امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۲۹ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:کاهش بارندگی در مازندران
خشکسالی+عبارت
یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
۱۴۰۰؛ سال خشک آبی در مازندران / لزوم مدیریت مزارع با کاهش چشمگیر بارندگی
یخکشی، مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به کاهش بارندگی ها در استان گفت: امسال با سال خشکی از نظر بارش ها روبرو هستیم از این رو مدیریت مزارع کشاورزی ضروری است.
رازجویان + عبارت
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹
کاهش عجیب میزان بارندگی در استان / مازندران دوباره در آستانه خشکسالی
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران بااشاره به کاهش هشت درصدی میزان بارندگی در استان گفت: خشکسالی استان را تهدید می کند.
باران+عبارت
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹
هواشناسی مازندران اعلام کرد؛
کاهش چشمگیر بارندگی پائیزی در مازندران / به زمستان هم امیدی نیست
هواشناسی مازندران از کاهش ۳۲ درصدی میزان بارندگی پاییزی در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و در عین حال پیش بینی کرد که بارندگی در دی ماه امسال در حد نرمال خواهد بود.
باران+عبارت
شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۹
گرمای ادامه دار هوای پائیزی در مازندران و نگرانی برای کاهش بیشتر بارندگی ها؛
تابستان هنوز بساطش را جمع نکرده
منابع آبی مازندران به دلیل بهره برداری بیش از اندازه تغییرات آب و هوایی و خشکسالی‌های چند سال اخیر در وضعیت مناسبی قرار ندارد و اگرچه در یکی دو سال گذشته با بارش های رخ داده کمی جان گرفته اند اما سال‌ها نامهربانی تاب و توان را از آن ها گرفته و برای از بین رفتن کامل فقط نیاز به کمی بی توجهی بیشتر دارند.
خشکسالی+عبارت
دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷
فرجام مهاجرت‌های بی‌رویه به کمربند سبز شمالی
مازندران برهوت می‌شود!؟
بر اساس آمار هواشناسی سواحل دريای خزر به وي‍ژه در ارتفاعات به سمت كاهش بارندگي پيش می رود به علاوه تغییر کاربری، مهاجرت به این استان و استفاده بی رویه از سفره های آب های زیرزمینی و فرسایش شدید خاک در پی بهره برداری نادرست از جنگل ها سبب شده تا شمارش معکوس برای وقوع خشکسالی در این استان آغاز شود.
سدشهید رجایی ساری- عبارت
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶
حال ناخوش سدشهید رجایی ساری/ کاهش چشمگیر ۲۷ میلیونی
بر اساس اعلام هواشناسی مازندران میزان بارندگی در این استان بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است . کاهش بارندگی در کنار افزایش مصرف و تبخیر آب سبب شد تا تعدادی از تالاب ها و استخرهای طبیعی این استان تابستان امسال خشک شود.
تغییرات اقلیمی در مازندران
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵
نگاهی دوباره و دقیق به مختصات اقلیمی مازندران؛
کجا رفت آن برف و باران و باد؟/تغییرات اقلیمی چه بلایی بر سر مازندران می آورد
عبارت: صنایع، به ویژه کشاورزی، جنگلداری، ماهیگیری و گردشگری هم از آسیب در امان نخواهند بود. در این میان کشاورزی اهمیت ویژه ای دارد. زیرا تأمین بخش اصلی غذای بشر را بر عهده دارد و تولید محصولات زراعی تابعی از شرایط اقلیمی و امری بسیار حساس است.