امروز : پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۱۳ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:یادداشت عبارت
راحله حاجیان+عبارت
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
سیزده بدری متفاوت برای مردم؛
سفر به طبیعت انسانی
کسانی که در این برهه حساس تاریخی عزم سفر کردند و بی تفاوت به نقش پر رنگشان در اجتماع بودند مورد غضب واقع شده و انگ بی فرهنگی در قبول جامعه پذیری را به جان خریدند .
شروین وطنی
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
گلایه‌ای از یک دست‌کاری بی‌شرمانه‌؛
این زمستان هم می گذرد....
ترانه ای از دهه پنجاه ایران که بارها پس از انقلاب ۵۷ بی ذکر نام و یاد سازندگانش از تلویزیون پخش شد، جالب آنکه امروز خواننده اش به خاک غربت خفته است و آن دو استاد جان به جبر تیغ استبداد دور از وطن.
کمال رستمعلی و کرونا
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
کرونا و باوری که ترک خورد!
باورها و غرورها ترک خورده‌اند؛ انسان‌ها و دولت‌ها و علم با همه‌ی تلاش‌ها و برنامه‌ریزی و کوشش شبانه‌روزی‌اشان در برابر ویروسی متحیر و مستاصل‌اند.
چهارشنبه سوری+عبارت
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸
چهارشنبه‌سوری‌هایِ پشتِ راه‌آهن
چهارشنبه‌سوری‌هایِ پشتِ راه‌آهن مثلِ عیدهایش خاطره‌انگیز بود. از چند روز قبل همه در فکرِ چهارشنبه‌ی آخرِ سال بودند و آن روزها چهارشنبه‌سوری واقعاً جشن بود، نه مثلِ این سال‌ها جنگ!!
دیوید کاپرفیلد+عبارت
جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸
ماجرای سفر بی‌سروصدای دیوید کاپرفیلد به گیلان
چه معجزه‌ای در این ۴ روز توسط مسئولان این استان رقم خورده که در کمتر از یک هفته میزان مبتلایان جدید از بیش از ۱۰۰ نفر به ۵ نفر کاهش پیدا می کند؟
حسین زادگان+عبارت
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
خط حمله به کرونا در مازندران را تضعیف نکنیم!
در محورهای پنج گانه فوق، دانشگاه علوم پزشکی وکادر درمانی مراکز بیمارستانی، نیروی انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هلال احمر، منتخبین مردم در مجلس یازدهم، رسانه ها، نخبگان و عموم مردم با تشکیل سپر دفاعی چند لایه، در مقابل این ویروس ایستادگی کردند.
عبوری+عبارت
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
به یاد مهدی عبوری عزیزترین دوست ساری؛
از جای خالی تو بهارنارنج شکوفه می‌زند ای مرد / تو نیستی اما ردپای‌ات همه‌جا هست
اگر در ساری زندگی کرده باشید بدون شک این شهر را به دوره‌ی قبل و بعد از عبوری تقسیم خواهید کرد. شهری که از مرکز استان بودن تنها نامش را یدک می‌کشید و امکانات آن از دیگر شهرهای بزرگ استان مانند آمل و بابل به مراتب کمتر بود.
کارگران فضای سبز+عبارت
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
یادداشت عبارت به بهانه‌ی پیام‌های فراوان کارگران شهرداری؛
لباس نو بر تن شهرهای خالی از مسافر / دوراهی سخت نان و جان !
نوروز امسال با تمام سالیان گذشته متفاوت است. در آستانه سال جدید قسمت اعظمی از بازارها در استان مازندران نیمه تعطیل است. یعنی یا کرکره ها را پایین کشیدند و یا مشتری آنچنانی ندارند و از روی اجبار در مغازه نشسته اند. ادارات، بانک ها و شرکت ها نیز یا ساعات کاری شان کم شد و یا اغلب مانند گذشته ارباب رجوع ندارند و محیط کارشان خلوت تر از قبل است.
پارازیت+عبارت
شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
کرونا با چاشنی پارازیت؛ غذای مخصوص سرآشپز
تنها یکی دو روز بعد از شیوع کرونا و اعلام رسمی نخستین جان باختگان بود که تازه آقایان در مملکت به فکر افتادند که مسئله جدی است.
احمد حسین زادگان+عبارت
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
به بهانه‌ی روز جهانی سازمان‌های مردم‌نهاد؛
درباره مردی که به‌جای حرف زدن عمل کرد / نتایج پافشاری استاندار مازندران بر گسترش کمی و کیفی سمن‌ها / از تشکیل اولین سمن روستایی در ایران تا نقش اثرگذار سمن‌ها در ماجرای کرونا
یکی از مهمترین تجلیات "همکاری عمومی"، سازمان‌های مردم‌نهاد هستند که علیرغم اهمیت بالایی که دارند، در سال‌های اخیر کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.
حقوق مصرف کنندگان+عبارت
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
به بهانه‌ی روز حمایت ازحقوق مصرف‌کنندگان؛
ما و اینهمه خوشبختی محاله، محاله
در واقع نه‌تنها کسی برای حقوق اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ما ارزشی قائل نیست، بلکه تمامی نهادها با یکدیگر همدست شده‌اند تا بجای حمایت، حقوق این ملت را لگدمال کنند.
خانه احزاب+عبارت
یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
یتیم خانه احزاب !
حزب، متشکل از مجموعه افرادیست که بر اساس نگرشهای مشترک و بر پایه اساسنامه و مرامنامه ای مشخص و مدون به دنبال دستیابی به قدرت سیاسی و حفظ قدرت مذکور از طریق ساز و کارهای انتخاباتی می باشند.
کوروش جعفری+عبارت
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
به احترام کوروش جعفری‌؛
مردی با چمدانی از صداقت و امید
هرچند سابقه نمایندگی مجلس را ندارد اما بیش از یک دهه در ارتباطی ارگانیک با مجلس ایران و پارلمان‌های بیش از ۵ کشور توسعه یافته دنیا بوده و به همین خاطر با ساختار قانونگذاری آشنایی کامل دارد.
آبرسانی+عبارت
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
مشکلِ آب شرب در استانی که ۹۰ درصد آب‌های سطحی اش هدر می‌رود / وقتی مربی روی سکوی تماشاچی می‌نشیند
یک راه‌حل ساده برای حل مشکل آب شرب مازندران وجود دارد که همه هم آن را بلدند اما از همان مواردی است که معلوم نیست چرا کسی کاری نمی‌کند و از صندلی تماشاچی بلند نمی‌شود!
قرص برنج+عبارت
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸
افزایش مرگ با قرص برنج در مازندران تیتر رسانه‌های بین‌المللی شد؛
دم کشیدن مرگ بر اجاق ناامیدی / آبان؛ ستمگرترین ماه‌هاست[۱]
برکت سفره شمالی ها، حالا دیگر تنها تداعی کننده خاطرات خوش نیست و چه بسا یکی از همین جانباختگان، فرزند یا برادر شالیکاری قدیمی باشد و حتی خودش تا زانو برای زمین‌گیر کردن خوشه‌های سبز در آب و گل فرو رفته باشد.