ترکیه این مسئله را تایید می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی عبارت
پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
واکنش ترکیه به ادعای نقض تحریم‌های ایران
دادستانی آمریکا این هفته " هالک بانک" ترکیه را متهم به نقض تحریم‌های ایران در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ کرده و برای آن کیفرخواست صادر کرده است. سهام این بانک در واکنش به این اقدام آمریکا روز گذشته هفت درصد سقوط کرده بود.
فوتبال+عبارت
پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
حواشی جنگ ترکیه به فوتبال ایران رسید!
سیروان قربانی: «ببینید من توهین به مهدی ببری کردم و حاضرم بابت آن جریمه شوم، اما اگر جریمه من با ببری که پستی سیاسی گذاشته و بسیاری از رفتار‌ها را زیر پا گذاشته یکسان باشد، واقعا کم‌انصافی است. من از ببری تعجب می‌کنم که چطور از روی ایمان سلیمی، دفاع وسط کردتبار تراکتور و همین‌طور مهدی کیانی که سال‌ها کاپیتان تراکتور بود و از بچه‌های لک است خجالت نکشید و چنین پستی را گذاشت».
ترکیه فوتبال + عبارت
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
سلام نظامی جنجالی بازیکنان ترکیه این بار همراه با تماشاگران‌شان در پاریس! + عکس
درحالی که پاریس آماده اعمال تحریم های سنگین برای ترکیه به خاطر حمله به سوریه می شود، ترک ها در استاد دو فرانس علیه آنها اقدامی دست جمعی داشتند.
روسیه+ترکیه+عبارت
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸
هشدار کرملین به ترکیه درباره عواقب حمله به سوریه
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه درباره عواقب عملیات نظامی ترکیه در سوریه و آزادی تروریست‌های داعشی در مناطق عملیاتی و قدرت گرفتن دوباره آنها در سوریه هشدار داد.
قطار+عبارت
پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
با حضور وزیر راه و شهرسازی، قطار تهران-آنکارا راه اندازی شد
از تهران تا آنکارا روی ریل قطار
طبق اعلام قبلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن در ایستگاه تهران، قطار تهران-آنکارا شب گذشته راه اندازی شد.
استانبول+عبارت
یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
آمار عجیب خرید مسکن ایرانی ها در ترکیه
حدود چهار درصد کل خانه‌های فروخته شده ترکیه در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ توسط اتباع خارجی خریداری شده است.