امروز : پنج شنبه ۱ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۵۷ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:صادرات مازندران
صادرات + عبارت + بندر امیرآباد
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
بررسی مشکلات صادرات مازندران به مناسبت روزی به همین نام؛
داستان غم انگیز اعداد در مازندران / به خاطر یک مشت دلار!
استانی که صادراتش از حدود ۵۰۰ میلیون دلار در سال ۹۵ و ۹۶ به ۲۷۰ میلیون دلار در سال ۹۸ کاهش بیابد بیشتر از آن‌که به فکر صادرات میلیون دلاری باشد باید شش دانگ حواسش را جمع کند تا همین مقدار را نیز از کف ندهد.
صادرات+عبارت
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹
صادرات مازندران از رویای ۳ میلیارد دلاری تا واقعیت ۳۰۰ میلیون دلاری
مازندران طبق چشم‌انداز ترسیم شده در سال ۱۳۹۶ قرار بود تا سال ۱۴۰۰ به صادرات سه میلیارد دلاری برسد، اما به استناد آمارها میزان صادرات این استان رشد چندانی نداشت و در آستانه سال ۱۴۰۰ همچنان مانند چند سال اخیر است.
صادرات + عبارت
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
عراق بار دیگر واردات ۲۹ محصول کشاورزی را ممنوع اعلام کرد؛
عرق بر پیشانی تجار با تصمیم عراق / تغییر می کنیم یا تغییرمان می دهند
این می تواند خبر مهمی و دردناکی برای تولیدکنندگان این محصولات باشد. از آنجایی که برای صادرات به عراق احتیاج به فعالیت برندینگ و بسته بندی های آنچنان به روزی نیست این مسئله صرفه اقتصادی بسیاری نیز برای تاجران به دنبال خواهد دارد و پیدا کردن بازاری جایگزین برای فرستادن کالاها آن هم با شرایطی که مورد قبول عراق است کمی دشوار به نظر می آید.
گیاهان دارویی+عبارت
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
بررسی مشکلات صنایع تبدیلی در یکی از قطب های تولید گیاهان دارویی کشور؛
درمـان اقتصـاد با صنایـع تـبدیلی گیـاهان دارویـی
طبق پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی میزان تولید و مصرف گیاهان دارویی در سطح جهان در سال ۲۰۵۰ به ۵ هزار میلیارد دلار خواهد رسید در حالی که فقط ۰.۴ درصد از کل سهم تجارت جهانی در این حوزه به ایران تعلق دارد.
کامیون+عبارت
پنج شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹
استاندار مازندران از راه اندازی ۲ شرکت حمل و نقل بین المللی در استان خبر داد؛
حلـقه گمـشده در تولـید و صـادرات مازنـدران
آثار اقتصادی حمل و نقل را می توان در رابطه با همه فعالیت های اقتصادی مثل صنایع کشاورزی، خدمات، توریسم و ... برشمرد. اگر نگاهی به کشورهای پیشرفته جهان بیندازیم مشاهده خواهیم کرد که انها به موازات سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی، در امر حمل و نقل نیز سرمایه گذاری کرده اند.
مرکبات+عبارت
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
رفته رفته فصل برداشت مرکبات در مازندران از راه می رسد؛
صـادرات یا ضـایعـات مسـئله ایـن اسـت!
حدود ۳۰ درصد از مرکبات تولیدی در استان مازندران یعنی تقریبا ۷۵۰ هزار تن از این محصولات در فاصله ی بین فرایند تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده تبدیل به ضایعات می شوند!.
بندر + عبارت
سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹
مازندران، تنها استان ساحلی بدون منطقه آزاد در کشور؛
دریای خزر راهی برای توسعه اقتصادی کشور
بازار هزار میلیارد دلاری واردات کشور های حوزه ی خزر هر کشوری را قلقلک می دهد تا دست کم حضور در آن بازار را امتحان کند اما ما بیخ گوشمان هست و آنگونه که باید به آن توجه نمی کنیم.
کارخانه رب گوجه + عبارت
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
سال گذشته بیش از هفت میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید شد؛
کیمیاگری در کشاورزی با تبدیل دورریز به پول نقد
فعالان کشاورزی مازندران نه تنها برای استان بلکه برای کشور هم اهمیت بسیاری دارند زیرا علاوه بر این که ۷۲ محصول متفاوت را در این استان تولید می‌نمایند؛ در ۲۲ محصول نیز رتبه اول تا سوم و در ۱۴ محصول رتبه اول تولید در کشور را به نام خود زده‌اند.
