امروز : یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۳۹ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:واکسن کرونا
فتوتیتر+عبارت
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تزریق عمومی واکسن کرونا در روسیه آغاز شد
با این حساب روس‌ها نخستین بار در جهان به صورت سراسری واکسیناسیون کووید۱۹ را آغاز کردند و ایالات متحده را در رقابتی تنگاتنگ شکست دادند. تا روشن شدن نتایج واکسیناسیون عمومی در روسیه حداقل یکماه زمان نیاز است
شفاخانه عبارت + عبارت
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
بسته ویژه دانستنی های روز سلامت در عبارت؛
سریع ترین اقدامات برای پیشگیری از حساسیت فصلی / توصیه های کرونایی که باید در مدارس رعایت شود / دلایل کمردرد صبحگاهی و راه های درمان آن / اثربخشی واکسن کرونا روی کدام افراد بیشتر است؟
«شفاخانه عبارت» بسته ویژه خبری حوزه ی سلامت است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه و منتشر می شود. با خواندن این ستون شما از به روزترین مطالب مرتبط با سلامت مطلع خواهید شد.
روحانی+عبارت
شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹
در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا؛
روحانی: فاصله گذاری فقط برای ماه محرم نیست / منتظر تمام شدن کرونا نباشیم / بعضی‌ها می‌گفتند کنکور را یک سال عقب بیاندازید اما ...
رییس جمهوری با قدردانی از کادر درمان کشور و مدافعان سلامت گفت: پزشکان ما همیشه به قسم خود پایبند بودند و کار خود را نه بعنوان یک شغل بلکه به عنوان یک وظیفه و تلاش عاشقانه برای سلامت مردم تلقی می‌کردند.
کرونا+واکسن+عبارت
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹
قیمت واکسن چینی کرونا اعلام شد
شرکت داروسازی سینوفارم سازنده یکی از واکسن های ضد کرونا چین که در حال طی مرحله نهایی آزمایش های کلینیکی است بهای این واکسن را حدود ۱۵۰ دلار اعلام کرد.
روحانی+ عبارت
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد؛
روحانی: شکست آمریکا در شورای امنیت در تاریخ ماندگار شد / تا بحث کنکور می‌شود می‌گویند تعطیل کنید / برای محرم و کنکور دقیقاً پروتکل‌ها را رعایت کنیم / اگر کشوری واکسن کرونا را ساخت، برای خرید اقدام می کنیم
رئیس جمهور در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ممکن است واکسن کرونا ساخته شود ولی ممکن است دوباره به شکل دیگری ظهور و بروز داشته باشد، بنابراین ما باید برنامه ریزی بلندمدت‌تری در نظر بگیریم.
پوتین+عبارت
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پوتین با اعلام رسمی ثبت واکسن کرونای روسی جهان را غافلگیر کرد
رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: نخستین واکسن کرونا در روسیه امروز سه‌شنبه ثبت شد.
کرونا+واکسن+عبارت
یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹
واکسنی که بالاخره توانست مقابل ویروس کرونا بایستد
نتایج امیدوارکننده آزمایش واکسن مدرنا بر روی ۴۵ داوطلب برای مقابله با ویروس کرونا، واکنش مثبت بسیاری را در سراسر دنیا به خود جلب کرده است.
کرونا+واکسن+عبارت
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
زمان عرضه واکسن ایرانی کرونا مشخص شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: فاز اولیه آزمایشگاهی واکسن کرونا انجام شده و تا ۲ ماه آینده آزمایش و تزریق انسانی آن انجام خواهد شد.
کرونا+واکسن+عبارت
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
وزارت بهداشت: ساخت واکسن ایرانی کرونا همپای دنیا
سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه دانش فنی ساخت واکسن کرونا در ایران نیز پا به پای دنیا جلو می‌رود و وزیر بهداشت مستقیما بر این موضوع نظارت دارد، گفت: با این حال اگر واکسنی در کشورهای دیگر ساخته شود و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت باشد، قطعا ما نیز از آن استقبال خواهیم کرد.
محمد آسایی اردکانی+عبارت
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
وزارت بهداشت: یک تا دو سال آینده درگیر کرونا هستیم
مشاور بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در پاییز نیز احتمالا آنفلوانزا و کرونا را با هم خواهیم داشت، افزود: واقعیت موجود نشان می‌دهد که خیلی نباید روی خاموشی اپیدمی کرونا در تابستان حساب باز کنیم. مردم باید بدانند که یک تا دو سال آینده با اپیدمی کرونا زندگی کنیم.
واکسن  + عبارت
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
خبرهای خوب از تولید واکسن کرونا: ۱۰ هزار نفر دیگر نیز واکسینه می‌شوند
محققان انگلیسی دانشگاه آکسفورد بیان کردند که در پی پیشرفت‌های مناسب نسبت به تولید واکسن کرونا، این واکسن را روی ۱۰ هزار نفر دیگر آزمایش می‌کنند.
واکسن  + عبارت
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
اولین خبر خوب از واکسن کرونا / موفقیت آزمایش واکسن روی یک گروه ۱۵ نفری
به گفته محققان این شرکت، واکسن توانسته است در بدن داوطلبان یک واکنش ایمنی ایجاد کند که مشابه واکنش ایمنی افراد بهبودیافته از کووید ۱۹ است. این نتایج نشان می‌دهد واکسن mRNA-۱۲۷۳ توانایی جلوگیری از بروز بیماری کووید ۱۹ را دارد.
نمکی+عبارت
یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
وزیر بهداشت: تا پایان ۱۴۰۰ نباید به واکسن کرونا امیدوار باشیم/ پیش بینی می‌شود پاییز سختی در پیش داشته باشیم / می‌گویند وزیر بدشانسی بوده‌ام / با حدس و گمان نمی‌توان بحران را اداره کرد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برآورد می‌شود که در پاییز امسال، آنفلوآنزا و کرونا باهم بروز کنند و پیش بینی می‌شود که یکی از پاییزهای سخت را در پیش داشته باشیم و اگر چنین شد، باید آمادگی کامل داشته باشیم.
کرونا+عبارت
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
چند درصد ایرانی‎ها کرونا گرفته‌اند؟
رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمتر از نیم درصد ایرانیان تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بنابراین موضوع ایمنی گله‌ای در کشور مطرح نیست.