امروز : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۰۸ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:یادداشت
سمیرا زرگری+عبارت
یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹
چند نکته درخصوص یک ممنوع الخروجی
برابر قانون، دختری که به سن قانونی رسیده می تواند بدون اذن پدر، سفر خارجی داشته باشد اما یک مربی ۳۸ ساله در کلاس بین المللی، درصورت نداشتن اجازه همسر از خروج از کشور و انجام چنین تکلیف مهمی، محروم می شود و این تعارض حقوقی باید اصلاح شود.
مالیات+عبارت
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹
حذف معافیت‌مالیاتی هنرمندان؛
گل بود، به سبزه نیز آراسته‌شد !
در شرایطی که سقف معافیت‌مالیاتی کارکنان‌دولت در لایحه‌بودجه۱۴۰۰، چهار میلیون‌‌تومان تعیین شده‌است، با کدام تعریف‌کارشناسی، این‌معافیت برای هنرمندان‌و نویسندگان، نصف این‌رقم یعنی دومیلیون‌وهشتاد هزار تومان در نظر گرفته‌ شده‌است؟! آن"حذف"، اگر شلیک‌مستقیم باشد، این"سقف" حتماً تیر خلاص خواهد بود بر پیکر نیمه‌جان اهالی فرهنگ‌وهنر، که هر دم از این باغ، بری می‌رسد برایشان!
اشکواره حسینی+عبارت
پنج شنبه ۱ آیان ۱۳۹۹
سومین همایش فرهنگی هنری «اشکواره حسینی» مازندران در شهرستان آمل به کار خود پایان داد؛
درخشش «عبارت» در همایش فرهنگی هنری «اشکواره حسینی»
در این همایش و در بخش یادداشت رتبه نخست به مهتاب مظفری سوادکوهی از پایگاه خبری تحلیلی عبارت اختصاص یافت.
روز شعرو ادب+عبارت
پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
به بهانه روز شعر و ادب فارسی؛
اگر شعر نبود ، انسانها تروریست می شدند!
شاید آن روز که در جستجوی لفظی برای سیراب کردن زندگی بودیم ، پدیده ایی شوم در ما شکل گرفت.
کمال رستمعلی+عبارت
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
خوانش کمال رستمعلی از اشعار امام خمینی
دل آرا در شعر امام راحل، بسته‌ی هوا و خواهش‌های امروز و فردا نیست، دل‌آرا در اشعار آن پیر فرزانه، محصور و محدود در تمناهای ناپایدار نمی‌ماند، دل‌آرای شعر امام دستت را می‌گیرد و با تو هم‌مسیر و هم‌سفر می‌شود
علیرضا سعدی پور+عبارت
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
یادداشت مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به بهانه آغاز هفته گرامیداشت تربیت اسلامی؛
دست کشیدن از تولید انسان تک بعدی و حرکت به سمت مهارت زندگی
زندگی در دهکده جهانی که تمامی ملت‌ها در کمتر از چند ثانیه از اتفاقات آن‌سوی کره زمین باخبرند و یکدیگر را می‌بینند، با مخاطرات عدیده‌ای همراه است. امروز انسان به قله‌های علم و دانش دست یافته و طبیعت را به تسخیر خود درآورده؛ ولی در کنترل و به زنجیر کشیدن خوی نفسانی خود تا حد زیادی عاجز مانده و سررشته تمام شرور از همین نشأت می‌گیرد. از این رو است که اغلب صاحبنظران، دهه‌های آینده را سال‌هایی برای تغییر گفتمان بشر نسبت به زندگی بی‌هویتی می‌دانند که زندگی را از معنا و هدف تهی ساخته است.
نیکزاد+سعدی پور+عبارت
سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
تحلیلی بر عملکرد مدیریت آموزش و پرورش مازندران؛
سرمایه اجتماعی؛ فرصت سوزی یا فرصت سازی؟
مدیر آموزش و پرورش بیش از مدیران دیگر دستگاه‌ها باید مولفه‌های سرمایه اجتماعی، کاربرد، جذب و ساختن آنها را شناخته و بتواند از آنها برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف تعلیم و تربیت بهره‌گیری کند. چه آنکه آموزش و پرورش نهادی بسیار فراگیر به شمار آمده و تقریبا با تمامی اقشار جامعه سروکار دارد. برخی از مدیران این ظرفیت بالقوه را به خوبی شناخته و درک درستی از آن دارند؛ برخی به طور پیش‌فرض واجد مولفه‌های حمایتی سرمایه اجتماعی هستند؛ و برخی نیز در طول دوره فعالیت در دستگاه و ارتباط با ذینفعان به افزایش و غنی‌سازی مولفه‌های سرمایه اجتماعی در سازمان و مخاطبان کمک می‌کنند.
احسان شریعت+عبارت
پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸
واکاوی اصلی‌ترین شکاف‌های اجتماعی مازندران
شکاف‌ نسلی، قومی، مذهبی، جنسیتی، طبقاتی، زبانی و نژادی از جمله مهم‌ترین شکاف‌های جوامع به شمار می‌آیند که به دلیل ذات متکثر و مرجعیت‌زدایی از قدرت در جوامع جدید، برخی از این شکاف‌ها فعالتر و برخی غیرفعالتر می‌شوند.
روز دانشجو+عبارت
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
یادداشت دبیر مجمع دانشجویان و دانش آموختگان نواندیش مازندران به مناسبت روز دانشجو؛
دانشجو باید از تبعیض های ناروا در جامعه و دانشگاه بگوید
مشروح یادداشت بهرام احمدی (دبیر مدام) در ادامه می آید:
مدیریت
سه شنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۸
استراتژی تغییر الگوی رفتار شخصی صاحبان قدرت در سازمان به رفتار سازمانی استاندارد
همانگونه که می دانیم پست های مدیریتی در سازمانها به سه سطح پست های عالی ، میانی و عملیاتی تقسیم می گردند و هر یک از این سطوح در میان کارکنان سازمان دارای ارزش و اعتبار ویژه ای هستند .
حسین آخانی+عبارت
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
یادداشت؛
پسته آب خزر کیلو چند؟
ده روزی است که من در سفر علمی در جنوب ایتالیا هستم کشوری اروپایی با پول قدرتمند یورو. در این چند روز به چندین هتل و رستوران و سوپر مارکت رفتم. دوشنبه چهارده اکتبر صبح سر راه دانشگاه سری به یک بازار محلی تره بار زدم.
مرزبان نامه+عبارت
پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸
یادداشت؛
قضیه هنبوری و جهان پیش رو
در داستان هنبوري و ضحاك در مرزبان نامه می خوانیم : ... در عهد ضحاك که دو مار از هر دو کتف او بر آمده بود، هر روز تازه جوانی بگرفتندي و مغز سر او طعمه آن ماران ساختندي. زنی بود هنبوري نام. روزي قرعهء قضاي بد، بر پسر و برادر و شوهر او افتاد. هر سه را بگرفتند و بازداشتند، تا آن بیداد معهود بر ایشان برانند.
تبرستان+عبارت
پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸
به بهانه دعوای نمایندگان اصفهان و چهارمحال برسر خط مرزی؛
مروری بر آب رفتن مازندران با دور تند / کم مانده روس‌ها شمال استان را ببرند
از دیرباز تا کنون وسعت و مساحت مازندران همواره مورد بحث قرار داشته و در گذر این سال ها نیز رفته رفته از مساحتش کاسته و استان های جدید از قبل آن به وجود آمدند. از سمنان و تهران و کاشان در گذشته گرفته تا گلستان در همین سالهای معاصر.