امروز : پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت : ۲:۳۵ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:���������� ����������
رودخانه+سیلاب+عبارت
شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱
قربانیان سیل مازندارن در حال افزایش؛ جستجو برای یافتن ۱۰مفقودی ادامه دارد!
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران از امداد رسانی نجاتگران جمعیت هلال احمر به ۴ شهرستان درگیر سیل در استان خبر داد.
هشدار
چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱
هشدار سیلاب‌های محلی در مازندران
هواشناسی مازندران درباره وقوع بارش‌های رگباری و جاری شدن روان آب‌ها و سیلاب‌های محلی هشدار داد.
سیلاب+عبارت
یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱
هشدار | سیلاب ناگهانی در راه است!
بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در بخش‌هایی از گیلان، مازندران، گلستان، شمال هرمزگان ، جنوب استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و جنوب شرق فارس به‌ویژه در ساعات بعدازظهر ابرناکی، رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.
سیلاب+آزادراه تهران شمال+عبارت
یکشنبه ۳۰ آیان ۱۴۰۰
همزیستی قطعه چهارم آزاد راه تهران - شمال با سیلاب! / انگشت اتهام به سمت بارندگی سیل‌آسا
آبگرفتگی قطعه ۴ آزاد راه تهران - شمال حدفاصل مرزن آباد تا چالوس در بارندگی بیستم آبان ماه جاری تنها مورد از حوادث طبیعی نیست که تردد در این مسیر را مختل می‌کند.حوادثی از این دست از جمله ریزش و رانش کوه طی سال‌های گذشته بارها تکرار و باعث طرح این پرسش شد که مشکل کار در کجاست؟
سیلاب+عبارت
پنج شنبه ۲۷ آیان ۱۴۰۰
خسارات متعدد سیل به روستاهای چمستان
بخشدار چمستان از خسارات سیل اخیر به روستاهای این منطقه خبر داد.
سیلاب+عبارت
چهارشنبه ۲۶ آیان ۱۴۰۰
بارش‌های سیل‌آسای پاییزی در دیار سبز / ۶ میلیون مترمکعب آب به سدهای مازندران اضافه شد
پیوند بارش‌های سیل‌آسا و سیلاب در مازندران ناگسستی است؛ به این معنا که هر باری که شاهد بارش باران در استان هستیم مشکلاتی در پس آن به وجود می‌آید ولی با این وجود این دیار برای سبز ماندن نیازمند این بارش‌ها است.
سیلاب+عبارت
سه شنبه ۲۵ آیان ۱۴۰۰
خسارت ۶ هزار میلیاردی سیلاب اخیر به مازندران
طبق جمع بندی گزارش های مدیران عضو ستاد مدیریت بحران مازندران سیلاب هفته گذشته به بخش های زیربنایی و زیر ساختی ،کشاورزی ، واحد های مسکونی و معیشتی استان ۶هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.
سیلاب+عبارت
یکشنبه ۲۳ آیان ۱۴۰۰
هواشناسی هشدار داد / احتمال سیلابی دیگر در مازندران
هواشناسی مازندران درباره احتمال آبگرفتگی معابر از روز سه شنبه در استان هشدار داد.
سیلاب+عبارت
یکشنبه ۲۳ آیان ۱۴۰۰
قطعی ۴۰ ساعته آب آشامیدنی ۱۰۰۰ خانوار روستایی در چالوس / فقدان جرثقیل سنگین برای انتقال خط / ۲ هفته زمان برای لوله‌کشی مجدد
آب آشامیدنی مناطقی از روستاهای بخش مرکزی چالوس که از لوله‌کشی بر روی سطح رودخانه چالوس تامین می‌شد، به علت طغیان رودخانه و شکستن و تخریب خط لوله، کاملا قطع شد و بیش از هزار خانوار روستایی بیش از ۴۰ ساعت با قطعی آب آشامیدنی مواجه هستند و با تانکر برای آنها آبرسانی می‌شود.
سیلاب+عبارت
شنبه ۲۲ آیان ۱۴۰۰
اعلام جزئیات خسارت های سیل اخیر در مازندران / از آبگرفتگی معابر و منازل روستایی در رامسر تا خسارت به ۸۰ واحد مسکونی در نوشهر
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران درباره میزان خسارت سیلاب در استان و نحوه امدادرسانی توضیحاتی داد.
سیلاب+عبارت
شنبه ۲۲ آیان ۱۴۰۰
بارندگی های اخیر دلهره را به زندگی حاشیه نشینان رودخانه های مازندران بازگرداند؛
روایتی از یک داستان همیشگی / پاییز، سیلاب و خانه به دوشی در مازندران
ساماندهی و لایروبی ۸۷۰ کیلومتر رودخانه در قبال وجود هفت هزار کیلومتر مسیر رودخانه ای در استان بسیار اندک و ناچیز است و تنها کمی بیش از ۱۰ درصد این عرصه ها را شامل می شود از سوی دیگر بررسی چرایی خسارت سیلاب ها در مناطق مختلف مازندران حکایت از تصرف و تجاوز به بستر رودخانه ها و انحراف مسیر آن دارد که این معضل دیرینه و همیشگی مازندران باید با همکاری همه دستگاه ها و تدوین برنامه راهبردی یکبار برای همیشه رفع شود.
رودخانه+سیلاب+عبارت
یکشنبه ۱۶ آیان ۱۴۰۰
تغییرات اقلیمی و پیش‌بینی برای آینده / چرا سیلاب باز هم در مازندران خانه‌خرابی کرد؟
مدیر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای مازندران علت اصلی آبگرفتگی اخیر در بخشی از استان را علاوه بر حجم بالای روان‌آب ناشی از بارندگی شدید در بالادست ، دست‌کاری بندهای خاکی اضطراری مناطق علام کرد.
رودخانه+سیلاب+عبارت
یکشنبه ۹ آیان ۱۴۰۰
رودخانه های مازندران تشنه لایروبی/ سیلاب پاییزی در کمین است
ساماندهی و لایروبی رودخانه های مازندران آرزوی دیرینه ای است که با هر بارندگی و سیلاب مطرح و پس از آن به فراموشی سپرده می شود.
سیلاب+عبارت
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
یک هفته بارش باران و هزار مصیبت در مازندران
اگر به عنوان مثال، ۱۰ سال پیش، برخی محققان به این نکته اشاره می‌کردند که خشکسالی آن هم در استانی مانند مازندران، که سرشار از نعمت‌های خدادادی و آب و هوای معتدل و بارانی است، به وقوع خواهد پیوست، کمتر کسی آن را باور می‌کرد، موضوعی که به دلایل مختلف، در حال وقوع است و تبعات فراوانی برای این استان به بار آورد.
سیلاب+عبارت
پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
تجاوز به حریم رودخانه‌ها علت بروز سیلاب‌های غرب مازندران / سیل تصفیه خانه کلاردشت را از مدار خارج کرد
وقوع دو مرحله سیل در فاصله زمانی یک هفته‌ای در بخش بلده شهرستان نور و دیگر مناطق غرب مازندران به اعتقاد کارشناسان به خاطر تجاوز به حریم رودخانه‌ها و آب‌راهای تعبیه شده طبیعی است و اگر چاره‌اندیشی نشود ، اینگونه حوادث تلخ همه ساله تکرار خواهد شد.