امروز : پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۳:۱۶ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:گردشگری
تخت جمشید+عبارت
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹
تخت جمشید با سالی ۵ میلیون تومان اداره می‌شود!
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با گلایه از وضعیت بودجه این وزارتخانه گفت: برای اداره ۳۲ هزار اثر ثبت شده کشور تنها میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده است مثلا تخت جمشید را با ۵ میلیون تومان اداره می‌کنیم!
حسین زادگان+عبارت
سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹
استاندار مازندران خبر داد / بهره برداری از قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال تا پایان دولت دوازدهم
حسین زادگان گفت: قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال تا پایان دولت دوازدهم بهره برداری خواهد شد.
جاجیم + عبارت
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹
به بهانه معرفی آلاشت به عنوان شهر ملی جاجیم؛
درخشش هنر اصیل تبری بر فراز البرز
از جمله صنایع دستی بافتنی در استان مازندران می‌توان به قالی بافی، گلیم بافی، جاجیم‌چه بافی، بافت گلیم‌چه، چوقا، شمد و ملحفه، سوزن دوزی، رنگرزی فرآورده‌های پوست و چرم،حصیر بافی، و عروسک سازی اشاره کرد.
قاسمعلی ایرانمنش+عبارت
یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹
سه، دو، یک تمام...
قرار بود با اجرای برنامه‌های‌ تابستان شاد ساری دوباره لبخند بزند، اعتقاد داشت کهن شهرِ ساری باید مقصد گردشگری شود، طرح و برنامه ارائه کرد، اما مردم کال‌پرست‌ به او اعتماد نکردند، شاید فکر می‌کردند دوره اصلاحات به سرآمده و قاسم یک مهره سیاسی‌ست!
فرودگاه نوشهر+عبارت
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹
سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی دولت برای توسعه فرودگاه نوشهر
مدیر فرودگاه نوشهر گفت که دولت تدبیر و امید طی سال‌های اخیر برای توسعه و تجهیز این فرودگاه حدود ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
هتل میزبان بابلسر + عبارت
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
به بهانه افتتاح اولین هتل ۵ ستاره در مازندران پس از انقلاب؛
آسمان هتل ها در مازندران ابری است / گردشگرپذیری بدون سود در استان بی ستاره
بر اساس آمار اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مازندران، در حال حاضر سهم اين استان از اقامتگاه هاي گردشگري حدود ۶۰ هتل تنها با هفت هزار تخت است كه از اين تعداد نيز بيشترين این هتل‌ها تك يا ۲ ستاره هستند. این آمار برای استانی که به گفته مسئولان سالانه میزبان بیش از ۲۰ میلیون گردشگر است چیزی شبیه شوخی است!
رستوران + کرونا + عبارت
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
زمزمه تعطیلی گردشگری مازندران در پی اوج‌گیری کرونا
هنوز حدود ۲ ماه از بازگشایی تدریجی تاسیسات گردشگری مازندران نمی‌گذرد که زمزمه‌های آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا بار دیگر لرزه تعطیلی بر اندام اقتصاد گردشگری استان انداخته است.
صید + صیادی + صیاد + ماهیگیری + عبارت
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
۷۰ درصد صیادی شمال کشور مختص مازندران است؛
صید گردشگر با تور ماهیگیری
علاقه‌مندان این رشته را در داخل کشور، بیشتر سنین ۴۰ سال به بالا تشکیل می‌دهد. این در حالی است که در خارج از کشور، به ویژه مردم کشورهای کانادا و ژاپن، در صورت فراهم بودن شرایط لازم، بسیار مشتاق هستند که برای ماهیگیری، به سوی آب‌های گرم خلیج‌فارس و دریای خزر سرازیر شوند.
گردشگری+عبارت+نمک آبرود
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹
شهرهای شمالی، مشهد و جزیره کیش مقاصد اصلی مسافران در ایران؛
بی پولی گردشگران خطرناک تر از کرونا / صنعت توریسم در مازندران ورشکست می شود؟
اگرچه دولت بسته‌های حمایتی را از پرداخت تسهیلات کم بهره تا استمهال تسهیلات دریافتی، مالیات بر درآمد، قبوض آب، برق، گاز و حتی سهم بیمه کارفرمایان و پرداخت بیمه بیکاری برای کارگران بیکار شده از این حوزه مصوب کرده که تا حدودی می‌تواند بخشی از ضرر و زیان حوزه گردشگری را در سطح استانی و ملی جبران کند، ولی بررسی سرانگشتی نشان می‌دهد که خسارت‌های ناشی از این ویروس به حوزه زیرساختی گردشگری به دلیل لغو تمام رزروها و عدم پذیرش مسافر در اوج فعالیت این واحدها در نوروز به گونه‌ای است که صرف‌نظر از این مساعدت‌ها نیازمند تدابیر بهتری برای پس از شکست کروناست.
آب بندان+عبارت
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
انتخاب ۱۰۹ آببندان مازندران برای مقاصد گردشگری
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: از تعداد ۸۱۲ آببندان استان مازندران حدود ۱۰۹ آببندان برای جذب سرمایه‌گذار و مقاصد گردشگری انتخاب شدند.
حسین زادگان+عبارت
پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹
استاندار مازندران اعلام کرد:
اختصاص یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به گردشگری مازندران
استاندار مازندران توسعه استان را در گرو گردشگری دانست و گفت که برای توسعه و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام گردشگری استان بیش از یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات در نظر گرفته شده است.
متل قو+گردشگری+عبارت
پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹
بولدینگ شهرها را به عنوان پیچیده­ ترین سطح سیستم­ ها بعد از سیستم­ های ذهنی می­داند؛
طبیعت زیبا و شهرهای نه چندان جذاب مازندران / جایی غیر از جنگل و دریا برای گذران اوقات فراغت وجود دارد؟
برای پایداری شهر و کارکرد گردشگری آن، سرمایه های اجتماعی، فیزیکی و فرهنگی مقصد را باید به گونه ای پایدار برای توسعه گردشگری شهری مورد استفاده قرار داد. منظور از گردشگری شهری پایدار، حفظ ویژگی ها و خصایص جامعه محلّی و حفاظت و ارتقای ابعاد مختلف محیط شهری (محیط انسان ساخت، طبیعی و فرهنگی) می باشد.
طبیعت+عبارت
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
برخورد با تورهای غیرمجاز در تعطیلات فطر
در این آیین‌نامه که سال ۱۳۸۰ تصویب شده صراحتا آمده که «کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که اقدام به فعالیت‌های مسافرتی، سیاحتی-جهانگردی و زیارتی می‌کنند موظفند حسب مورد، مجوزهای لازم ‌را مطابق مواد این آیین‌نامه از مرجع مربوط دریافت کنند، در غیر این صورت نیروی انتظامی با معرفی مرجع مربوط از فعالیت آن‌ها ممانعت به عمل آورده‌ و متخلفان را به محاکم دادگستری دلالت می‌کند. »
ترافیک+عبارت
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
تعطیلات عید فطر معضل جدید مقابله با کرونا در مازندران؛
این شما و این پدیده قرن حاضر؛ سفر هوشمند! / حیف کرونا فارسی بلد نیست
اگر این افراد بدانند که در صورت وقوع این رخداد شاید تمام رشته هایمان پنبه شود و باز برمی گردیم به شرایط اسف بار اسفند و فروردین چه؟ آیا باز بار سفر می بندند؟
باغ موزه+عبارت
دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
به بهانه ۱۲ سالگی طرح پارک موزه دفاع مقدس مازندران در ساری؛
بزرگترین پارک موزه دفاع مقدس کشور معطل در راهروهای ادارات مازندران
بر مبنای طرح راهبردی اولیه، این باغ‌موزه متشکل از هشت عرصه و بر گرفته از هشت سال دفاع مقدس است و مراحل عملیات والفجر ۸ و فتح فاو را روایت می‌کند. بر مبنای برنامه تعریف شده، فاز نخست پروژه ، عرصه ۸ تا ۸ آن را دربر می‌گیرد و با رویکردی نمادین، کناره اروند رود (سایت عملیات)، عبور از اروندرود (ویژگی‌ اصلی عملیات)، ورود به شهر فاو (به عنوان یک بندر استراتژیک) و پاکسازی آن را در طراحی محوطه و منظر به تصویر می‌کشد.