امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۳۳ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:شکار پرندگان
تالاب سرخرود+عبارت
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹
فرار قوهای فریادکش از تالاب‌های مازندران
قوهای فریادکش تالاب‌ها و آب‌بندان‌های مازندران پس از سه ماه زمستان‌گذرانی این استان را ترک کرده و به زیستگاه اصلی خود در سیبری بازگشته‌اند تا از شکار بی‌رویه و مرگ ناشی از بیماری بوتولیسم در امان باشند.
تالاب سرخرود+عبارت
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
شبیخون شکارچیان به تالاب سرخرود
چند شکارچی که شب هنگام قصد شکار در تالاب سرخرود را داشتند، ناکام ماندند.
شکارچیان غیرمجاز+عبارت
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹
ماجرای شکارچی مازندرانی که پرستار شکارش شد!
شکارچی مازندرانی نه تنها ناجی شکار خود شده بلکه مدتی است از شکارش مراقبت نیز می‌کند.
آنفولانزای پرندگان+عبارت
پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
ردپای آنفولانزای حاد پرندگان در ۶ استان کشور از جمله مازندران؛
انتقام دسته جمعی پرندگان
در این حال معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور روز گذشته آشکارا از فعالان صنعت طیور و مدیران مربوطه خواست تا "از پنهان کاری در این مورد خودداری کنند زیرا روند این بیماری به گونه‌ای است که پنهان کاری برای مدتی طولانی امکان پذیر نیست، بنابراین مدیران واحدها و مسئولان فنی بهداشتی، افت مصرف دان و آب و تلفات غیر عادی و دیگر مسائل را پنهان نکنند."
میانکاله+فلامینگو+عبارت
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
غوغای کم آبی در بهشت پرندگان ایران
بهشت پرندگان ایران در حصاری از کم آبی و خشکی محصور شده و همچنان در انتظار آب است.
لاشه پرندگان+عبارت
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
مازندران از آنفولانزای فوق حاد پرندگان قسر در رفت / خراسان جنوبی در وضعیت قرمز
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اعلام آخرین وضعیت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: استان های درگیر شامل مازندران، اردبیل، مرکزی، کرمانشاه، تهران و خراسان جنوبی هستند که در همه این استان ها بجز خراسان جنوبی، هیچ واحد صنعتی درگیر نشده و عملیات مهار و معدوم سازی در آن ها به اتمام رسیده است؛ اما در مورد خراسان جنوبی همچنان کانون های فعال وجود دارند و روزانه موارد جدیدی گزارش می شود.
میانکاله+فلامینگو+عبارت
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹
غذای مرگ، هدیه برای پرندگان مهاجر / ماجرای پیچیده تالاب های مازندران
غذادهی به پرندگان مهاجر توسط گروه‌های مردمی بدون توجه به جیره غذایی پرندگان مهاجر را بیمار می‌کند
تاکسیدرمی+عبارت
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹
ماجرای جنایت محیط زیستی در مازندران / پرندگان به جای آسمان راهی موزه تاریخ طبیعی شدند
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آمل درپی گشت و کنترل شبانه در روستای بایجان منطقه کوهستانی لاریجان آمل، موفق شدند خودروی حامل پرندگان قاچاق تاکسیدرمی شده که از آمل به سمت تهران در حرکت بود، را توقیف کنند که درواقع کشف این محموله حاصل تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان است.
شکارچیان غیرمجاز+عبارت
سه شنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۹
با شروع فصل سرما در کشورهای همسایه، پرندگان مهاجر وارد مازندران شدند؛
شلیک به قلب حیات وحش
این اعمال نشان از گسترش فرهنگ سودجویی از منابع طبیعی و سواستفاده از سرمایه های ملی در بین این قشر از جامعه دارد. افرادی که در نظرسنجی ها دلایل علاقه خود به شکار را اغلب ورزش یا تفریح بیان می کنند اما رفته رفته سود حاصل از این کار آنان را به قاتلین این جانواران بی دفاع تبدیل می کند.
شکار+پرنده+عبارت
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
تنها در هفته گذشته ۲۴ شکارچی غیرمجاز در مازندران دستگیر شدند؛
از آسـمان مـازنـدران خـون می چکـد
شوربختانه ایران در زمینه پرنده‌ کشی در جهان رتبه دوم را دارد و بنابه آمار موجود بیش از ۳۰ درصد پرندگان مهاجر به کشور شکار می‌شوند. از ۱۰ هزار گونه پرنده موجود در جهان، تنها ۵۵۰ گونه در ایران زندگی می‌کنند که از این تعداد نیز نزدیک به ۷۰ درصد، پرندگان مهاجر هستند.
لاشه پرندگان+عبارت
یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
مرگ و میر پرندگان در تالاب میانکاله همچنان ادامه دارد؛
ماجرای پرندگان مهاجر، معمای این روزهای مازندران / مرگ بر اثر بیماری یا به دست بیماران
در روزهای اخیر علاوه بر شکار های غیرمجاز که هر ساله آفت این منطقه بود و انگار راهی برای جلوگیری از آن یافت نمی شد یک اتفاق بسیار بد دیگر رخ داد که قلب هر انسان علاقه مند به طبیعت و محیط زیست را سخت فشرد. تا این لحظه مرگ ۱۸۵۰ بال پرنده در تالاب میانکاله به صورت رسمی اعلام شده است!
فیلترشکن+عبارت
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
بیستمین بسته ویژه خبری عبارت؛
انتقاد نماینده نوشهر و چالوس از بالا شهر نشینان تهرانی و مسکن مهر چالوس / اگر سالانه ۱۰۰ میلیارد هم به میراث فرهنگی بدهند باز هم کم است! / انتقاد شدید یک رسانه از کاندیداهای بابلسر و تبلیغات غیر قانونی و خارج از عرف آن ها
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
پرنده
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
تاراج "تالاب بین‌المللی زاغمرز" با صدور مجوز شکار از سوی محیط زیست
با تلاش ۳ ساله انجمن‌ها و جوامع بومی، "تلاب لپو زاعمرز" تا بازگشتن به روزهای طلایی خود در دهه ۷۰ فاصله چندانی نداشت اما صدور مجوز شکار، ورق را برگرداند و حالا از هزاران پرنده‌ای که سال گذشته به این تالاب جان بخشیده بودند، تنها ۲۰ قوی گنگ باقی مانده.
شکار پرندگان+عبارت
پنج شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۷
فارس از سخنان بدون تعارف دادستان مرکز مازندران می‌گوید
ردپای برخی مسؤولان در کشتار پرندگان فریدونکنار
دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با اعلام آغاز جمع‌آوری صیدگاه‌های غیرمجاز در استان، از ردپای برخی مسوولان در کشتار پرندگان مهاجر تالاب‌های فریدونکنار می‌گوید و اینکه قطعاً برخوردها از دانه‌درشت‌ها که مسوولیت مستقیم دارند، آغاز می‌شود.
شکار پرندگان+عبارت
سه شنبه ۱۵ آیان ۱۳۹۷
فریدونکنار قتلگاه پرندگان
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اظهار اینکه مهاجرت پرندگان زمستان گذر در استان به اوج رسیده است گفت: متاسفانه روند شکار و صید پرندگان مهاجر نیز همچنان ادامه دارد.