امروز : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۵۰ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:وزارت علوم
کنکور+عبارت
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹
پرونده ویژه عبارت از بررسی حواشی برگزاری یک آزمون ۵۱ ساله در ایران؛
«ک» مثل کنکور، «ک» مثل کرونا
دانش آموزانی که امسال تحت تاثیر شرایط کرونایی مدارس و از سوی دیگر تعطیلات طولانی مدت قبل از آن به دلایلی همچون آلودگی هوا، نگرانی‌های خاصی در بحث امتحانات نهایی و محتوای آموزش ندیده داشتند، حالا با پشت سر گذاشتن ماجرای امتحانات نهایی این‌بار گرفتار بلاتکلیفی کنکوری شدند.
کنکور + عبارت
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
تکلیف زمان برگزاری کنکورهای ۹۹/ جلسه وزیر بهداشت و علوم بی‌نتیجه بود
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تکلیف زمان برگزاری آزمون‌های سراسری ۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به زودی مشخص می‌شود.
حریرچی+عبارت
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
وزارت بهداشت: نمی‌توانیم دانشگاه‌ها را تعطیل کنیم/ امتحانات برگزار می شود
معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مردم مطمئن باشند امتحانات با شرایط مناسب برگزار خواهد شد، گفت: نمی‌توانیم دانشگاهها را تعطیل کنیم و باید به این موضوع متعادل نگاه کنیم.
کنکور آزمون + عبارت
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
احتمال تغییر دربرخی سهمیه‌ها تا قبل از کنکور/توافق دو وزیر برای اصلاح تسهیلات فرزندان هیأت علمی
تسهیلات در نظر گرفته شده برای فرزندان اعضای هیأت علمی، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، اما اساساً نمی‌توان از آن به عنوان سهمیه یاد کرد. برخی به اشتباه آن را سهمیه تلقی می‌کنند.
کنکور+عبارت
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
عجیب‌ترین کنکور قرن امسال برگزار می‌شود / فضای باز، بیمارستان و آزمون شبانه در راه است
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: شرایط برگزاری کنکور بررسی می شود، چندین سناریو مطرح است که می توان به تعویق کنکور، برگزاری کنکور در شبها و برگزاری کنکور در چند روز به جای یک روز اشاره کرد.
منصور غلامی+عبارت
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹
آغاز نیمسال تحصیلی دانشگاه ها از نیمه شهریور
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دستورالعمل آغاز نیم سال تحصیلی دانشگاه ها ابلاغ شد و دانشگاه ها می توانند ترم جدید را از ۱۵ شهریور آغاز کنند.
آزمون + عبارت
یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹
نحوه محاسبه نمره کتبی امتحانات پایان‌ترم دانشجویان اعلام شد
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی با تاکید بر اینکه وزارت علوم برای نحوه و شیوه‌های محاسبه نمره دانشجویان حداقل یا حداکثر نمره تعیین نکرده است، گفت: برخی از دانشگاه‌ها اعلام کرده‌اند از ۲۰ نمره ۱۵ نمره را بر اساس ارزشیابی مستمر دانشجویان در نظر خواهند گرفت و صرفا ۵ نمره را به صورت کتبی در نظر می‌گیرند. بنابراین مجددا تاکید می‌شود که این شیوه هرگز به عنوان قانون یا مصوبه جدید وزارت علوم برای نحوه محاسبه امتحانات پایان ترم اعلام نشده است.
آزمون + عبارت
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
بلاتکلیفی در برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه‌ها: ممکن است لغو شود!
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم درباره امکان لغو امتحانات حضوری در تمام دانشگاهها به دلیل افزایش آمار کرونا گفت: این امکان در صورت درخواست ستاد کرونا وجود دارد.
آزمون+عبارت
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
سازوکار امتحانات پایان ترم دانشجویان اعلام شد
معاون آموزشی وزارت علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای چگونگی ارزشیابی پایانی و برگزاری امتحانات نیم سال تحصیلی جاری دانشجویان را تشریح کرد.
مدرک تقلبی+عبارت
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
کشف بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب / مدیرانی که در دو ترم مدرک ارشد و دکتری می‌گیرند!
دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی از کشف بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی توسط وزارت علوم در سال ۹۸ در میدان انقلاب خبر داد و گفت: برخی مدیران سیاسی بدون حضور در کلاس ۱۴۰ واحد درس را در دو ترم پاس می‌کنند و مدرک دکتری و ارشد می‌گیرند.
محمدرضا آهنچیان+عبارت
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
وزارت علوم: تصمیم جدیدی برای بازگشایی دانشگاه‌ها اتخاد نشده است
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری درباره بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: وزارت علوم تا این لحظه همان نظرات قبلی را دارد و این مساله همچنان در مرحله تصمیم‌گیری است.
دانشگاه+عبارت
یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
پیش‌بینی وزارت علوم از وضعیت دانشگاه‌ها در مهرماه / چه کسانی در حذف ترم اولویت دارند
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم به تشریح جزئیات محاسبه نمره پایان ترم دانشجویان در ترم جاری پرداخت و گفت: وزارت علوم از همان اسفند ماه سال گذشته با پیش‌بینی ادامه‌دار شدن آموزش‌های مجازی، روش‌های ارزیابی ترکیبی، مستمر، ثبت نمره ناتمام، پاس شده یا پاس نشده را به منظور روش‌های ارزیابی پایان ترم جاری دانشجویان به دانشگاه‌ها پیشنهاد داد.
دانشگاه+عبارت
پنج شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹
وزارت علوم: امکان بازگشایی دانشگاه‌ها تا پایان خردادماه ضعیف است
رییس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امکان بازگشایی مراکز آموزش عالی تا پایان خردادماه ۹۹ بسیار ضعیف است و دانشگاه‌ها باید بر اساس برنامه‌ریزی‌های فعلی پیش بروند.
علی خاکی صدیق+عبارت
شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
وزارت علوم: نیمسال دوم جزو سنوات محسوب می‌شود/ سرنوشت امتحانات دانشگاه‌ها
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: اگر دانشگاهی توانست با رعایت تمامی شرایط لازم، کلاس حضوری دکتری را برگزار کند، می‌تواند برای این دانشجویان کلاس حضوری برگزارکند ولی اصلاً اجباری نیست.
دانشگاه+عبارت
شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
آخرین تصمیمات وزارت علوم و دانشگاه‌ها برای ادامه تعطیلی
بعد از پایان تعطیلات نوروزی و البته اعلام ادامه‌دار شدن روند تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا،‌ دانشجویان و فعالین صنفی درخواست‌ها و مطالباتی را در خصوص سیاست‌های آموزشی ترم تحصیلی جاری عنوان کردند که طی چند روز گذشته اغلب این مطالبات از سوی دانشگاه‌ها پاسخ داده شد.