امروز : شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۳:۲۰ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:فناوری
دانش بنیان+عبارت
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
نگاهی به مشکلات ۷۶ شرکت دانش بنیان تایید شده در مازندران؛
راه نجات ما منتظر توجه ویژه بالا دستی ها / به جای زمین مغزهایمان را شخم بزنیم
از چندین سال پیش اما در ایران با توجه به اهمیت فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، قوانین بالادستی خوبی در حوزه مالیات، بیمه، قوانین گمرکی و ... برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در کشور وضع شد. مسئولین و مقامات بلندپایه کشور نیز در سخنرانی‌های خود بر اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرده‌اند.
برجام+عبارت
سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸
تاثیر مرگ برجام و قرار گرفتن در لیست سیاه بر اقتصاد مازندران؛
خداحافظ فناوری، خداحافظ سرمایه گذاری خارجی / از سرگردانی علمی تا رویایی به نام CIS
هدف این یادداشت این است که نشان دهد خروج ایران از برجام و تبعات آن چه تاثیری بر اقتصاد روبه رشد مازندران دارد که بر اساس آمارها برخلاف بسیاری از استان های کشور که روند نزولی و افزایش تورم را تجربه می کنند به نوعی ثبات اقتصادی و اجتماعی رسیده است.
موبایل+عبارت
شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸
فاش شدن تصاویری از موبایل تاشوی جدید سامسونگ
تصاویری از یک موبایل سامسونگ منتشر شده که مانند دستگاه های تاشو قدیمی است. پیش بینی می شود این دستگاه در ۲۰۲۰ میلادی رونمایی شود.
واتساپ+عبارت
سه شنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۸
ردیابی گوشی با استفاده از واتس‌اپ !
یک شرکت نوپای هندی از عرضه یک نرم افزار تلفن همراه خبر داده که با استفاده از آن می توان موقعیت مکانی گوشی ها را از طریق برنامه واتس‌اپ ردیابی کرد.
امضای الکترونیک+عبارت
یکشنبه ۱۹ آیان ۱۳۹۸
تهدید و پافشاری حسین‌زادگان نتیجه داد+ آمار
مازندران رکورد شفافیت در امضای الکترونیک را شکست / در پارتی بازی و رانت تخته شد
امروزه در جهانی که بیشتر اطلاعات در فضای الکترونیک رد و بدل می گردند و مبادلات تجاری زیادی نیز در این فضا اتفاق می افتد نیاز به یک هویت الکترونیکی قانونی و قابل اتکا بیش از پیش احساس می شود.
حسین احمد لاریجانی+عبارت
چهارشنبه ۱ آیان ۱۳۹۸
تلاش ناکام آمریکایی ها برای دستگیری تاجر مازندرانی یکساله شد+ تصاویر و فایل صوتی
لاریجانی و جایزه سه میلیون دلاری برای دستگیری اش / این آملی باهوش کیست و چرا برای آمریکا انقدر مهم است؟ / نهادهای امنیتی ایران، عمو سام را کلافه کردند
سال گذشته در چنین روزهایی بود که آمریکا برای کسب اطلاعات درباره یک مازندرانی به نام حسین احمد لاریجانی سه میلیون دلار جایزه تعیین کرد. او متهم به انتقال فن‌‌آوری از آمریکا به ایران و کاربست آن در کلاهک‌های انفجاری علیه نیروهای آمریکایی در عراق شده بود.
اپیلیکیشن+ عبارت
یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸
رونمایی از اپلیکیشن کمک به بیماران مبتلا به افسردگی
در نمایشگاه جیتکس اپلیکیشن های مختلفی رونمایی شده که یکی از آنها برای کمک به مبتلایان به افسردگی و دیگری برای شناسایی بیماری ها ژنتیکی نوزادان است.
گوشی همراه موبایل + عبارت
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸
یک سال بدون گوشی هوشمند زندگی کنید و میلیاردر شوید!
«الانا موگدن» (Elana Mugdan) نویسنده ۲۹ ساله‌ای است که از بین بیش از ۱۰۰,۰۰۰ داوطلب، برای این کار انتخاب شده است. در صورتی خانم موگدن بتواند یک سال تمام را بدون گوشی موبایل هوشمند یا تبلت سر کند، یک شرکت تولید کننده نوشیدنی به نام Vitaminwater به او ۱۴۷,۰۰۰ دلار پاداش می‌دهد.
پاسپورت امنیتی + عبارت
یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸
شکاف امنیتی در پاسپورت های الکترونیکی رصد شد
محققان امنیتی متوجه شده اند شکافی امنیتی در تراشه پاسپورت های الکترونیکی سراسر جهان به هکرها اجازه می دهد اطلاعات افراد را سرقت و تمام فعالیت ها و حرکاتشان را رصد کنند.
دارو+عبارت
پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
مشتریان خارجی طالب محصولات دانش بنیان مازندران
برغم تحریم‌های یکجانبه آمریکا در یک سال و نیم گذشته شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری مازندران صادرات بسیار خوبی به بسیاری از کشورها از جمله امریکا داشتند.
استارتاپ + عبارت
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
استارتاپ‌های احمقانه‌ی جذاب!
گوشی
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
پس از تحریم اپل؛
۳۵۰هزار گوشی آیفون در شبکه خاموش شد
وزیر ارتباطات گفت: پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.
هواپیما
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
بزرگترین هواپیمای جهان بازنشسته شد
نمونه اولیه طولانی‌ترین هواپیمای جهان بازنشسته شد. این هواپیما با طول ۳۰۰ فوت ۶ بار پرواز کرده است.
اسکایپ
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
دسترسی به اطلاعات موبایل بدون نیاز به آنلاک
باگ جدید اسکایپ به کاربران گوشی اندروید اجازه می‌داد بعد از پاسخ‌دادن به تماس، به بخش‌هایی مانند گالری تصاویر و فهرست مخاطبان دسترسی داشته باشند.
پلاستیک+عبارت
چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷
تولید پلاستیک با پلیمر تجزیه شونده در طبیعت
محققان موفق به یافتن روش جدیدی برای تولید پلیمرهای دوست دار محیط زیست شده اند. این پلیمرها را می توان برای تولید پلاستیک‌های تجزیه شونده به کار برد.