امروز : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۲۶ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:محیط زیست مازندران
سعدی پور+عبارت
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
مدیرکلی که با دانش آموزان مشورت می کند
مدیرکل با دقت به حرف های امیرعلی گوش می دهد. از جایش بلند می شود تا به فایل پاور پوینت امیرعلی که در لپ تاپش هست نگاه کند و مراحل طرح او را ببیند. می گوید: "همه ما دغدغه حفظ محیط زیست را داریم، اما بالاخره باید از جایی شروع کنیم.."
کشاورزی+عبارت
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
بیش از ۵۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در مازندران وجود دارد؛
گام به گام تا کویر مازندران / چاه کن همیشه ته چاه است!
در این میان، نبود قوانین بازدارنده یا مجازات متناسب با جُرم، ارزان بودن بهره‌ برداری از منابع از جمله آب زیرزمینی، تمرکز بر تامین اشتغال در بخش کشاورزی و همراهی نکردن یا بی‌ توجهی سایر دستگاه‌ها برای کنترل و جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و حتی تشویق و ایجاد انگیزه در متخلفان از طرف بخش مصرف کننده و اعمال سیاست‌های تشویقی نیز از مباحثی است که در افزایش تعداد چاه‌های غیرمجاز موثر بوده است.
پلنگ+عبارت
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
تکذیب تلف شدن یک قلاده پلنگ در کلاردشت
اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، خبر تلف شدن یک قلاده پلنگ در کلاردشت را تکذیب کرد.
فیلترشکن+عبارت
چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸
هجدهمین بسته ویژه خبری عبارت؛
اولتيماتوم یک هفته ای شهردار بابل به مديران ذيربط / پشت پرده تغییرات در توسعه صنایع بهشهر / انتقاد تند رسانه اصولگرا از نماینده ی رامسر و تنکابن / صحبت های مدیرکل محیط زیست مازندران از دست های پشت پرده
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
سونامی + عبارت
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
احتمال وقوع سونامی در دریای خزر
رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی با اشاره به اینکه کشور ما از نظر مخاطرات طبیعی رتبه سوم در دنیا را دارد، گفت: سازمان زمین شناسی با توجه به زلزله خیز بودن شمال کشور پتانسیل ایجاد سونامی در دریای خزر را بررسی کرده است.
شکار پرنده + عبارت
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸
هلال ماه باریک شد، شکار پرندگان در فریدونکنار افزایش یافت
فعالان محیط زیست می‌گویند بارش‌های چند روز گذشته و قرار گرفتن در آخرین روزهای ماه قمری که نتیجه آن کوچکتر شدن هلال ماه و تاریک شدن آسمان است شرایط را برای کشتار انبوه پرندگان فراهم کرده است.
طبیعت + عبارت
سه شنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۸
گردشگری بهانه ای برای ایجاد قلیان سراها / چشم‌پوشی دستگاه‌ها به احداث مجمتع تفریحی
یک کارشناس گردشگری گفت: در پی احداث مجتمع‌های تفریحی گردشگری، تغییر کاربری اراضی و در نهایت از بین رفتن زمین‌های مرغوب کشاورزی را در مازندران شاهد هستیم.
دریای خزر + عبارت
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸
افت ۳ برابری تراز آب خزر نسبت به سال گذشته/ شرایط خزر بحرانی است
مدیر گروه پژوهشی مدیریت محیط زیست و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سطح تراز آب دریای خزر در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال قبل ۴سانتی‌متر کاهش داشت که امسال با سه برابر افت تراز به ۱۲ سانتی‌متر رسید.
قاچاق چوب+عبارت
یکشنبه ۱۹ آیان ۱۳۹۸
نگاهی به وضعیت نابسامان جنگل های هیرکانی و عوامل فزاینده قاچاق چوب در مازندران؛
در هر ثانیه ۳۵۰ مترمربع جنگل نابود می شود / با این روند در موزه ها به دنبال جنگل خواهیم گشت! / علت چیست؛بیکاری و فقر یا مافیا؟
در سال های اخیر ، هرگاه پا به جنگلی در مازندران بگذارید این صدای گوش خراش اره برقی ها است که سکوت زیبای جنگل را در هم می شکند. حتی در نواحی دور دست این سرمایه ملی از دندان طمع برخی در امان نمانده. گویی نمی دانند برای جایگزین کردن بعضی از این درختان که در چند دقیقه سرنگونش می کنند شاید یک قرن زمان لازم است
پایگاه خبری تحلیلی عبارت
شنبه ۱۸ آیان ۱۳۹۸
ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به موضوع زباله چهاردانگه + فیلم
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور دلایل ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به موضوع زباله چهاردانگه مازندران را تشریح کرد.
زباله + عبارت
دوشنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۸
عمارت مازندران سدی در راه اجرای ۲ پروژه ملی + جزئیات
محوطه دفن زباله "عمارت" که سالهاست به یکی از معضلات بزرگ زیست محیطی شهرستان آمل تبدیل شده ، اکنون راه جاده جایگزین سد هراز را سد کرده است.
پارک علم و فناوری  + عبارت
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
بازدید معاون رئیس جمهور از دستاوردهای شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری مازندران در حوزه مدیریت سبز
دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در بازدید از این نمایشگاه در گفتگو با غرفه داران در جریان روند فعالیتها و تولیدات شرکتهای دانش بنیان در حوزه مدیریت سبز قرار گرفت.
پارک علم و فناوری + عبارت
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری درحوزه مدیریت سبز با حضور پارک علم و فناوری مازندران برگزارشد
در این دوره از نمایشگاه که با هدف ارائه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه‌های مختلف مدیریت سبز برگزار شد، ۳۶ دانشگاه، ۱۰ پارک علم و فناوری و سه پژوهشگاه شرکت نمودند.
دریای خزر + عبارت
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
وزیر محترم را راضی کنید تا درخواستشان را پس بگیرند / تنها راه نجات جنگل های هیرکانی
سازمان حفاظت محیط زیست در یک رشته توئیت ضمن بیان توضیحاتی درباره پروژه انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی از موضع مشاور وزیر نیرو انتقاد کرد.
زغال + عبارت
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
هشدار ؛ زنگ خطر به صدا درآمد / فاجعه زغالی برای مازندران
باطله های کارخانه زغال سنگ البرز مرکزی که این روزها همچون کوهی جلوه نمایی می کند ، نگرانی های شدید زیست محیطی را ایجاد کرده است و سلامت مردم منطقه و حتی استان را به مخاطره انداخته است.