امروز : چهارشنبه ۵ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۳:۲۲ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:������ ����������
انتخابات شوراها+عبارت
پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
کمدی تراژیک صلاحیت ها!
از حضور خوش‌نام‌ترین بدنامان تا ردصلاحیت شدگان همیشگی
در انتخابات این دوره علاوه‌بر نامزدهای همیشگی و قابل انتظار، طیف دیگری از کاندیداها نیز ظهور کردند که از قضا سهم بیشتری از تائید صلاحیت‌شدگان را نیز به خود اختصاص دادند. افرادی "بدون نام و نشان" و از آن مهم‌تر "بدون رزومه" که تنها علت حضور آنان در انتخابات، افتضاحی است که شورای دوره پنجم برای مازندران به یادگار گذاشت.
صندوق انتخابات + سایت عبارت
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
۴ خطری که انتخابات شوراهای شهر در مازندران را تهدید می کند؛
از تأییدصلاحیت به مثابه رزومه تا رسانه های زرد؛ علیه آگاهی
به‌طورکلی حاشیه‌های فراوان شورای پنجم در سراسر کشور به ویژه استان مازندران که با انواع و اقسام اتفاقات همراه بود، انتخابات ششمین دوره این نهاد دموکراتیک را تحت‌الشعاع خود قرار داده و مردم را نسبت به آن شدیداً بدبین نموده است.
کیوان مرادیان+عبارت
شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
به بهانه‌ی انتشار ویدیوی مجادله‌ نماینده قائم‌شهر در شهرک صنعتی بشل؛
غیرت جغرافیایی و استعاره انتقام
غیرت مازندرانی، لری، کردی، ترکی و خلاصه غیرت‌جغرافیایی، عموما دیوار بلندی برای توجیحِ انتقام مضارع است. آنچنان که در مورد آقای مرادیان نیز دیده می‌شود، جمله‌ی «شما به غیرت مازندرانی ما اهانت کردید.» درواقع یعنی «پدرت را درمی‌آورم». اینجا غیرت‌ِمازندرانی، توجیهی برای انتقام است.
آیین های نوروزی در مازندران ‌+ عبارت
دوشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۰
نگاهی به آیین‌های برگزاری جشن سال نو در مازندران؛
آواز بهار از گلوی سبز مازندران/ از رابچَره و درزی‌ولاج تا شِگین و آب‌دندان
سرسبزی و طراوت روزهای آغازین سال در شهرها و روستاهای شمالی کشور، بر آیین و رسوم اهالی این خطه بسیار اثرگذار بوده است و نوروز در مازندران به دلیل طبیعت خوب، سرسبز و انواع نعمت‌های الهی و تنوع غذایی، متنوع‌تر از دیگر نقاط کشور برگزار می‌شود.
کرونا+عبارت
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
مردم و مسئولان در کنار هم با کم توجهی کرونا را بازهم به مازندران دعوت می کنند؛
پشت دیوار بی خیالی
بدون شک همه‌ی ما در یک آزمون بسیار سخت قرارگرفته‌ایم، در آزمونی که عیار انسانیت، ازخودگذشتگی، فداکاری و مسئولیت پذیری‌مان بیش از هر زمانی مشخص می‌شود.
کامران اصغری+عبارت
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
متقاضیان بیمه بیکاری در مازندران منتظر بمانند؛
مدیر مورد نظر در دسترس نمی‌باشد، لطفاً دیگر تماس نگیرید
اکنون وقت ارتباط مداوم با رسانه‌ها و اقناع افکارعمومی است. مدیران باید خودشان به دنبال اهالی خبر و تحلیل بدوند تا به مردم بگویند در این چند ساله چه کرده‌اند و ضمن شنیدن صدای آنها، رسانه‌ها را به مثابه خط تماس مستقیم با افکارعمومی بدانند.
مازندران+عبارت
چهارشنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۹
به بهانه آغاز هفته مازندران؛
زمانی برای رو‌به‌رو شدن با واقعیت
حقیقت این است که وضعیت گردشگری در شمال کشور مناسب نیست و صنعت توریسم در این منطقه حال و روز خوشی ندارد. هرقدر که صدای بلند باند ماشین ها جلوی رسیدن این صدا به مسئولان را بگیرد باز هم چاره ای جز روبه رویی با این مسئله وجود ندارد.
