امروز : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۵:۳۰ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:������������ ����������������
رئیسی+عبارت
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
حضور رئیس جمهور در پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو)؛
ما کجا و صادرات ۳ میلیارد دلاری کجا؟ / مازندران را دریابید
سفر رئیس جمهور برای شرکت در نشست سران سازمان همکاری اقتصادی می تواند نقطه عطفی برای رونق هرچه بیشتر تجارت ایران و به ویژه مازندران با کشورهای عضو اکو باشد. موضوعی که بی شک باید در برنامه های رئیس جمهور برای این سفر نیز جایی برای آن در نظر داشت.
حسینی پور+عبارت
سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰
استاندار: جوانان و نخبگان بسیجی در مدیریت مازندران بکارگیری می شوند
استاندار مازندران گفت:با نگاه و تفکر بسیجی می توان بر مشکلات اقتصادی و موانع پیش روی زندگی مردم فائق آمد و با همسو با این رویکرد ،جوانان و نخبگان بسیجی در مدیریت استان بکارگیری می شوند . ‎
قدرت خرید مردم + عبارت
یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰
وضعمان از آبان ۹۸ چقدر بدتر شده است؛
یارانه امشب مازندرانی ها ۳۵ هزار تومان ارزش دارد
مثلا زوجی جوان که تازه چند سالی است زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند و یارانه‌ی ۱۰۳ هزار تومانی دریافت می‌کنند، درواقع معادل ۶۰هزار تومان در آبانماه ۹۸ قدرت خرید دارند. آبان ۹۸ از این جهت برای مقایسه انتخاب شده که حکم گسلی بزرگ در اقتصاد ایران را دارد و بسیاری از خانوارهای ایرانی بعد از گران شدن بنزین، یک شبه فقیر شدند.
بیت کوین+عبارت
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
گزارش اختصاصی عبارت از بیت کوین و تاثیر آن بر اقتصاد مازندران؛
تجارتی که به اندازه یک نیروگاه برق می خورد/آیا قاچاق بیت کوین در مازندران رو به افزایش است؟
کشف ۴ هزار و ۹۶۷ دستگاه تولید ارز دیجیتال"بیت کوین" قاچاق به ارزش ۵۰۰ میلیاردی در مازندران ، آنهم در شهرستانی کوچک همچون سوادکوه شمالی بار دیگر نام این استان را در صدر اخبار حوادث دنیای دیجیتال قرار داد.
کارخانه+صنعت+عبارت
چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰
سنگ اندازی پدرخوانده ها پیش پای اقتصاد مازندران!
مازندران به رغم آنکه ظرفیت های مختلفی در حوزه های معدنی، شیلات، گردشگری و کشاورزی دارد همچنان برای بهره گیری از آن با هفت خان های متعددی روبرو است.
دژپسند+عبارت
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
سوغات سفر ۳ روزه وزیر مازندرانی به استان زادگاهش / از آغازاحداث کارخانه خوراک دام و طیور تا مقدمه سازی برای ورود برنج مازندران به بورس کالا
سفر سه روزه غیررسمی وزیر امور اقتصادی و دارایی به مازندران که از پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد و تا شنبه هفته جاری ادامه یافت، علاوه بر بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی این استان، دستاوردهای رسمی مثبتی نیز در حوزه اقتصادی به همراه داشت.
اینفوگرافیک بدهی بانکی مازندران+ عبارت
یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹
گزارش ویژه عبارت از میزان باورنکردنی بدهکاری به بانک‌های مازندران؛
بدهی یک نفر؛ ۴ برابر همه زندانیان مالی استان/ نقدینگی مازندران از مرز ۴۰۰هزارمیلیارد گذشت/ ابربدهکاران بانکی استان کیستند؟
بر اساس آمارهای رسمی سهم بودجه مازندران از کل بودجه کشور در سال ۹۷ بیش از ۵۶۰ میلیارد و در سال ۹۸ بیش از ۶۶۶ میلیارد تومان بوده است در حالیکه بدهی بانکی در مازندران، در آن سال ۳۲ هزار میلیارد ثبت شده که به خوبی نشان دهنده رقم بالای این بدهی است.
پایانه صادراتی برنج + عبارت
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
۴ پایانه صادراتی در مازندران در دست ساخت است؛
پایان انتظار صادرکنندگان مازندران با پایانه های صادراتی
در شرایط فعلی که صادرات نفت ایران، به سبب اعمال تحریم‌های اقتصادی آمریکا و متحدان آن کاهش یافته و به تبع آن درآمدهای ارزی تقلیل پیدا کرده، ضرورت تدوین استراتژی بلندمدت صادرات غیرنفتی کشور بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و مصلحت کشور ایجاب می‌کند که تدوین این استراتژی با در نظر گرفتن شرایط خاص اقتصادی کشور در دوران تحریم در دستور کار سازمان‌های ذی‌ربط قرار گیرد.
اقتصاد و دارایی مازندران+عبارت
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
نقدی بر عملکرد ضعیف روابط عمومی اقتصاد و دارائی استان مازندران؛
خواب زمستانی در تابستان داغ اقتصادی
در جامعه امروزی روابط عمومی مبتنی بر فن آوری اطلاعات و ارتباطات نیاز ضروری هر سازمانی می باشد. زیرا با توسعه دولت الکترونیک، نیاز به اطلاع رسانی سریع دقیق و کم هزینه ضروری می باشد. به لحاظ تئوریک رابطه دولت الکترونیک و روابط عمومی الکترونیک رابطه تکوینی است نه تاسیسی. به این معنی که دولت الکترونیک برای توسعه و استقرار خود نیازمند روابط عمومی الکترونیک است.
