امروز : سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت : ۴:۱۵ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:���������� �������������� ����������
گیاهان دارویی+عبارت
سه شنبه ۳ آیان ۱۴۰۱
«عبارت» بررسی می کند
تسخیر چراغ خاموش زمین های جنوب ساری/ تجارت گیاهان دارویی به نام مازندران به کام دیگران
متاسفانه روستاییان مازندران به راحتی زمین‌های خود را به غریبه‌ها می فروشند و با پولی که برای آنها هنگفت اما برای خریدار ناچیز است جغرافیای آباواجدادی خود را حراج می کنند تا برای یک زندگی نمایشی لاکچری به ساری بیایند. خودرو شاسی‌بلند بخرند، به سفر آنتالیا بروند و در بهترین مناطق شهر آپارتمان بخرند.
بازدید رییسی از مناطق محروم
یکشنبه ۱ آیان ۱۴۰۱
گزارش تحلیلی «عبارت» از آخرین وضعیت تورم در کشور؛
افزایش نرخ تورم ماهانه و سالانه خانوارها/ چه چیزهایی بیشتر گران شده اند؟
برخلاف احمدی‌نژاد، روحانی و خاتمی، دولت مردمی؛ کاهش درآمدهای خود را از راه مالیات بیشتر و افزایش باورنکردنی نرخ کالاهای اساسی و غیراساسی جبران می‌کند، نه یارانه دولتی به واردکنندگان و تولیدکنندگان کالاهای اساسی! در واقع دولت رییسی دست در جیب ملت می کند، نه خودش.
اعضای شورای ششم شهر ساری + سایت عبارت
یکشنبه ۱ آیان ۱۴۰۱
«عبارت» بررسی می کند
چرا شورای شهر ششم ساری تا این اندازه ناکارآمد است؟/ کابوسی در تقاطع ناکامی
این نخستین بار در تاریخ شورا و شهرداری در ساری است که چنین ترکیب بی‌کیفیت و ناکارآمدی برای شهر تصمیم می‌گیرند.
مهدی روحی خبرشمال + سایت عبارت
شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱
درباره «مهدی روحی» به بهانه انتخابش بعنوان رییس هیات مدیره باشگاه ماشین سازی تبریز؛
مردی که قواعد بازی را بلد است
این روستازاده‌ی آملی، کارش در رسانه را با بازاریابی آغاز کرد و امروز بی‌شک صاحب موفق‌ترین و ذی‌نفوذترین روزنامه‌ی مازندران است.
قیمت و کیفیت نان در مازندران
دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰
گزارشی از کیفیت و قیمت نان سنتی و صنعتی در مازندران به بهانه افزایش نرخ نان صنعتی+ نظرسنجی اختصاصی
دیکتاتوری کُنجدی
مازندران دارای بیش از پنج هزار و ٥٠٠ واحد خبازی فعال است که بنابر گزارش های رسمی تنها ١٠ درصد آنها از درجه کیفی یک برخوردارند و حدود پنجاه درصد نیز حائز پایین ترین رتبه یعنی درجه چهار هستند. همین آمار به روشنی وضعیت کیفیت نان در مازندران را نشان می‌دهد.
نبش قبر
دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰
در حاشیه نبش قبر های اخیر سارقان در مازندران
مسئولین به زنده ها رحم نمی کنند، دزدها به جنازه ها
می‌ترسم روزی برسد که وسط اتوبوس دستگیره را گرفته و در خیال خود غوطه‌ور باشی، که یکهو چندنفر بریزند سرت و شورتت را از پای درآوردند و الفرار! می‌ترسم روزی برسد که حتی در قبرها و پشت‌بام‌ها و اتوبوس‌ها هم جایی برای خواب پیدا نشود. من می‌ترسم و این ترس مثل موریانه دارد روان مرا می‌جود. من از آینده این ملت می‌ترسم و دیگر نمی‌دانم باید در آینده انتظار چه چیزی را داشته باشم، زیرا تاجایی که به یاد دارم مردم را همواره محترم می‌شمردند و بعید بود اتفاقاتی که این‌روزها می‌افتد در گذشته حتی به شرورترین اذهان هم خطور می‌کرد.
