امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۸:۰۴ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:������������ ����������
رئیسی+عبارت
شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰
شوک رئیسی آغاز شد/سیگنال مهم برای قیمت دلار / اعلام ۳ برنامه جدید اقتصادی
رئیس جمهور در سفری به کهگیلویه و بویراحمد از سه برنامه جدید اقتصادی سخن گفته که احتمالا در دوره میان‌مدت یا بلندمدت اجرای این برنامه‌ها برای بازار ارز مهم تلقی شود.
بانک جهانی+عبارت
پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰
آمار تکان‌دهنده بانک جهانی / اندازه اقتصاد ایران به یک سوم کاهش یافت!
بر اساس اعلام صندوق بین المللی پول، تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۲۰ حدود ۶۱۰ میلیارد دلار، در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۸۳ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۷، ۴۳۰ میلیارد دلار بوده است. بر اساس همین آمار سال ۲۰۱۹ ایران واقعا اقتصاد هجدهم دنیا بوده است.
عسگر توکلی+عبارت
یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پشت پرده خرید‌های میلیاردی سهام عدالت / ۱۰۰ ثروتمند تاثیرگذار بر آینده کشور چه کسانی هستند؟
رئیس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور گفت: حدود ۱۰۰ نفر در کشور سهام عدالت را خریدند تا مدیریت سهام هر استان و بعد از آن مدیریت شرکت‌های بزرگ را به عهده بگیرند.
اعتراضات بازنشستگان+عبارت
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
چرا باید چرخش طبقاتی در اعتراضات خیابانی را جدی بگیریم؛
شمایل غبارآلود ایران امیدوار
این‌که مردم هر روز به خیابان بیایند، فریاد بزنند، گریه و التماس کنند، اما بازهم به‌چشم نیایند، ملت را از درون می‌شکند و شمایلِ آشنای ایرانِ امیدوار را غبارآلود می‌کند.
اسکناس قدیمی ایرانی + عبارت
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹
به بهانه سالگرد چاپ نخستین اسکناس اروپا + تصاویر
مروری بر تاریخچه اسکناس در ایران/ از پنج قرانی بانک شرق تا خودکفایی اسکناسی به دستور هاشمی
به گزارش عبارت نخستین بانکی که به چاپ اسکناس برای ایران پرداخت، بانک جدید شرق بود که مرکزش در لندن قرار داشت و اسکناس‌های چاپ‌شده توسط این بانک در بانک بازرگانی ایران انتشار می‌یافت. اسکناس‌های منتشرشده توسط این بانک از پنج قران به بالا بود. در سال ۱۲۶۷ هجری قمری، امتیاز چاپ اسکناس از بانک جدید شرق به بانک شاهی واگذار شد
علم اقتصاد+عبارت
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸
قیمت کالاها در مازندران کمتر از سایر نقاط کشور بالا رفت اما؛
سیصد تازیانه بر آب / فنر قیمت ها بالاخره در خواهد رفت / برای دوران پسا بازرسی فکری کرده اید؟
درست ۴۷ روز از آغاز سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین توسط دولت می گذرد. اقدامی که در ابتدا با موجی از نظرات متفاوت روبرو بود و کار را برای دولت نیمه جان روحانی از قبل سخت تر کرد. عده ای بر این عقیده بودند که با افزایش قیمت بنزین، نرخ تمامی کالاها و خدمات رشد افسارگسیخته ای را آغاز خواهند کرد و عده ای هم امیدوار بودند که تقسیم عادلانه ی یارانه ی بنزین به مردم موجب بهبود وضع معیشت قشر آسیب پذیر تر جامعه شود.
سرمایه گذاری در بورس + عبارت
چهارشنبه ۸ آیان ۱۳۹۸
امسال سرمایه گذاری در بورس سودآور است
در پایان دوره ۳ ماهه ابتدایی سال ۹۸، شاخص کل با ۳۱.۵ درصد رشد، به ۲۳۴ هزار و ۸۷۹ واحد، شاخص مالی با ۴۳.۸ درصد افزایش به ۲۹۵ هزار و ۱۷۹ واحد، شاخص صنعت با ۳۰.۱ درصد ارتقا به ۲۰۹ هزار و ۴۹۷ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۶۷.۳ درصد افزایش به ۳۸ هزار و ۴۹۶ واحد و شاخص قیمت با ۲۹ درصد رشد به ۶۶ هزار و ۴۵۱ واحد رسیده است.
