امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۲۳ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:دولت
پایگاه خبری تحلیلی عبارت
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
سناتور جمهوری‌خواه:
درگیری نظامی با ایران، اشتباهی بزرگ خواهد بود
در ادامه اتهام‌زنی‌های مقام‌های آمریکایی درباره دست داشتن ایران در حمله روز شنبه به دو پالایشگاه «بقیق» و «خریص» عربستان سعودی، یک سناتور هم‌حزبی رئیس‌جمهور آمریکا هرگونه درگیری مستقیم نظامی این کشور با ایران را «اشتباهی بزرگ» خوانده است.
مجتبی ذوالنور+عبارت
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
مجنون هم با آمریکا مذاکره نمی‌کند چه رسد به عاقل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تن دادن به مذاکره با آمریکا علاوه بر ذلت، ضررهای ‌متراکم‌ و ‌پیچیده‌ و سنگینی را برای ما خواهد داشت.
لعیا جنیدی+عبارت
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
معاون روحانی در مورد ورود زنان به استادیوم چه گفت؟
معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت:‌ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد. بنابراین سلب حق معنایی ندارد و دولت هم همین موضع را دارد.
مونسان و میرزایی+عبارت
سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس
«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند
جلسه علنی صبح روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با دستور کار بررسی صلاحیت علی اصغر مونسان برای وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین بررسی صلاحیت حاجی‌میرزایی برای وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد و در نهایت مونسان و حاجی‌بابایی توانستند رای اعتماد نمایندگان را به دست بیاورند.
جلسه+عبارت
یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
ساز ناکوک صادرات مازندران/ سیاست‌های کهنه بلای جان صادرات
کاهش حمایت‌های دولت، افزایش نرخ تورم، افزایش بهای تمام شده کالاهای صادراتی، افزایش واردات، عدم توجه به کیفیت محصول و نوع بسته بندی و سامانه حمل و نقل، همه و همه دست به هم دادند تا در بخش صادرات استان مازندران به تراز منفی برسد.
مسکن+عبارت
یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
نحوه خانه‌دار شدن در طرح اقدام ملی + جزییات
با ادغام دو طرح صندوق پس‌انداز مسکن یکم و اقدام ملی مسکن، متقاضیان خرید خانه می‌توانند در طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحدی خانه (طرح اقدام ملی) صاحبخانه شوند.
وزیر راه و شهرسازی محمد اسلامی + عبارت
شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸
گروه‌های هدف، دو ساله خانه‌دار می‌شوند
تولید و عرضه مسکن با تکیه بر بخش خصوصی و تسهیلگری دولت، برنامه این بخش برای دو سال آینده است. در این دو سال ۹۰۰ هزار واحد شامل ۵۰۰ هزار مسکن مهر باقیمانده و ۴۰۰هزار مسکن در قالب طرح «اقدام ملی» است. برنامه ۲ ساله تولید و عرضه مسکن روز پنجم شهریور در مراسمی با حضور رئیس‌جمهوری با شروع ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی روی اراضی دولتی به اجرا درآمد.
جیب خالی+عبارت
شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸
کدام‌یک معیار اصلی تورم است مرکز آمار یا جیب مردم؟
«احساس عمومی» نسبت به مسائل گوناگون کشور از جمله مسئله معیشت، می‌تواند شاخص مناسبی برای قضاوت در خصوص وضعیت این روز‌های زندگی مردم باشد که اتفاقاً مورد تایید و تاکید رئیس‌جمهور و دولت وی نیز هست.
تصویر+عبارت
یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
چرا دولت، خود را دور می زند؟!
بوروکراسی را مظهر عقلانی شدن امور و ابزار دولت‌ها برای تقسیم کار، ایجاد سلسله مراتب سازمانی، حاکم کردن ضوابط بر روابط، جلوگیری از اعمال سلیقه‌های شخصی و... می دانند. حال اگر این مظهر عقلانیت مدرن خود آنچنان درهم پیچیده و کلاف سر درگم سد راه انجام صحیح امور شود، آنگاه در قالب «دیوانسالاری» نمود می‌یابد که دولت نیز از شر آن مصون و محفوظ نمی‌ماند.
سید محمدعلی ابطحی+ظریف+عبارت
یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
سیدمحمد علی ابطحی:
روحانی شانس بزرگی آورد که ظریف وزیرخارجه‌اش شد
ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در اینستاگرام نوشت: آقای روحانی شانس بزرگی آورد که ظریف وزیرخارجه اش شد.
کاریکاتور+عبارت
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
دولت کارگران فقیر را به حال خود رها کرد
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور گفت: کاهش قدرت خرید آحاد جامعه در شرائطی بوجود آمده که حجم نقدینگی کشور طی پنج شش سال اخیر از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان به بالای ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
املاک+عبارت
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
افت ۷۸ درصدی معاملات مسکن!
کاهش ماهیانه نرخ در مناطق میانی، افت ۷۸ درصدی معاملات و افزایش ۲۵ درصدی ساخت‌وساز، چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را پیش روی بازار مسکن پایتخت قرار داده است.
مرغ+عبارت
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
دولت به جنگ مرغ رفت!
یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار از تصمیم جدید دولت برای تنظیم‌بازار گوشت مرغ خبر داد و گفت: تامین نهاده‌ها با نرخ مناسب و پیش‌خرید مرغ از زنجیره بزرگ تولیدی این کار در دستور کار قرار گرفت.
میراث فرهنگی+عبارت
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
لاریجانی تشکیل وزارت میراث فرهنگی را به رئیس جمهور ابلاغ کرد
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به تصویب تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تایید شورای نگهبان گفت: رئیس مجلس امروز در نامه‌ای به رئیس‌جمهور تشکیل این وزراتخانه را ابلاغ کرد.
رحمانی فضلی+عبارت
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
رحمانی فضلی در صحن مجلس:
آزادسازی سواحل را از نهادهای دولتی آغاز کردیم
وزیر کشور گفت: باید از ساخت و سازهای غیرمجاز نهادهای دولتی در سواحل جلوگیری کرده و ساخت‌وسازهای غیرقانونی را تخریب کنیم.