امروز : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۵:۳۴ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:گردشگری
صیادی+عبارت
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹
به بهانه آغاز فصل صیادی در دریای خزر؛
گردشگری صیادی روشی جدید برای توسعه اقتصاد در کرانه خزر
در سراسر جهان ، ماهیگیری توریستی سرگرمی جذاب برای ثروتمندان است. در برخی از مناطق حفاظت شده ، برگزاری تور ماهیگیری اختصاصی برای مشتری چند هزار دلار تخمین زده می شود. این قیمت با نیاز به حل بسیاری از مشکلات مختلف در ساماندهی ماهیگیری تعیین می شود.
سفرکارت+عبارت
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
پرداخت وام ۲۰ میلیونی برای سفر/ سفرکارت برمی گردد؟
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای اجرای طرح «سفرکارت» با یکی از بانک‌ها تفاهم کرد؛ طرحی که درواقع یک وام قرض‌الحسنه به ارزش ۲۰ میلیون تومان با نرخ سود چهاردرصد است و بعد از یک ماه تنفس باید برگردانده شود.
طبیعت+عبارت
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
هر ساله از ۵ تا ۱۲ مهرماه در کشور به عنوان هفته گردشگری نامگذاری شده است؛
مازنـدران، گنجینـه ای پیش چشمـان ما
استان مازندران با ۳۴۰ کیلومتر ساحل و بیش از ۵۰۰ کیلومتر خط کوهستانی وهمچنین یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه جنگلی و مراتع یکی از مناطق ویژه کشور و منطقه برای جذب گردشگر است.
آتش نشانی+عبارت
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
نگاهی به امکانات آتش نشانی ها در مازندران به بهانه ۷ مهرماه روز آتش نشانی؛
ایثـار با دستـان خالـی
از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ۳ هزار و ۵۰۰ عملیات امداد و نجات در این شهرستان انجام شده است و همچنین طی این مدت هزار و ۵۱۷ عملیات اطفای حریق و ۷۰۰ عملیات امداد و نجات خارج از محدوده شهری در گزارش های کارشناسان به ثبت رسید.
گردشگری+عبارت
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
در شش ماه ابتدای سال، کرونا ورود گردشگر به مازندران را ۷۱ درصد کاهش داد؛
یک شوخی تلخ با صنعت گردشگری در مازندران
از آن تاسف برانگیزتر اما این است که در نیمه نخست امسال با توجه به قطع پروازهای خارجی ، هیچ گردشگر خارجی وارد مازندران نشد. در حالی که در ۹ ماهه سال ۹۸ استان مازندران با جذب ۱۰۶ هزار توریست بین المللی، بیشترین گردشگر خارجی را در سطح کشور به خود جذب کرده بود و بسیاری با دیدن این بازار تصمیم به سرمایه گذاری های ریز و درشت در صنعت گردشگری مازندران گرفتند.
کشتی یونانی+جزیره کیش+عبارت
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
وداع تلخ کشتی نوستالژیک یونانی با جزیره کیش
کشتی عظیم‌الجثه یونانی پس از ۵۲ سال ایستادگی در آب‌های نیلگون خلیج فارس، اینک با فروریختن بخش بزرگی از بدنه آن، در آستانه فروپاشی است.
پارک موزه دفاع مقدس+عبارت
پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
نگاهی به آخرین وضعیت بزرگترین پارک موزه شمال کشور در آستانه هفته دفاع مقدس؛
امیـد دوبـاره به طرحـی فرامـوش شـده
در حالی که همه از اهمیت این مجموعه و تاثیر آن بر گردشگرپذیری مازندران و ساری سخن می گویند، مسئله آزادسازی زمین های اطراف مجموعه در تمام این سالها بزرگترین مانع بر راه ایجاد این مرکز فرهنگی در مازندران بوده.
احمد توکلی+عبارت
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
گفتگوی اختصاصی عبارت با توکلی مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک استانداری مازندران؛
احمد توکلی: اجرای ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در ۱۰ سال اخیر / مازندران، استانی با روستاهای برخوردار / تشکیل کارگروه مبارزه با زمین خواری و تغییر کاربری غیرمجاز در استان / باران و تحریم متهمان اصلی وضعیت آسفالت های مازندران
مدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران به اهمیت سدسازی در استان مازندران اشاره کرد و گفت: مازندران در وهله اول یک استان کشاورزی و در مرحله بعد گردشگری است. هردوی این فعالیت‌ها نیز جزو فعالیت‌های آب‌بر محسوب می شوند و به همین دلیل نیاز مازندران به آب یک نیاز همیشگی و پر اهمیت است.
صنایع دستی+عبارت
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
نمایشگاه مجازی صنایع دستی در مازندران برگزار می شود؛
تـلاش برای گـذر از روزگار سخـت اصیـل تریـن هنر مازنـدران
به گفته سیف الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی مازندران، ارزآوری صنایع دستی از صادرات در سال گذشته بیش از دو میلیون دلار بود درحالی که میزان فروش صنایع دستی در بازار داخلی نیز از ۱۲ میلیارد تومان فراتر رفت.
محمدرضا جابری+عبارت
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
گردشگری با اعمال شاقٌه در مازندران / از هتاکی به مازندرانی‌ها تا پارتی مختلط در تاسوعا!
هتاکی یک مسافر به شمالی‌ها و برگزاری پارتی مختلط در روز‌های عزاداری، روی دیگری از گردشگری را نشان داده که برای مازندرانی‌ها آزاردهنده است.
تخت جمشید+عبارت
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹
تخت جمشید با سالی ۵ میلیون تومان اداره می‌شود!
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با گلایه از وضعیت بودجه این وزارتخانه گفت: برای اداره ۳۲ هزار اثر ثبت شده کشور تنها میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده است مثلا تخت جمشید را با ۵ میلیون تومان اداره می‌کنیم!
حسین زادگان+عبارت
سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹
استاندار مازندران خبر داد / بهره برداری از قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال تا پایان دولت دوازدهم
حسین زادگان گفت: قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال تا پایان دولت دوازدهم بهره برداری خواهد شد.
جاجیم + عبارت
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹
به بهانه معرفی آلاشت به عنوان شهر ملی جاجیم؛
درخشش هنر اصیل تبری بر فراز البرز
از جمله صنایع دستی بافتنی در استان مازندران می‌توان به قالی بافی، گلیم بافی، جاجیم‌چه بافی، بافت گلیم‌چه، چوقا، شمد و ملحفه، سوزن دوزی، رنگرزی فرآورده‌های پوست و چرم،حصیر بافی، و عروسک سازی اشاره کرد.
قاسمعلی ایرانمنش+عبارت
یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹
سه، دو، یک تمام...
قرار بود با اجرای برنامه‌های‌ تابستان شاد ساری دوباره لبخند بزند، اعتقاد داشت کهن شهرِ ساری باید مقصد گردشگری شود، طرح و برنامه ارائه کرد، اما مردم کال‌پرست‌ به او اعتماد نکردند، شاید فکر می‌کردند دوره اصلاحات به سرآمده و قاسم یک مهره سیاسی‌ست!
فرودگاه نوشهر+عبارت
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹
سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی دولت برای توسعه فرودگاه نوشهر
مدیر فرودگاه نوشهر گفت که دولت تدبیر و امید طی سال‌های اخیر برای توسعه و تجهیز این فرودگاه حدود ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.