عکس + عبارت
چهارشنبه ۱ آیان ۱۳۹۸
اینفوگرافی عبارت
نگاهی به وضعیت کلی اقتصاد ایران در سال ۹۷ / از شبه پول تا اشتباهات آماری
اینفوگرافی وضعیت کلی اقتصاد ایران در سال ۹۷ به صورت زیر می باشد.
روحانی+عبارت
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
لطفا رئیس‌جمهور پیش از سفر به باکو بخواند؛
التماس دعا مستر پرزیدنت / اگر جای آقای آشنا تنگ نمی‌شود، اهل اقتصاد را هم ببرید
بی‌شک یکی از بزرگترین ضعف های دولت دوم روحانی عدم برخورداری وزارت خارجه از تیمی قدرتمند در حوزه اقتصاد است. تیمی که برنامه‌ای جدی برای ۵ قاره داشته باشد، ظرفیت‌های اقتصادی تحریمی را استخراج کند و خط اتصالی باشد میان وزارتخانه های اقتصادی دولت و وزارت خارجه.
اقتصاد+عبارت
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
مهم‌ترین چالش اقتصاد ایران در سال جاری چیست؟
حسین راغفر استاد دانشگاه با بیان اینکه منظوراز نابرابری‌ها، نابرابری درحوزه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری است، گفت: «اگر شما ابتدا مجموعه قوانینی را وضع کنید، که آن‌ها موجبات نابرابری ساختاری را فراهم آوردند، این امر در ادامه نابرابری در سایر حوزه‌ها را رقم خواهد زد و این مسئله سرآغاز توزیع ناعادلانه ثروت ملی خواهد بود.»
خودرو
پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
قیمت روز خودروهای داخلی (۲۵ مهر ۹۸)
بازار خودروی کشور در شرایطی از اوایل مهرماه با روند صعودی قیمت‌ها مواجه بود که در هفته جاری، حباب قیمتی بسیاری از محصولات تخلیه و بازار به ثبات نسبی رسیده است.
اینفوگرافی اقتصاد+عبارت
یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸
پیش‌بینی وضعیت اقتصاد ایران تا ۱۴۰۰ + اینفوگرافی
بانک جهانی وضعیت اقتصاد ایران در سال‌های پیش رو را پیش‌بینی کرده است. بر این اساس، نرخ تورم کشور در دی‌ماه سال ۹۸ تا دی‌ماه سال ۹۹ برابر با ۲۹ درصد پیش‌بینی شده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل آن کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد. اما وضعیت شاخص‌ها در سال ۱۴۰۰ چطور خواهد بود؟
دلار+عبارت
دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸
دکتر حسین راغفر مطرح کرد:نئولیبرالیزم یعنی سلطه بخش غیرحقیقی بر بخش حقیقی
دلار در آستانه ۸۰۰۰ هزار تومان +توضیحات
حسین راغفر اقتصاددان با افشای خیانت لیبرال‌ها به اقتصاد ایران طی دهه‌های گذشته گفت: اگر ابتدای سال گذشته می‌گفتند دلار ۸هزار تومان خواهد شد شاید کمی غیرقابل باور بود اما امروز اگر دلار ۸هزار تومان شود مردم از فرط خوشحالی به همین دولت رأی می‌دهند.
سرمایه گزاری در بورس + عبارت
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
رشد ۴۹ درصدی حجم معاملات بورس کالا در آخرین ماه تابستان
تالارهای مختلف بورس کالای ایران در آخرین ماه تابستان شاهد رشد ۴۹ و ۲۲ درصدی در حجم و ارزش معاملات بود.
نان
چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸
تصمیم‌گیری درباره قیمت نان به کجا رسید؟
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت نان اعلام کرد که به زودی با هماهنگی وزارت کشور برای تنظیم بازار این کالا از رییس‌جمهور دستورات لازم را می‌گیریم.