علم اقتصاد+عبارت
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸
قیمت کالاها در مازندران کمتر از سایر نقاط کشور بالا رفت اما؛
سیصد تازیانه بر آب / فنر قیمت ها بالاخره در خواهد رفت / برای دوران پسا بازرسی فکری کرده اید؟
درست ۴۷ روز از آغاز سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین توسط دولت می گذرد. اقدامی که در ابتدا با موجی از نظرات متفاوت روبرو بود و کار را برای دولت نیمه جان روحانی از قبل سخت تر کرد. عده ای بر این عقیده بودند که با افزایش قیمت بنزین، نرخ تمامی کالاها و خدمات رشد افسارگسیخته ای را آغاز خواهند کرد و عده ای هم امیدوار بودند که تقسیم عادلانه ی یارانه ی بنزین به مردم موجب بهبود وضع معیشت قشر آسیب پذیر تر جامعه شود.
سامارای+عبارت
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
دیپلماسی اقتصادی همچنان ادامه دارد / مازندران و سامارای در آینده تجاری ایران وروسیه حرف خواهند داشت
ایب رییس اتاق بازرگانی استان سامارای روسیه با اشاره به اینکه ۲ استان مازندران و سامارا در صنعت و کشاورزی بسیار قوی هستند، افزود: تجارت این۲ استان نقش تعیین کننده در روابط اقتصادی روسیه و ایران ایفا خواهد کرد.
روحانی+عبارت
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
لطفا رئیس‌جمهور پیش از سفر به باکو بخواند؛
التماس دعا مستر پرزیدنت / اگر جای آقای آشنا تنگ نمی‌شود، اهل اقتصاد را هم ببرید
بی‌شک یکی از بزرگترین ضعف های دولت دوم روحانی عدم برخورداری وزارت خارجه از تیمی قدرتمند در حوزه اقتصاد است. تیمی که برنامه‌ای جدی برای ۵ قاره داشته باشد، ظرفیت‌های اقتصادی تحریمی را استخراج کند و خط اتصالی باشد میان وزارتخانه های اقتصادی دولت و وزارت خارجه.
اقتصاد+عبارت
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
مهم‌ترین چالش اقتصاد ایران در سال جاری چیست؟
حسین راغفر استاد دانشگاه با بیان اینکه منظوراز نابرابری‌ها، نابرابری درحوزه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری است، گفت: «اگر شما ابتدا مجموعه قوانینی را وضع کنید، که آن‌ها موجبات نابرابری ساختاری را فراهم آوردند، این امر در ادامه نابرابری در سایر حوزه‌ها را رقم خواهد زد و این مسئله سرآغاز توزیع ناعادلانه ثروت ملی خواهد بود.»
عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور مازندران + عبارت
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
مدیرکل جدید صمت مازندران بداند ؛
صنایع غذایی مازندران دچار سوء تغذیه شدید هستند !
بسیاری از کارشناسان بر این عقیده‌اند که مازندران می‌تواند با گسترش زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری درست از فرصت‌های اقتصادی مربوط به بخش تولیدات غذایی در ۳ بخش لبنی، گوشتی و کشاورزی، اشتغال چند استان دیگر را نیز تأمین کند. اما چند وقتي است که....
وضعیت مازندران در بودجه ۹۸+عبارت
جمعه ۷ دی ۱۳۹۷
گزارش دریافتی عبارت از وضعیت مازندران در لایحه بودجه ۹۸+جداول
مازندران در تاپ تن لیست قرار دارد/ پتانسیل بالای استان در جذب سرمایه گذاری خصوصی
در گزارش زیر می توانید بخش عمده ای از وضعیت استان مازندران در لایحه بودجه سال ۹۸ را که چند روز پیش توسط رییس جمهور به مجلس ارایه شد مشاهده کنید. مازندران جزو ۱۰ استان اول کشور در میزان تخصیص بودجه است. سعی شده جداول به صورت متنوع انتخاب شود تا بخش های مختلف و زوایای متفاوت منابع دریافتی بودجه و قابلیت های جذب سرمایه گذاری استان را نشان دهد. سهم مراکز درمانی و آموزشی به صورت ویژه تری نمایش داده شده است. نگاهی کلی ما را آگاه می کند که شهرهای مرکزی استان از بودجه مناسبی برخوردار هستند اما کمتر نشانی از شرق مازندران دیده می شود که نشان می دهد نیازهای ضروری آن به خوبی احصاء نشده اند. لیست طرح های قابل اجرا با مشارکت خصوصی موید این است که مازندران تا چه اندازه در این حوزه قابلیت دارد و اگر برنامه ای ویژه برای آن در نظر گرفته شود می توان بسیاری از پروژه های نیمه کاره با پیشرفت بالا را با جذب بودجه مشارکتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی به علاوه در آمد حاصل از حذف سه دهک اول یارانه بگیر در استان به اتمام رساند. این جداول از مرکز آمار ایران استخراج شده اند.