پایانه صادراتی برنج + عبارت
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
۴ پایانه صادراتی در مازندران در دست ساخت است؛
پایان انتظار صادرکنندگان مازندران با پایانه های صادراتی
در شرایط فعلی که صادرات نفت ایران، به سبب اعمال تحریم‌های اقتصادی آمریکا و متحدان آن کاهش یافته و به تبع آن درآمدهای ارزی تقلیل پیدا کرده، ضرورت تدوین استراتژی بلندمدت صادرات غیرنفتی کشور بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و مصلحت کشور ایجاب می‌کند که تدوین این استراتژی با در نظر گرفتن شرایط خاص اقتصادی کشور در دوران تحریم در دستور کار سازمان‌های ذی‌ربط قرار گیرد.
حسین زادگان+عبارت
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
تشکیل یک کارگروه برای تحول در اقتصاد مازندران
با پیشنهاد استاندارمازندران و موافقت استاندار ولگاگراد روسیه، کارگروه ویژه اجرایی تفاهم‌نامه‌های دوجانبه با مسوولیت معاونان اقتصادی در استانداری‌های دو استان مازندران و ولگاگراد روسیه تشکیل شد.
حسین زادگان+عبارت
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
گزارش عبارت از نشست ویدیو کنفرانس حسین زادگان با استاندار ولگاگراد روسیه؛
حسین زادگان: مازندران دروازه ورود به ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس/ برای پیگیری تفاهم نامه کمیسیون ویژه تشکیل خواهد شد/ استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای ارتقاء روابط امری ضروری است/ تسهیلات عبور و مرور برای خبرنگاران و تجار دو طرف
حسین زادگان با تاکید بر ظرفیت های بندر امیرآباد به عنوان بزرگترین بندر استان مازندران اظهار داشت: خوشبختانه اتفاق خوب دیگری که میان دولت ایران و روسیه رخ داده، عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی کشورهای اوراسیا است. با توجه به شرایط موجو این دو استان باید از این ظرفیت بیشترین بهره را ببرند.
احمد حسین زادگان+عبارت
یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
در جلسه کارگروه اقدام استان مازندران مطرح شد؛
استاندار: ۹۰ درصد پرتقال کشور از مازندران صادر می‌شود/پایانه صادراتی راهی برای فروش محصولات کشاورزی / ۶۰۰۰ هکتار زمین جهت بهسازی به افراد کم زمین واگذار می‌شود/اعطای ۷ الی ۱۰ هزار میلیارد از سوی بانک ملی برای فعال سازی واحد‌های تولیدی
استاندار مازندران با اشاره به اینکه تولیدات کنسانتره میوه با توجه به حجم بالای مرکبات و میوه در استان موجب تحول شگرف در این بخش می‌شود، گفت: میزان زیر درختی‌های مرکبات و میوه در روماک گستر بیش از۲۰ درصد است و ۴۰ هزار تن میوه درجه ۴ در این مجموعه وجود دارد.
صادرات+عبارت
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
نگاهی آماری به صادرات مازندران در سال ۹۸ و فروردین ۹۹؛
اول تحریم حالا کرونا؛ ماشین صادرات مازندران خیال ترمز کردن ندارد
با این حال به اعتقاد کارشناسان، بهره های بانکی بالا، تحریمها، مشخص نبودن نقشه راه صادراتی، کاهش رقابت پذیری، نشناختن بازارهای هدف از مسائلی است که روند صادرات مازندران را در دستخوش چالش کرده است.
ثروت آفرینی+عبارت
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸
عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران:
هر جا به بخش خصوصی توجه شد در صادرات موفق بودیم / سهم یک درصدی ایران از بازار هزار میلیارد دلاری
همایش آشنایی با فرصت ها و الزامات توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا با حضور بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در ساری برگزار شد.
خیریانپور+عبارت
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران در گفتگو با عبارت:
رئیس کل بانک مرکزی به زودی به مازندران می‌آید / تفاهم نامه ها باید از روی کاغذ خارج شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با بیان این که راه اندازی پایانه های صادراتی شیلاتی، برنج، گل و گیاه و روماک گستر برای تسهیل امور صادرات نیازمند عزم فعالان صادراتی است افزود: تفاهمنامه هایی که در سطوح مختلف منعقد شده باید از روی کاغذ خارج شده و منتهی به انعقاد قرارداد و عملیاتی شود