امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۱۲:۳۹ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:���������� �������� ������
حسینی پور استاندار مازندران
چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱
کسب رتبه‌ی دوم کشور در رضایتمندی فعالان اقصادی توسط مازندران؛
مردی که بالاخره فرش قرمز را پهن کرد/ آیا حسینی‌پور می‌تواند رکورد رشد سرمایه‌گذاری مازندران را بشکند؟
حالا مازندران با قرار گرفتن در رتبه‌ی دوم این شاخص نشان داده است که "محمود حسینی‌پور" استاندار مازندران موفق شده با ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی، نظارت مستمر و میدانی، استفاده از فرصت جذب سرمایه‌های بزرگ و تلاش برای تقویت بخش خصوصی در شرایط تحریمی، دل سرمایه‌گذاران داخلی را به دست آورد و برخلاف شعارهای دهه‌های قبل که «ما برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می‌کنیم»، او در عمل این کار را کرده است.
کاریکاتور گرانفروشی
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰
گزارش عبارت درباره کلاهبرداری و دزدی برخی از فروشگاه ها در روز روشن؛
حتما از فروشنده فاکتور بخواهید/ حرام خوری؛ زرنگی نیست / وقتی مسئولان اولویت ها را اشتباه می گیرند
در بررسی میدانی عبارت که ٣٧ فروشگاه بزرگ را در سطح شهر ساری شامل می‌شد، نتیجه‌ی بسیار تلخ و دردآوری به‌دست آمد. بسیاری از این فروشگاه ها که برای خریدار فاکتور صادر نمی‌کنند یا گرانفروشی و دزدی می‌کنند یا به بهانه ده درصد مالیات جدید دولت رئیسی، که نه به دار است و نه به بار، روی قیمت اجناس می‌کشند.
سرقت درب فاضلاب مازندران
شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰
به بهانه افزایش نگران کننده سرقت‌ در مازندران؛
نگذاریم شهر؛ هِرت شود
اگر بعنوان نمونه سری به روستاها یا باغ های جاده فرح آباد ساری بزنید، خواهید دید که سرقت درب و نرده‌های باغ آنقدر زیاد شده است که دیگر بسیاری از مالکان ترجیح می دهند اساسا ملک خود را بی‌دروپیکر رها کنند. زیرا ناچار به جاگذاری مجدد درب بعد از چندین بار سرقت می شوند.
فاصله طبقاتی + عبارت
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰
گزارش میدانی ـ آماری عبارت از وضعیت افسارگسیخته زمین و مسکن در مازندران؛
افزایش ۲برابری قیمت مسکن در ۱سال گذشته/ وقتی دلال‌ها جای مسئولان را می‌گیرند/ مستاجران همیشه یکسال عقبند
در نبود دل‌نگرانیِ دولت، این مردم مازندران هستند که هزینه‌ی این مدیریتِ ول‌انگارانه را پرداخت می‌کنند. مسئولان ارشد استانی نیز مطلقا برنامه‌ای در این حوزه ندارند، زیرا اصلا خبر ندارند در این بازار چه می‌گذرد. اکثر مدیران مازندرانی در خانه‌های زیبا زندگی می کنند و به جز خودشان، فرزندان محترم‌شان نیز سواره هستند، بنابراین عجیب نیز از حال مستاجران پیاده بی‌خبر باشند.
باران+عبارت
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰
کاهش بیش از ۳۰ درصدی سطح آب در بزرگترین سد استان؛
بحران آب در اصفهان، زنگ خطر در مازندران / چه زمانی قرار است از صندلی تماشاچی بلند شوید؟
شیوه‌های نادرست مصرف سبب شده تا مایه حیات در مازندران نیز رو به پایان برود و سطح سفره‌های زیرزمینی هر روز کاسته شود اما متأسفانه هنوز باور خشکسالی و کم آبی در مازندران درک نشده است. این مسئله از نحوه مدیریت آبهای سطحی در این استان به طور واضحی مشهود است.
مجلس+عبارت
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
چه خبر از نمایندگان مازندران در مجلس؛
مردانی که نق زدن را خوب بلدند
اخبار مجلس وقتی برای ملت داغ می‌شود که نمایندگان مشغول توهین به ارکان دیگر جمهوریت از تریبون نطق باشند، وگرنه کدامیک از آنها حداقل برای سه معضل اصلی مازندران یعنی مهاجرت درون‌زا، محیط‌زیست و بیکاری قدمی اساسی برداشته‌اند.
جواد طالبی+عبارت
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
در استقبال از حکم شهرداری جواد طالبی؛
امیدها در ساری زنده شد
بهترین قدم برای شروع کار استفاده از تمام ظرفیت‌های شهر، بدون مرزبندی های سیاسی و جناحی است. آنهایی که توانایی و انگیزه کمک دارند باید به‌کار گرفته شوند تا شهرداری ساری شرایط بسیار سخت خود را پشت سر بگذارد.
