امروز : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۴۷ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:سازمان غذا و دارو
کرونا  + عبارت
دوشنبه ۱۹ آیان ۱۳۹۹
اعلام رسمی نام ۴ داروی گیاهی موثر برای کرونا توسط سازمان غذا و دارو
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان این‌‌که تاکنون چهار فرآورده طبیعی با اجزای گیاهی مصوبه کمیسیون قانونی سازمان غذا و دارو را اخذ کرده‌‌اند جزئیاتی از اثربخشی این داروها را توضیح داد.
واکسن آنفولانزا+عبارت
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹
آخرین اخبار از واکسن های جنجال ساز در دوران کرونا / هر فرد برای ۳ کدملی می‌تواند واکسن آنفولانزا دریافت کند
مدیر کل امور دارو سازمان غذا و دارو گفت: هر فرد برای سه کد ملی می‌تواند واکسن آنفولانزا دریافت کند و امیدواریم بتوانیم از قاچاق معکوس آن جلوگیری کنیم.
واکسن آنفولانزا+عبارت
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
تامین رایگان واکسن آنفولانزا برای افراد زیرپوشش بهزیستی مازندران
واکسن آنفولانزا به افراد زیر پوشش بهزیستی مازندران رایگان تزریق می‌شود.
واکسن آنفولانزا+عبارت
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
مراقب توزیع واکسن تقلبی آنفلوانزا در بازار باشید
سازمان غذا و دارو، در اطلاعیه‌ای نسبت به تبلیغ و فروش واکسن آنفلوانزا تقلبی و قاچاق توسط افراد سودجو در بازار آزاد هشدار داد.
واکسن آنفولانزا+عبارت
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
زمان و چگونگی توزیع واکسن آنفلوآنزا مشخص شد
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه دو میلیون و پانصد هزار دوز واکسن آنفلوآنزا تحویل معاونت‌های بهداشت سراسر کشور شده است گفت: تزریق رایگان واکسن از فردا برای گروه‌های حساس آغاز می‌شود.
عطر+عبارت
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
واردات عطر هم ممنوع شد
نایب رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران از ممنوعیت واردات عطر در سال جاری خبر داد و گفت: این در حالی است که ۹۰ درصد عطر موجود در بازار از طریق واردات تأمین می‌شد و حالا وضعیت این کالا هم همانند سایر محصولات آرایشی بهداشتی که با ممنوعیت واردات قاچاق آنها افزایش یافته است، می‌شود.
شانه ساز+عبارت
پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
رییس سازمان غذا و دارو در ساری: به اندازه ۹ ماه نیاز کشور دارو در انبار داریم
رییس سازمان غذا و دارو گفت:در شرایط فعلی ذخایر دارویی کشور رضایت‌بخش و از لحاظ کمی و کیفی غنی است.
لبنیات+عبارت
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
آیا در لبنیاتی که می خوریم سم وجود دارد؟
سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به ادعایی مبنی بر وجود سم آفلاتوکسین در عمده مواد لبنی در کشور گفت: درسال‌های اخیر میزان آفلاتوکسین در مواد غذایی از جمله لبنیات و خشکبار روند کاهشی داشته است.
لوازم آرایشی+عبارت
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸
نگاهی به مصرف لوازم آرایشی در ایران، فرصت ها و تهدید ها+آمار
لوازم آرایشی پای ثابت قاچاق در مازندران / مصرف ایرانی ها ۲.۵ برابر میانگین جهانی / هفتم در جهان و دوم در خاورمیانه / چند درصد درآمد مردم صرف خرید این لوازم میشود؟
به گفته ی رئیس سازمان غذا و دارو میزان مصرف لوازم آرایشی ۲ الی ۲.۵ برابر میانگین جهانی است و همچنین طبق تحقیقات عبارت در سطح جهاني ايران رتبه هفتم را به لحاظ مصرف لوازم آرايش به خود اختصاص داده و بعد از عربستان سعودی پرمصرف ترین کشور در خاورمیانه به حساب می آید.
قرص برنج+عبارت
شنبه ۱۱ آیان ۱۳۹۸
قرصی که جان ۸۲۵ نفر را گرفت!
دکتر یسنا به‌منش رییس گروه اطلاع‌رسانی فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: در سال گذشته قرص برنج جان ۸۲۵ ایرانی را گرفت.
دارو+عبارت
سه شنبه ۷ آیان ۱۳۹۸
رانیتیدین های موجود در بازار مشکلی ندارند
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: حدود یک ماه پیش موضوع سرطان‌زا بودن برخی داروهای رانیتیدین بررسی و به شرکت‌های تولیدکننده این دارو اعلام شد و تاکنون گزارشی درباره وجود ناخالصی در این دارو ارائه نشده است و رانیتیدین‌های موجود در بازار مشکلی ندارند. به گزارش ایرنا؛ کیانوش جهانپور درباره موضوع مطرح شده درباره سرطان‌زا بودن برخی از انواع داروی رانیتیدین که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام شده، افزود: اگر مشکلی در زمینه این داروها وجود داشته باشد، به محض مشاهده ریکال دارو انجام می‌شود.
چسب زخم+عبارت
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸
واکنش سازمان غذا و دارو به واردات بی‌رویه چسب زخم!
کارشناس ملزومات بیمارستانی اداره ملزومات پزشکی اداره کل تجهیزات پزشکی در واکنش به اخباری مبنی بر واردات بی‌رویه چسب زخم، گفت: اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی به عنوان متولی صدور مجوز و پروانه تولید این وسیله اعلام می‌دارد که مجوز واردات جهت این کالا صادر نشده است.
ماهی  + عبارت
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸
ساندویج ماهی در راه مدارس مازندران
آموزش و پرورش و شیلات مازندران توافق کرده‌اند که با توزیع ساندویچ ماهی در بوفه مدارس ، ذائقه دانش آموزان را با مصرف این ماده پروتئینی سالم و فراوان در استان بیشتر آشنا کنند.
محمدحسین قربانی+عبارات
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸
ماجرای ‌رانتخواری ‌در حوزه غذا و دارو / امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو ‌برای ثبت سفارش واردات دارو
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کمیته‌ای مشترک برای رسیدگی به تخلفات در زمینه تأمین دارو خبر داد و گفت: برای مقابله با رانت‌خواری در سازمان غذا و دارو باید سازوکارهای این سازمان شفاف شود.
تبلیغات
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
تبلیغ کاذب رفع سفیدی مو در صدا و سیما
هر از گاهی تبلیغات اغواگرایانه از صدا و سیما به سبک شبکه های ماهواره ای پخش می‌شود و درست روی نقطه ضعفی دست می‌گذارد که بسیاری از مردم از آن رنج می‌برند. یک روز تبلیغ کرم حلزون، یک روز تبلیغ محصول درمان کننده ریزش مو، یک روز افزایش قد و حالا رفع سفیدی مو.