امروز : پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۸:۱۵ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:جنگ
سید حسن نصرالله+عبارت
پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
رازی که سیدحسن نصرالله برای اولین بار فاش کرد
سیدحسن نصرالله درخصوص سردار سلیمانی و نقش ایشان در جنگ ۳۳ روزه و فضای حاکم بر اتاق عملیات گفت: اصل آمدن حاج قاسم به لبنان در آغاز جنگ به‌خودی‌خود بسیار مهم بود. او مجبور نبود این کار را انجام دهد. می‌توانست در تهران بماند و جنگ را از تهران دنبال کند یا می‌توانست به دمشق بیاید و جنگ را از دمشق در نزدیکی ما دنبال کند. دمشق آن روزها از هرگونه تجاوز اسرائیل برکنار بود.
صدام+عبارت
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
وقتی نزدیک بود صدام اسیر ایرانی‌ها شود!
یکی از اتفاقات مهم و تاریخی که شاید بسیاری از مخاطبان عمومی تاریخ و ادبیاتِ جنگ ایران و عراق از آن غافل باشند، ماجرای احتمال اسیری صدام به دست نیروهای ایرانی است که در عملیات فتح‌المبین رخ داد.
داعش+عبارت
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
داعش: مرحله جدید جنگ با اسرائیل آغاز شده است/ ظرف چند روز حمله بزرگی می‌کنیم
داعش در نواری صوتی آغاز مرحله جدید جنگ با اسرائیل را اعلام کرد.
قاسم سلیمانی+عبارت
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
راز روابط حاج قاسم با برخی سیاسیون غیرانقلابی‌ چه بود؟!
مهمترین تفاوت سیره سیاسی حاج قاسم با بسیاری از اصلاح طلبان، اعتدالیون و اصولگرایان محافظه کار، -که در سالهای اخیر گفتگو با دنیای غرب به بخشی از محاسبات راهبردی آنها تبدیل شد-، این بود که حاج قاسم در تمام این مدت مستقیما با آمریکا و عوامل غرب در حال جنگ نظامی رودرو بود.
روحانی+عبارت
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸
روحانی: جنگ در منطقه بسیار خطرناک است
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران علاقمند است با همه کشورهای منطقه روابط نزدیک و دوستانه داشته باشند، اظهار داشت: معتقدیم اختلاف و جدایی در امت اسلامی به نفع هیچ کس نیست و در این راستا کاملا از تلاش‌های پاکستان برای گسترش صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم.
سلامی+عبارت
یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸
سردار سلامی فرمانده کل سپاه:
این حمله شجاعانه‌ترین، حکیمانه‌ترین و الهی‌ترین تصمیم تاریخ ایران بود / هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام، هیچ وقت /دوست داشتم با این هواپیما سقوط کنم اما شاهد این ماجرا نباشم / آمریکا تمام شد
سردار سلامی با اشاره به واکنش ایران به ترور سردار شهید سلیمانی گفت: ما هیچ گزینه‌ای جز عکس‌العمل قدرتمند در مقابل اقدام آمریکا نداشتیم؛ اگر غیر از این انجام می‌شد شاهد ادامه این رفتار به مقیاس وسیع تا رسیدن به جنگ گسترده می‌بودیم.
سقوط+عبارت
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸
واکنش مهم مقام نظامی اوکراین به هدف قرار گرفتن بوئینگ ۷۳۷ توسط موشک
معاون سابق ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین می‌گوید هدف قرار گرفتن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی این کشور در تهران عمدی نبوده و احتمال وقوع چنین رویدادهایی در شرایط بحران و شرایط جنگی افزایش پیدا می‌کند.
ترامپ+عبارت
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸
ترامپ: جلوی جنگ را گرفتم / جایزه صلح نوبل حق من بود
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که معتقد است باید جایزه نوبل صلح را به او اعطا می‌کردند نه نخست‌وزیر اتیوپی.
سردار احمد وحیدی+عبارت
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸
دلیل عدم حمله آمریکا به ایران از زبان رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در بابل
رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی هدف اصلی آمریکا را جلوگیری از پیشرفت ایران دانست و گفت : مانع‌تراشی آمریکاب برای پیشرفت ایران بی‌فایده است.
عبدالزهرا+عبارت
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
آشنایی با مامور اطلاعاتی یک قرارگاه فوق سری / او کیست؟
عبدالزهرا نیروی انجام مأموریت‌های ناممکن «قرارگاه فوق سِری نصرت» بود که وارد خاک عراق می‌شد و تا دل پادگان‌های مهم و نظامی عراق هم نفوذ می‌کرد تا اطلاعات جامعی را کسب کند.
موشک+عبارت
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
ایران آماده بزرگترین نمایش موشکی در تاریخ جهان / ۴ هزار موشک در روز!
روزنامه رای الیوم نوشت در صورت وقوع هرگونه تجاوز به ایران از سوی جبهه آمریکا یا رژیم صهیونیستی، ایران آمادگی کاملی برای شلیک ۴۰۰۰ موشک بالستیک در روز را دارد.
صادرات + عبارت
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
ماجرای ممنوعیت ۱۷ قلم محصول کشاورزی به عراق و استرس مازندرانی ها؛
وقتی باید برای عدم خودکفایی عراق دعا کنیم / خدا را شکر ما برنج میکاریم، نه گل کلم!
گفتنی است حجم تجارت ایران و عراق در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۳ میلیارد دلار بوده است و عراقی‌ها حدود ۱۴/۵ درصد از کل صادرات غیرنفتی ایران را خریداری می کنند که در مقایسه با خرید فقط سه درصد از کالاهای غیرنفتی ایران توسط ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، صادرات به عراق رقمی بسیار چشمگیر است.
ارتش + عبارت
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
روایت فرمانده نیروی زمینی ارتش از انواع تجهیزات نظامی در صورت بروز جنگ
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تجهیزات مورد استفاده در نیروی زمینی ارتش، ساخت دانشمندان این نیرو و وزارت دفاع است.
فوتبال+عبارت
پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
حواشی جنگ ترکیه به فوتبال ایران رسید!
سیروان قربانی: «ببینید من توهین به مهدی ببری کردم و حاضرم بابت آن جریمه شوم، اما اگر جریمه من با ببری که پستی سیاسی گذاشته و بسیاری از رفتار‌ها را زیر پا گذاشته یکسان باشد، واقعا کم‌انصافی است. من از ببری تعجب می‌کنم که چطور از روی ایمان سلیمی، دفاع وسط کردتبار تراکتور و همین‌طور مهدی کیانی که سال‌ها کاپیتان تراکتور بود و از بچه‌های لک است خجالت نکشید و چنین پستی را گذاشت».
دفاع مقدس+عبارت
پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸
تنها دولتمرد عرب که در دفاع مقدس به ما خیانت نکرد چه کسی بود؟
امیر سرتیپ دوم خلبان «سیاوش مشیری» مشاور عالی فرمانده نیروی هوایی ارتش در مورد همکاری حافظ اسد با ایران در جریان دفاع مقدس توضیحاتی را ارائه داد.