امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۳۹ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:سازمان غذا و دارو
شانه ساز +عبارت
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹
آخرین خبرها از ساخت دومین واکسن ایرانی کرونا / مشکل کمبود انسولین رفع شد
رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حوزه تولید واکسن کرونا، تولید کننده دیگری به سرعت در حال تکمیل مدارک هستند تا فاز انسانی را آغاز کنند، گفت: مردم خاطرشان از بابت توانمندی کافی برای تولید واکسن در کشور جمع باشد و تحریم ها در این زمینه عملا بی اثر است.
واکسن کرونا+عبارت
یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹
یک خَیّر برای ایرانی‌ها واکس کرونا می‌خرد!
رییس جمعیت هلال احمر ایران از اقدام برای خرید یک میلیون دوز واکسن کرونا خبر داد.
کرونا  + عبارت
دوشنبه ۱۹ آیان ۱۳۹۹
اعلام رسمی نام ۴ داروی گیاهی موثر برای کرونا توسط سازمان غذا و دارو
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان این‌‌که تاکنون چهار فرآورده طبیعی با اجزای گیاهی مصوبه کمیسیون قانونی سازمان غذا و دارو را اخذ کرده‌‌اند جزئیاتی از اثربخشی این داروها را توضیح داد.
واکسن آنفولانزا+عبارت
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹
آخرین اخبار از واکسن های جنجال ساز در دوران کرونا / هر فرد برای ۳ کدملی می‌تواند واکسن آنفولانزا دریافت کند
مدیر کل امور دارو سازمان غذا و دارو گفت: هر فرد برای سه کد ملی می‌تواند واکسن آنفولانزا دریافت کند و امیدواریم بتوانیم از قاچاق معکوس آن جلوگیری کنیم.
واکسن آنفولانزا+عبارت
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
تامین رایگان واکسن آنفولانزا برای افراد زیرپوشش بهزیستی مازندران
واکسن آنفولانزا به افراد زیر پوشش بهزیستی مازندران رایگان تزریق می‌شود.
واکسن آنفولانزا+عبارت
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
مراقب توزیع واکسن تقلبی آنفلوانزا در بازار باشید
سازمان غذا و دارو، در اطلاعیه‌ای نسبت به تبلیغ و فروش واکسن آنفلوانزا تقلبی و قاچاق توسط افراد سودجو در بازار آزاد هشدار داد.
واکسن آنفولانزا+عبارت
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
زمان و چگونگی توزیع واکسن آنفلوآنزا مشخص شد
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه دو میلیون و پانصد هزار دوز واکسن آنفلوآنزا تحویل معاونت‌های بهداشت سراسر کشور شده است گفت: تزریق رایگان واکسن از فردا برای گروه‌های حساس آغاز می‌شود.
عطر+عبارت
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
واردات عطر هم ممنوع شد
نایب رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران از ممنوعیت واردات عطر در سال جاری خبر داد و گفت: این در حالی است که ۹۰ درصد عطر موجود در بازار از طریق واردات تأمین می‌شد و حالا وضعیت این کالا هم همانند سایر محصولات آرایشی بهداشتی که با ممنوعیت واردات قاچاق آنها افزایش یافته است، می‌شود.
شانه ساز+عبارت
پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
رییس سازمان غذا و دارو در ساری: به اندازه ۹ ماه نیاز کشور دارو در انبار داریم
رییس سازمان غذا و دارو گفت:در شرایط فعلی ذخایر دارویی کشور رضایت‌بخش و از لحاظ کمی و کیفی غنی است.
لبنیات+عبارت
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
آیا در لبنیاتی که می خوریم سم وجود دارد؟
سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به ادعایی مبنی بر وجود سم آفلاتوکسین در عمده مواد لبنی در کشور گفت: درسال‌های اخیر میزان آفلاتوکسین در مواد غذایی از جمله لبنیات و خشکبار روند کاهشی داشته است.
لوازم آرایشی+عبارت
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸
نگاهی به مصرف لوازم آرایشی در ایران، فرصت ها و تهدید ها+آمار
لوازم آرایشی پای ثابت قاچاق در مازندران / مصرف ایرانی ها ۲.۵ برابر میانگین جهانی / هفتم در جهان و دوم در خاورمیانه / چند درصد درآمد مردم صرف خرید این لوازم میشود؟
به گفته ی رئیس سازمان غذا و دارو میزان مصرف لوازم آرایشی ۲ الی ۲.۵ برابر میانگین جهانی است و همچنین طبق تحقیقات عبارت در سطح جهاني ايران رتبه هفتم را به لحاظ مصرف لوازم آرايش به خود اختصاص داده و بعد از عربستان سعودی پرمصرف ترین کشور در خاورمیانه به حساب می آید.
قرص برنج+عبارت
شنبه ۱۱ آیان ۱۳۹۸
قرصی که جان ۸۲۵ نفر را گرفت!
دکتر یسنا به‌منش رییس گروه اطلاع‌رسانی فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: در سال گذشته قرص برنج جان ۸۲۵ ایرانی را گرفت.
دارو+عبارت
سه شنبه ۷ آیان ۱۳۹۸
رانیتیدین های موجود در بازار مشکلی ندارند
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: حدود یک ماه پیش موضوع سرطان‌زا بودن برخی داروهای رانیتیدین بررسی و به شرکت‌های تولیدکننده این دارو اعلام شد و تاکنون گزارشی درباره وجود ناخالصی در این دارو ارائه نشده است و رانیتیدین‌های موجود در بازار مشکلی ندارند. به گزارش ایرنا؛ کیانوش جهانپور درباره موضوع مطرح شده درباره سرطان‌زا بودن برخی از انواع داروی رانیتیدین که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام شده، افزود: اگر مشکلی در زمینه این داروها وجود داشته باشد، به محض مشاهده ریکال دارو انجام می‌شود.
چسب زخم+عبارت
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸
واکنش سازمان غذا و دارو به واردات بی‌رویه چسب زخم!
کارشناس ملزومات بیمارستانی اداره ملزومات پزشکی اداره کل تجهیزات پزشکی در واکنش به اخباری مبنی بر واردات بی‌رویه چسب زخم، گفت: اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی به عنوان متولی صدور مجوز و پروانه تولید این وسیله اعلام می‌دارد که مجوز واردات جهت این کالا صادر نشده است.
ماهی  + عبارت
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸
ساندویج ماهی در راه مدارس مازندران
آموزش و پرورش و شیلات مازندران توافق کرده‌اند که با توزیع ساندویچ ماهی در بوفه مدارس ، ذائقه دانش آموزان را با مصرف این ماده پروتئینی سالم و فراوان در استان بیشتر آشنا کنند.