گلچوب+عبارت
شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
گفتگوی عبارت با مهدی گلچوب مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران؛
از هلدینگ ثروت آفرینی تا افزایش سرمایه گذاری صنعتی
درحال حاضر استان مازندران ۳۰ کالا و محصول را به سراسر جهان صادر می‌کند که این آمار درگذشته شاید ۵۰ درصد این میزان بود. اگر مرکبات و کیوی را که به ترتیب با رشد ۶۱ و ۹۸ درصدی صادرات در ۱۰ ماهه سال جاری مواجه بودند، از سبد صادراتی مازندران کنار بگذارید تولیدات چوبی مانند ام‌دی‌اف یکی از محصولات مهم صادراتی مازندران به‌شمار می‌رود.
عجیب ترین فسادهای مازندران + سایت عبارت
جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰
مهمترین و جنجالی ترین پرونده فساد اقتصادی مازندرانی ها در دهه ۹۰
کثافت کاری با پول های کثیف
از مورد عجیب طبری تا انفجار فساد در شهرداری ها به بهانه پایان سال پرهیاهوی ۹۹ و اتمام دهه ۹۰، مروری داریم بر بعضی از مهمترین فساد‌های اقتصادی و مالی که در یک دهه اخیر از مدیران و مسئولان دولتی مازندران کشف و منجر به دستگیری یا زندانی شدن آنها شده است . گفتنی است استناد عبارت به اخبار رسمی منتشر شده می‌باشد و نتیجه برخی از پرونده‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود مشخص و برخی همچنان نامشخص است.
ثبت ملی آثار تاریخی و فرهنگی مازندران+ سایت عبارت
چهارشنبه ۴ فروردین ۱۴۰۰
رکورد ثبت ملی آثار تاریخی و فرهنگی مازندران در دهه اخیر شکسته شد؛
از خانه دادار لیتکوهی و کاخ ملکه مادر تا مهارت پخت کَیی‌پلا و ساخت دِسرکوتن!
استان مازندران دارای بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ اثر شناسایی شده میراثی است که ۲ اثر یعنی باغ عباس آباد و همچنین جنگل های هیرکانی به عنوان آثار جهانی در سازمان یونسکو ثبت شده است.
قوانلو+عبارت
یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
گزارش اختصاصی عبارت از نشست خبری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران؛
بیش از نیمی از معادن تعطیل است / ابتکار استاندار گرانفروشی را کنترل کرد/ جلوی ونزوئلایی شدن را گرفتیم/قبول داریم مردم ناراضی‌اند/منتظریم پالم روغن سرخ‌کردنی از جنوب برسد/ رتبه سوم ثروتمندترین شهرنشینان کشور در اختیار مازندران
اداره‌کل صمت مازندران رتبه پنجم کشور را در میان همه استان‌های کشور از نظر عملکردی به دست آورده است.
شفاخانه+عبارت
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
بسته ویژه دانستنی های روز سلامت در عبارت؛
۱۰ روش برای داشتن خوابی راحت و آرام / خوراکی‌هایی که سردرد را درمان می‌کنند / ۷ اشتباه در شانه زدن که به موها صدمه می زند / انزوا و تنهایی با مغز ما چه می‌کند؟
عبارت ـ مارال نژاد آذر: «شفاخانه عبارت» بسته ویژه خبری حوزه ی سلامت است که به صورت یک روز در میان توسط تحریریه عبارت تهیه و منتشر می شود. با خواندن این ستون شما از به روزترین مطالب مرتبط با سلامت در مازندران و کشور مطلع خواهید شد.
شورای شهر ساری منحل شد
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹
گزارش اختصاصی عبارت از جلسه مهم شورای حل اختلاف شوراهای کشور؛
شورای شهر ساری رسما منحل شد/ قائم مقامی به استاندار رسید/ قدم بعدی چیست؟
به گزارش خبرنگار اعزامی عبارت به تهران، دقایقی پیش جلسه شورای حل اختلاف شوراهای شهر کشور به پایان رسید و این این شورا؛ رای به انحلال شورای شهر ساری داد و احمد حسین زادگان استاندار مازندران را بعنوان قائم مقام شورای شهر ساری تعیین کرد.
خیریانپور+عبارت
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹
گفتگوی اختصاصی عبارت با «حسن خیریانپور» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران؛
با جان و دل برای رونق اقتصادی تلاش می کنیم
یکی از آمارهایی که همیشه رشد و پیشرفت اقتصاد و کسب و کار یک استان را با آن می سنجند میزان «بیکاری» و «مشارکت اقتصادی» در هر استان است. طبق آخرین گزارش‌های مرکز ملی آمار نرخ بیکاری در فصل بهار استان مازندران به ۶.۲ درصد کاهش یافت که نسبت به سال ۹۲، ۳.۲ کاهش داشته است. نرخ مشارکت اقتصادی استان مازندران نیز به ۴۴.۱ رسیده که نسبت به سال ۹۲، ۳.۲ درصد افزایش ایجاد شده است.
شفاخانه عبارت + عبارت
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
بسته ویژه دانستنی های روز سلامت در عبارت؛
این مکمل ها از پیر شدن شما جلوگیری می کنند / خطرناک ترین خوراکی ها برای کودکان کدامند؟ / اکسیر زیبایی موهای شما در این ویتامین نهفته است / چگونه آلرژی فصلی را با کرونا اشتباه نگیریم؟
«شفاخانه عبارت» بسته ویژه خبری حوزه ی سلامت است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه و منتشر می شود. با خواندن این ستون شما از به روزترین مطالب مرتبط با سلامت در مازندران و کشور مطلع خواهید شد.