امروز : سه شنبه ۶ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۴:۳۰ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:صادرات
رضا اردکانیان+عبارت
پنج شنبه ۱ آیان ۱۳۹۹
ناگفته های عجیب وزیر نیرو از معاملات روسیه با ایران / تکلیف ۵ میلیارد دلار پول چه شد؟
وزیر نیرو، در بخشی از مصاحبه اختصاصی‌مان، رسما اعلام کرد از ۵ میلیارد دلار وام دولتی روس‌ها، حتی ۵ دلارش هم به ایران نرسیده است.
گوجه فرنگی+عبارت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
عراق ۲۰۰ کامیون گوجه فرنگی ایرانی را برگشت زد / کیفیت پایین محصولات بالاخره صدای همسایه را هم درآورد
عراق به تازگی ۲۰۰ کامیون محموله گوجه فرنگی کشور را برگشت زده است. کارشناسان دلیل اصلی برگشت این محصول کیفیت پایین محصول عنوان می کنند
قالیباف+عبارت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
تصمیمات مهم مجلس درباره تامین ارز کالاهای وراداتی و صادراتی به روایت قالیباف
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیر علنی امروز مجلس شورای اسلامی با وزیر صمت، درباره تامین و تهاتر کالا و در اصلاح روند صادرات و واردات و تامین ارز آن تصمیماتی اتخاذ شد.
صادرات + عبارت + بندر امیرآباد
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
بررسی مشکلات صادرات مازندران به مناسبت روزی به همین نام؛
داستان غم انگیز اعداد در مازندران / به خاطر یک مشت دلار!
استانی که صادراتش از حدود ۵۰۰ میلیون دلار در سال ۹۵ و ۹۶ به ۲۷۰ میلیون دلار در سال ۹۸ کاهش بیابد بیشتر از آن‌که به فکر صادرات میلیون دلاری باشد باید شش دانگ حواسش را جمع کند تا همین مقدار را نیز از کف ندهد.
بندر امیرآباد+عبارت
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
جزئیات خسارت حمله سایبری به بندر امیرآباد مازندران
حمله سایبری اخیر به بنادر کشور نتوانست خللی در عملیات بندر امیرآباد ایجاد کند.
عبدالله مهاجر+عبارت
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹
گفتگوی داغ عبارت با عبدالله مهاجر؛ رئیس اتاق بازرگانی مازندران
با این وضعیت ارز اصلا تجارت معنی ندارد و نمی‌توانی قرارداد ببندی. اول سال دلار ١١ تومان است و وسط سال می‌شود ۳۰ تومان، شما با کدام نرخ میخواهی با طرف ات قرارداد ببندی؟
صادرات+عبارت
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹
صادرات مازندران از رویای ۳ میلیارد دلاری تا واقعیت ۳۰۰ میلیون دلاری
مازندران طبق چشم‌انداز ترسیم شده در سال ۱۳۹۶ قرار بود تا سال ۱۴۰۰ به صادرات سه میلیارد دلاری برسد، اما به استناد آمارها میزان صادرات این استان رشد چندانی نداشت و در آستانه سال ۱۴۰۰ همچنان مانند چند سال اخیر است.
بانک مرکزی + عبارت
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹
تصمیم مهم ارزی بانک مرکزی
با تصمیم بانک مرکزی، صرافی‌های ملی و توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی مسئول دریافت ارز حاصل از صادرات هستند؛ ضمن اینکه رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برای سال‌های ۹۷ و ۹۸ در این صرافی‌ها انجام می‌شود.
بندر+عبارت
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹
اثر مثبت منطقه آزاد بر اقتصاد مازندران
رئیس کانون زنان بازرگان مازندران گفت: منطقه آزاد به عنوان یک طرح قابل اجرا می تواند با ایجاد اشتغال، ارزآوری، تسریع و تسهیل روند تجارت بر روی رونق اقتصاد استان تاثیر مثبت بگذارد.
