امروز : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۵:۲۱ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:ویروس کرونا
کرونا+عبارت
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
کرونا جوانان را شدیدتر بیمار می‌کند
محققان دریافتند شدت بیماری کووید ۱۹ در جوانان بالغ بیش از سایرین است و ۲۰ درصد از جوانانی که در بیمارستان بستری می‌شوند، از بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) سردر می‌آورند. به گفته محققان بسیاری از این افراد حتی پس از نابودی کامل ویروس نیز به مراقبت‌های پزشکی مستمر نیاز دارند.
کرونا+واکسن+عبارت
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
دستگیری عاملان فروش آمپول تقلبی درمان کرونا/ ۶ نفر براثر مصرف داروی تقلبی فوت شدند
فرمانده انتظامی غرب استان تهران از انهدام باند فروشندگان آمپول تقلبی درمان کرونا در شهریار خبر داد و گفت: متاسفانه شش تن از مصرف کنندگان این داروی تقلبی جان خود را از دست دادند.
شهدای سلامت+عبارت
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
تعداد شهدای دانشگاه علوم پزشکی مازندران به ۱۵ نفر رسید؛
پرستار ساروی به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست
فاطمه شفیعی‌نژاد پرستار بیمارستان قلب فاطمه زهرا (س) ساری به جمع شهدای سلامت مازندران پیوست.
شفاخانه عبارت + عبارت
پنج شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹
بسته ویژه دانستنی های روز سلامت در عبارت؛
چگونه کالری‌سوزی را دو برابر کنیم؟ / شاه کلید پیشگیری از کرونا / غذای شب مانده چه خطرهایی دارد؟ / راهکارهایی برای از بین بردن بوی بد سیر
«شفاخانه عبارت» بسته ویژه خبری حوزه ی سلامت است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه و منتشر می شود. با خواندن این ستون شما از به روزترین مطالب مرتبط با سلامت مطلع خواهید شد.
فتوتیتر+عبارت
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تزریق عمومی واکسن کرونا در روسیه آغاز شد
با این حساب روس‌ها نخستین بار در جهان به صورت سراسری واکسیناسیون کووید۱۹ را آغاز کردند و ایالات متحده را در رقابتی تنگاتنگ شکست دادند. تا روشن شدن نتایج واکسیناسیون عمومی در روسیه حداقل یکماه زمان نیاز است
زائرین کربلا+ عبارت
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
عراق: ورود زائران خارجی اربعین ممنوع است
سخنگوی وزارت بهداشت عراق تاکید کرد که مطابق مصوبه ستاد مرکزی مبارزه با کرونا، ورود زائران خارجی اربعین به کشور ممنوع است و هیچ تصمیم جدیدی در باره گشودن مرزها در ایام اربعین به روی زائران دیگر کشورها گرفته نشده است.
کرونا+عبارت
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
تصورات اشتباه درباره ماسک
متصورات اشتباه درباره ماسکتخصصان استفاده از ماسک هنگام حضور در اماکن عمومی را از موثرترین روش‌ها در پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و جلوگیری از گسترش آن معرفی کرده اند.
شفاخانه عبارت + عبارت
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
بسته ویژه دانستنی های روز سلامت در عبارت؛
سریع ترین اقدامات برای پیشگیری از حساسیت فصلی / توصیه های کرونایی که باید در مدارس رعایت شود / دلایل کمردرد صبحگاهی و راه های درمان آن / اثربخشی واکسن کرونا روی کدام افراد بیشتر است؟
«شفاخانه عبارت» بسته ویژه خبری حوزه ی سلامت است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه و منتشر می شود. با خواندن این ستون شما از به روزترین مطالب مرتبط با سلامت مطلع خواهید شد.
کرونا+عبارت
پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:
وضعیت شکننده مازندران در مقابل کرونا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: اگر بتوان شیوع بیماری را در خط اول مبارزه بیماری کووید ۱۹ کنترل کرد، دیگر مجبور به انجام اقدامات درمانی نخواهیم بود؛ بنابراین باید در این حوزه تمرکز بیشتری داشته باشیم.
کرونا+عبارت
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
کروناویروس طی چند روز از بدن فرد مبتلا پاک می‌شود؟
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد: کروناویروس در مدت یک ماه از بدن بیمار مبتلا به کووید-۱۹ پاک می‌شود.
واکسن آنفولانزا+عبارت
دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوانزا
مدیرگروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با تاکید بر لزوم تجویز واکسن آنفلوانزا برای افراد در معرض آسیب، گفت: شاغلین در مراکز بهداشتی و درمانی و کودکان شش ماه تا پنج سال، از جمله افرادی هستند که در اولویت تزریق این واکسن قرار دارند.
جاده + ترافیک + عبارت
دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
تعطیلات محرم به پایان رسید اما عواقب سفرها به مازندران در هفته های آتی نمایان می شود؛
چو فردا شود فکر فردا کنیم؟
به‌طور کلی ایران به ۳۱ استان تقسیم شده و جمعیت مازندران مطابق آخرین سرشماری کمتر از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است. با توجه به نسبت جمعیت مازندران به کل ایران بستری شدن روزانه تقریبا ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در این استان بسیار فراتر از میانگین استانی کل کشور است.
حریرچی+عبارت
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹
هر فرد کرونایی در یک ماه ۴۳۰ نفر را آلوده خواهد کرد / ۱۰ درصد بستری‌های کرونا فوت می‌کنند
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر فرد مبتلا به کرونا هیچ نکته‌ای را رعایت نکند در یک ماه ۴۳۰ نفر را آلوده خواهد کرد، گفت:۱۰ درصد بستری‌های کرونا فوت می‌کنند.
کرونا  + عبارت
سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹
هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: به شمال سفر نکنید
دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.