امروز : چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۰:۰۹ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:خشکسالی در مازندران
خشکسالی+عبارت
سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹
زنگ خطر خشکسالی در مازندران به صدا در آمد / کاهش درصدی آب دهی رودخانه های استان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران نسبت به کم‌آبی در سال زراعی جاری هشدار داد و گفت : بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که از مهر ماه امسال تاکنون ۱۵ درصد کمتر بارندگی در استان ثبت شده که نتیجه آن کاهش ۳۲ درصدی دبی رودخانه‌ها بوده است.
رازجویان + عبارت
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹
کاهش عجیب میزان بارندگی در استان / مازندران دوباره در آستانه خشکسالی
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران بااشاره به کاهش هشت درصدی میزان بارندگی در استان گفت: خشکسالی استان را تهدید می کند.
باران+عبارت
شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۹
گرمای ادامه دار هوای پائیزی در مازندران و نگرانی برای کاهش بیشتر بارندگی ها؛
تابستان هنوز بساطش را جمع نکرده
منابع آبی مازندران به دلیل بهره برداری بیش از اندازه تغییرات آب و هوایی و خشکسالی‌های چند سال اخیر در وضعیت مناسبی قرار ندارد و اگرچه در یکی دو سال گذشته با بارش های رخ داده کمی جان گرفته اند اما سال‌ها نامهربانی تاب و توان را از آن ها گرفته و برای از بین رفتن کامل فقط نیاز به کمی بی توجهی بیشتر دارند.
خشکسالی+عبارت
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
میانگین بارندگی در سال زراعی مازندران نسبت به سال قبل ۸.۳ درصد کاهش داشت؛
خطری که قطب کشاورزی ایران را بیشتر از همیشه تهدید می کند
کاهش بارندگی ، تغییر الگوی بارش ، کم شدن دبی آب رودخانه پایین رفتن آب‌های سفره‌های زیرزمینی، پیشروی آب شور به آب شیرین درسواحل، گرم شدن کره زمین، آلودگی جو و مصارف بی رویه آب از نشانه‌ای پیشروی خشکسالی و تغییر تدریجی اقلیم در مازندران است.
خشکسالی+عبارت
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
بهره برداری نامناسب از آب های زیرزمینی مازندران آینده استان را تهدید می کند؛
چاه کن همـیشه ته چاه است!
به گفته کارشناسان بر اساس خواص طبیعی این منابع و به دلیل نزدیکی دشتهای مازندران به ساحل، به ازای برداشت هر مترمکعب آب شیرین زیرزمینی بیش از ۴۰ مترمکعب آب شور دریا جایگزین می شود و با این روند و نیز استفاده از آبهای آلوده زیرزمینی در مزارع، شاهد شور شدن زمین ها و در آینده نیز شاهد غیرقابل کشت شدن مزارع و باغ ها خواهیم بود.
سد + عبارت
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸
پایان رویایی سال آبی مازندران با رشد ۶۵ درصدی بارندگی
مازندران در حالی سال آبی ۹۸-۹۷ را به پایان رساند که بر اساس گزارش مرکز ملی پایش خشکسالی سازمان هواشناسی کشور، از لحاظ بررسی پهنه‌بندی بارش‌ها رشد ۶۵ درصدی را نسبت به سال آبی گذشته (۹۷-۹۶) و ۳۱ درصدی را نسبت به دوره آماری پشت سر گذاشته است.
خشکسالی+عبارت
دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷
فرجام مهاجرت‌های بی‌رویه به کمربند سبز شمالی
مازندران برهوت می‌شود!؟
بر اساس آمار هواشناسی سواحل دريای خزر به وي‍ژه در ارتفاعات به سمت كاهش بارندگي پيش می رود به علاوه تغییر کاربری، مهاجرت به این استان و استفاده بی رویه از سفره های آب های زیرزمینی و فرسایش شدید خاک در پی بهره برداری نادرست از جنگل ها سبب شده تا شمارش معکوس برای وقوع خشکسالی در این استان آغاز شود.
خشکسالی+عبارت
یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
آب‌های مازندران بلعیده می‌شود؛
نگین ایران در مسیر خشکسالی/ شیره جان چاه های مازندران کشیده شد
افزایش و توسعه سطح کشت کشاورزی و محصولات پرآب از یک سو و بهره برداری غیرمجاز از آب‌های سطحی و زیرزمینی، بهشت ایران زمین را به خشکسالی کشانده است.
خشکسالی در مازندران
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶
خشکسالی در کمین مازندران
دکترای اقلیم شناسی و عضو هئیت علمی دانشگاه مازندران گفت: روند کاهش روزهای بارندگی و میزان بارش در مازندران افزایش یافته است.
تغییرات اقلیمی در مازندران
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵
نگاهی دوباره و دقیق به مختصات اقلیمی مازندران؛
کجا رفت آن برف و باران و باد؟/تغییرات اقلیمی چه بلایی بر سر مازندران می آورد
عبارت: صنایع، به ویژه کشاورزی، جنگلداری، ماهیگیری و گردشگری هم از آسیب در امان نخواهند بود. در این میان کشاورزی اهمیت ویژه ای دارد. زیرا تأمین بخش اصلی غذای بشر را بر عهده دارد و تولید محصولات زراعی تابعی از شرایط اقلیمی و امری بسیار حساس است.