شهرداران ساری در دهه ۹۰
جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰
بررسی عملکرد شهرداران ساری در یک دهه اخیر+ نظرسنجی مردمی
از سردار سازندگی تا جوان اول شهر/ چه کسانی ساری را آباد و چه کسانی آن را ویران کردند؟
تحریریه عبارت؛ به بهانه داغ شدن موضوع انتخاب شهردار، به بررسی اجمالی عملکرد شهرداران ساری در یک دهه اخیر پرداخته است. این گزارش قرار است نشان دهد هرکدام از شهرداران یا سرپرستان ساری با عنایت به میزان ماندگاری‌شان در یک دهه‌ی اخیر تا چه اندازه در توسعه‌ی این شهر نقش داشته‌اند و کدامیک از آنها عملکرد بهتری ثبت کرده‌اند. در این گزارش تنها افرادی که بیش از ۳ ماه بر مسند شهرداری تکیه زده‌اند مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
شورای شهر ساری+عبارت
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹
هفتادوهشتمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری عصر امروز با حضور عباس رجبی شهردار ساری برگزار شد؛
بازگشت شورا نشینان با اعضای جدید پس از ۲ ماه غیبت / عباس رجبی: اولویت شهرداری پرداخت بدهی‌های گذشته به پیمانکاران و مردم است / بخشی: یک شهردار در سطح عبوری می‌خواهیم / آقامیری: فرصت کم و مشکلات زیاد، اکنون زمان هم‌بستگی است
در این جلسه علاوه بر دو عضو تازه وارد شورای پنجم، اسفندیار عشوری رئیس جدید شورای شهر ساری، سیدعلی آقامیری، علیجان شمشیربند و کوروش یوسفی به عنوان دیگر اعضای شورا حضور داشتند. نکته جالب اما شرکت کردن عباس رجبی شهردار ساری در این جلسه بود که با استقبال نمایندگان شورا مواجه شد.
معتاد + زباله گرد + عبارت
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
گزارش میدانی عبارت از زندگی یک معتاد آواره در مازندران؛
ابد و یک روز در زیر پوست شهر
بدون شک دفعه بعد وقتی به یک معتاد که در زباله‌ها دنبال چیزی می‌گردد نگاه می‌کنم حتما به این فکر خواهم کرد که احتمالا این راه انتخاب او نبوده است و من نیز مسئول حال امروز او هستم.
نشست خبری گوهردهی+عبارت
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹
گزارش اختصاصی از نشست خبری مدیرکل بهزیستی استان مازندران؛
گوهردهی: ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای معتادان بهبودیافته در سال گذشته/ راه اندازی یکی از ۴ مرکز درمان جامع اعتیاد کشور در استان مازندران/ هیچ مورد مثبت کرونایی در مراکز نگهداری بهزیستی ثبت نشد
دکتر گوهردهی در خصوص تسهیلات ارائه شده به بهبودیافتگان از چنگال اعتیاد تصریح کرد: سال گذشته از مجموع ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات حوزه بهزیستی به مددجویان، ۱۲ میلیارد تومان به بهبود یافتگان اعتیاد برای اشتغالزایی تخصیص داده شد.
نشست خبری حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران + عبارت
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹
گزارش اختصاصی از نشست خبری رئیس‌کل دادگستری مازندران؛
حجت‌الاسلام اکبری: مازندران در مسیر اتمام پرونده های معوّق/ دادگاه مبارزه با اخلال گران اقتصادی در مازندران فعال شد/ از دستگیری ۱۹ نفر و مسدود شدن حساب ۱۵ میلیاردی یک شرکت صوری تا پرونده شهرداری ساری در دستگاه قضایی و بازداشت ۶ قاضی در استان
رئیس دستگاه قضایی استان گفت: برخورد با شاهدان پولی نیز در دستور کار دستگاه قضا قرار دارد و در این خصوص یک باند ۹ نفره نیز شناسایی شد. همچنین ۱۲ نفر از ضامنان پولی نیز در این مدت دستگیر شدند. برخورد و مجازات ما در برابر فساد، عادلانه اما دردناک است.
حسین زادگان+عبارت
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
گزارش عبارت از دیدار استاندار مازندران با مجمع جهاد سازندگی:
ماجرای نبود آب شرب در محله حسین زادگان/ به خاطر نظام است که من امروز استاندارم
حسین زادگان با اشاره به موفقیت بسیج در عرصه سازندگی گفت: بسیاری از پروژه‌های بزرگ خود را در استان به جهاد و بسیج سپردیم و با کمترین قیمت آن را تحویل گرفتیم.