شهیدی فر+عبارت
یکشنبه ۴ آیان ۱۳۹۹
چرا شهیدی‌فر مدیر مناسبی برای مهمترین سازمان مازندران نبود؛
نـشـستـه در غبـار
مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران باید قوی‌ترین مدیر حاضر در شورای اداری استان باشد. فردی که فارغ از تجربه و تخصص بتواند راهبری مهمترین محور توسعه‌ی مازندران را به بهترین شکل ممکن به‌عهده بگیرد. چنین فردی درمازندران تنها مدیر یک دستگاه نیست بلکه باید قدرت اجماع بسیاری از نهادهای دیگر از جمله دامپزشکی، صمت، غله و... را داشته باشد.
کرونا+عبارت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
با گذشت ۸ ماه از ورود کرونا به ایران این پاندمی همچنان در حال قربانی گرفتن است؛
رو در رو با ویروسی که این روزها یکه تازی می کند / کرونا زدگی را جدی بگیرید
ادامه‌دار شدن این موضوع مانع پویایی جامعه می‌شود و افراد را دچار رکود و روزمرگی می‌کند به عبارتی آن ها فقط می‌خواهند زندگی را بگذرانند که زنده بمانند.
نابینا+عبارت
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹
به بهانه ی روز جهانی «عصای سفید»؛
آن ها ما را نمی بینند یا ما آن ها را؟
اگر پای صحبتشان بنشینید مشکل بعدی شان را اشتغال مطرح می کنند. تا مدتی پیش دست کم اپراتور های ادارات شغلی بود که برای آنان کنار گذاشته می شد و به امید رسیدن به آن با تاریکی جهانشان کنار می آمدند اما اکنون با این اوضاع سخت اقتصادی و ضرر و ریان شرکت های خصوصی دیگر همان کارهای همیشگی و دستمزدهای پائین هم نصیبشان نمی شود و چرخ زندگی شان سخت تر از همیشه می چرخد.
حاجی میرزایی+عبارت
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹
پاسخ انتقاد غیرمنصفانه معلم از آموزش و پرورش حکم شلاق بود؛
لطفا ماسک‌ را به چشمتان نزنید
اگر از همه دستگاه‌ها، آنهم در دولتی که با شعار جامعه‌باز و انتقادپذیری ۲۴میلیون رای آورد، انتظار شکایت و تکدر خاطر بابت نقدی غیرمنصفانه می‌رفت، از آموزش و پرورش و نهاد فرهنگی انتظار برخورد و مواجهه فرهنگی می‌رود.
تاکسی+عبارت
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
روایت میدانی عبارت از دشواری های رانندگان تاکسی؛
رُخ سرخِ رَنج، پشتِ فرمان زَرد
با به هم ریختن اوضاع اقتصادی و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، مشکلات این قشر زحمت کش نیز دو چندان شده است. بسیاری از رانندگانی که برای تعویض تاکسی کهنه خود اقدام کرده بودند اکنون دیگر توانایی پرداخت قسط‌های خود را ندارند، بسیاری حتی قادر به تحویل خودروی جدید نیستند و از سوی دیگر افزایش قیمت قطعات خودرو دردسری تازه برای آنان است.
معتاد + زباله گرد + عبارت
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
گزارش میدانی عبارت از زندگی یک معتاد آواره در مازندران؛
ابد و یک روز در زیر پوست شهر
بدون شک دفعه بعد وقتی به یک معتاد که در زباله‌ها دنبال چیزی می‌گردد نگاه می‌کنم حتما به این فکر خواهم کرد که احتمالا این راه انتخاب او نبوده است و من نیز مسئول حال امروز او هستم.
عیسی کلانتری+عبارت
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹
به بهانه خطرات پیرامون جنگل ها و اظهارات عجیب رئیس حفاظت از محیط زیست؛
آخرش باید یقه طبیعت را بگیریم!
اما در واقعیت هر ساله با شروع فصل گرما قسمت وسیعی از جنگل های کشور به دلیل کمبود امکانات، نیروی انسانی متخصص، تجهیزات تخصصی اطفا حریق و همچنین نبود متولی مشخص طعمه حریق می شوند و به گونه ای این موضوع به تراژدی تلخ و سریال ادامه داری تبدیل شده که هرگز تمام شدنی نیست.
کرونا+عبارت
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
بعضی رسانه ها در تلاشند تا مردم را مقصر شیوع مجدد کرونا جلوه دهند؛
انگار یک عذرخواهی هم به دولت بدهکار شدیم
در ابتدای سال با تبلیغات مناسب و حمایت رسانه ها و دولت با تمام کمی و کاستی موجود در برخی موارد، رقم مسافرت‌ها در شهرهای ایران به حداقل رسید و معاشرت‌ها هم به کمترین میزان خود کاهش یافت تا آنجا که بسیاری از مردم خود را در خانه‌هایشان محبوس کردند.