ماهی+عبارت
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹
در شش ماه نخست سال شش هزار و ۲۰۰ تن محصولات شیلاتی از مازندران صادر شد؛
صید دلار از آب های خزر
شیلات بر خلاف آن‌ که در نشست‌های تخصصی مربوط به صادرات و توسعه اقتصادی به عنوان یک ظرفیت مناسب اقتصادی کمتر دیده می‌شود، در حال تغییر رویه فعالیت و جریان تولید است و در مسیر افزایش نقش‌آفرینی در اقتصاد استان قرار دارد. در سال ۹۹ علیرغم شیوع کرونا و تمامی تحریم های ناجوانمردانه از سوی ایالات متحده وضعیت تجارت آبزیان آن هم در بازارهای خارجی مناسب و بهتر از انتظار بود.
کیوی+عبارت
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
به بهانه روزهای پایانی ممنوعیت صادرات کیوی؛
مشکلتان با صادر کننده ها چیست؟
در این شرایط هر تصمیمی که قرار باشد برای بازارهای صادراتی و شرکای تجاری گرفته شود باید تصمیماتی کارشناسانه باشد. گرفتن تصمیمات اینچنینی نه برای صادرکنندگان و نه برای بازارهای هدف ما مطلوب نیست.
انار+عبارت
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
صادرات انار مازندران به روسیه برای نخستین بار در تاریخ؛
اناری که می تواند پسته و زعفران باشد
در سال جاری خبرهای خوبی از این میوه خوش آب و رنگ به گوشمان می‌رسد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که امسال حدود ۲۶ هزار تن انار از باغ های استان برداشت شود که سه هزار تن بیشتر از سال گذشته است و همچنین آنان ارزش اقتصادی تولید انار مازندران در سال جاری را بیش از ۷۷ میلیارد تومان تخمین می‌زنند. رقمی که پیشرفت چشمگیری را نسبت به سال‌های گذشته نشان می‌دهد.
صادرات + عبارت
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
عراق بار دیگر واردات ۲۹ محصول کشاورزی را ممنوع اعلام کرد؛
عرق بر پیشانی تجار با تصمیم عراق / تغییر می کنیم یا تغییرمان می دهند
این می تواند خبر مهمی و دردناکی برای تولیدکنندگان این محصولات باشد. از آنجایی که برای صادرات به عراق احتیاج به فعالیت برندینگ و بسته بندی های آنچنان به روزی نیست این مسئله صرفه اقتصادی بسیاری نیز برای تاجران به دنبال خواهد دارد و پیدا کردن بازاری جایگزین برای فرستادن کالاها آن هم با شرایطی که مورد قبول عراق است کمی دشوار به نظر می آید.
گیاهان دارویی+عبارت
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
بررسی مشکلات صنایع تبدیلی در یکی از قطب های تولید گیاهان دارویی کشور؛
درمـان اقتصـاد با صنایـع تـبدیلی گیـاهان دارویـی
طبق پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی میزان تولید و مصرف گیاهان دارویی در سطح جهان در سال ۲۰۵۰ به ۵ هزار میلیارد دلار خواهد رسید در حالی که فقط ۰.۴ درصد از کل سهم تجارت جهانی در این حوزه به ایران تعلق دارد.
کشاورزی+عبارت
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
خسارت ۶ هزار میلیاردی کرونا به کشاورزی مازندران؛
روزهای دشـوار کشـاورزی در روزگـار کرونا
اعداد و ارقام از وضعیت نه‌چندان جالب کشاورزان مازندرانی حکایت دارند. وضعیتی که اگر در میان مدت باقی بماند بدون شک سبب افزایش گرایش به سوی «تغییر کاربری» زمین های کشاورزی خواهد شد. مشکلی که سال‌ها است اراضی مازندران و امنیت غذایی مردم کشور را با هم تهدید می‌نماید و تنها به مذاق بعضی از ویلانشینان و سرمایه داران خوش می‌آید.