امروز : چهارشنبه ۵ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۶:۵۲ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:���������� ������ �������������� ����������������
کشورهای اکو+عبارت
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰
گردشگری مازندران با جیب خالی جهانی نمی‌شود!
یک سال دیگر تا قرارگرفتن گردشگری مازندران روی میز اکو باقی مانده و باید زیرساخت های مناسب برای میزبانی را فراهم کرد چرا که گردشگری با جیب خالی جهانی نمی شود.
عزت الله ضرغامی+عبارت
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰
عزت الله ضرغامی عنوان کرد؛
برنامه های وزارت میراث‌فرهنگی و گردشگری برای استان های شمالی / لزوم فعال‌سازی گردشگری دریایی / تشکیل دبیرخانه گردشگری شمال کشور
ضرغامی گفت: دبیرخانه گردشگری در شمال برای رفع موانع مانند حریم بافت‌های تاریخی و فرسوده سه استان شمالی برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های نهایی را انجام می‌دهد.
مفید غلامی راد+عبارت
یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰
توسعه گردشگری کشاورزی پایدار در مازندران / عمده بنگاه های صنعتی نیمه فعال هستند
غلامی راد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران توسعه استراتژیک گردشگری کشاورزی پایدار را از مولفه های برنامه های هفتم توسعه در استان ذکر کرد.
غار اسپهبد خورشید+عبارت
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۰
پای گردشگران به غار اسپهبد خورشید سوادکوه باز می شود؟
سالیان متمادی مردم سوادکوه همچنین اهالی فرهنگ، تاریخ، رسانه، آثار باستانی و پژوهشگران خواستار کاوش، پژوهش، مرمت بنای معماری در دل لاپ کمر دوآب سوادکوه بنام اسپهبد خورشید بوده اند که بعد از طی فرایندی بالاخره پس از سالها انتظار با محوریت پایگاه‌ پژوهشی غار اسپهبد خورشید و غارهای تاریخی وابسته با مدیریت مهدی عابدینی وارد شروع فاز اجرایی راه دسترسی به غار عمود در سطح گردید
گردشگری+عبارت
چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
مازندران و هزار و یک چالش در صنعت گردشگری
استان مازندران دارای جذابیت های طبیعی،فرهنگی بسیاری برای گردشگران است اما این صنعت در این استان همواره با چالش های متعددی رو به رو بوده به طوری که امروز تنها هدف از سفر به این استان گردشگری استفاده از دریا آن هم نه در حد صنعت گردشگری دریایی مورد توجه قرارگرفته و باقی جذابیت ها در گمنامی به سر می برد.
ثبت ملی آثار تاریخی و فرهنگی مازندران+ سایت عبارت
چهارشنبه ۴ فروردین ۱۴۰۰
رکورد ثبت ملی آثار تاریخی و فرهنگی مازندران در دهه اخیر شکسته شد؛
از خانه دادار لیتکوهی و کاخ ملکه مادر تا مهارت پخت کَیی‌پلا و ساخت دِسرکوتن!
استان مازندران دارای بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ اثر شناسایی شده میراثی است که ۲ اثر یعنی باغ عباس آباد و همچنین جنگل های هیرکانی به عنوان آثار جهانی در سازمان یونسکو ثبت شده است.
گردشگری+عبارت
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
بلایی که کرونا بر سر گردشگری مازندران آورد
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت که در طول یک سال شیوع کرونا میزان ورود و اقامت رسمی گردشگران به این استان ۵۸ درصد کاهش داشته است.
فرزانه مدیرکل گردشگری مازندران
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
گزارش ویژه عبارت از حضور تلخ و خجالت‌آور مازندران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران؛
درب اداره میراث‌فرهنگی مازندران را تخته کنیم بهتر است/ شهرداری ساری آبروی مرکز استان را بُرد / کاری کنید آقای استاندار!
در واقع مدیرکل و تنی چند از معاونین تنها در نمایشگاه قدمی زدند و به غرفه های دم‌دستی استان نگاهی انداختند؛ خسته نباشیدی گفتند و چایی نوشیدند تا حداقل عکسی از آنها در این نمایشگاه منتشر شود. به گفته آقای فرزانه جاذبه‌ها و ظرفیت‌های مازندران در غرفه‌ای به مساحت ۶۰۰ متر مربع به‌نمایش درآمد و تاسیسات اقامتی، پذیرایی، تفریحی و سرگرمی، دفاترخدمات سیاحتی و گردشگری و شهرداری‌ها دراین نمایشگاه حضوری فعال داشتند.
فتوتیتر+عبارت
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
چرا ساری شهری جهانی است؟
عبارت - گروه چندرسانه‌ای: کفران چنین نعمتی، عذابی سخت در پی خواهد. شهری که این روزها در مغاک ظلمات و فساد گرفتار است، چنین ظرفیت‌های بزرگی دارد و می‌توانست امروز در جایگاه شهری جهانی خود را تثبیت کند
گردشگری+عبارت
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹
دو برابر شدن سرمایه گذاری گردشگری مازندران در دولت روحانی
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت که طی هفت سال اخیر ۸۳ هزار و ۹۲۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای ساخت مجموعه‌های گردشگری استان انجام شد که نسبت به گذشته رشد ۱۰۰ درصدی دارد.
گردشگری+عبارت
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹
چرخش توریستی در مازندران از هتل ها به روستاها / کرونا چه تغییری در سلیقه مسافران ایجاد کرد؟
حدودا یک‌سالی می‌شود که ویروس کووید-۱۹ میهمان ناخوانده کشور ما شده است و بازار گردشگری به‌خصوص شهرهای پرطرفدار توریست‌ها از این بیماری در جهان زیان مالی قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند.
مازندران+عبارت
چهارشنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۹
به بهانه آغاز هفته مازندران؛
زمانی برای رو‌به‌رو شدن با واقعیت
حقیقت این است که وضعیت گردشگری در شمال کشور مناسب نیست و صنعت توریسم در این منطقه حال و روز خوشی ندارد. هرقدر که صدای بلند باند ماشین ها جلوی رسیدن این صدا به مسئولان را بگیرد باز هم چاره ای جز روبه رویی با این مسئله وجود ندارد.
طبیعت+عبارت
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
هر ساله از ۵ تا ۱۲ مهرماه در کشور به عنوان هفته گردشگری نامگذاری شده است؛
مازنـدران، گنجینـه ای پیش چشمـان ما
استان مازندران با ۳۴۰ کیلومتر ساحل و بیش از ۵۰۰ کیلومتر خط کوهستانی وهمچنین یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه جنگلی و مراتع یکی از مناطق ویژه کشور و منطقه برای جذب گردشگر است.
حسین زادگان+عبارت
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
پیام استاندار به مناسبت هفته گردشگری و تاکید بر گردشگری روستایی
استاندار مازندران در پیامی به مناسبت هفته گردشگری بر ضرورت توسعه گردشگری روستایی در این استان با توجه به ظرفیت‌های بالا تاکید کرد.
گردشگری+عبارت
پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
صبح امروز ۸۷ پروژه گردشگری در ۹ استان کشور به دستور روحانی به بهره‌برداری رسید؛
رییس جمهور سه پروژه گردشگری مازندران را افتتاح کرد
سه پروژه گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ۴۵۵ میلیارد ریال در استان مازندران با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور و وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد.