امروز : شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت : ۸:۰۸ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:������������ ��������
پزشکی+عبارت
دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰
اظهارات عجیب آقای استاندار: پزشکانی که تهدید به مهاجرت می‌کنند، می‌توانند بروند؛ خودم برایشان بلیت می‌گیرم
استاندار فارس در اظهاراتی عجیب گفته: امروز ما پزشکان حاذق و متخصص زیاد داریم و دوره منحصربفرد بودن به بیست سال پیش برمی گردد.این حرف ها دقیقا نقطه مقابل دعوت دولت از ایرانیان خارج است که مدام در رسانه ملی تبلیغ می شود. بالاخره ما نفهمیدیم قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را؟
پرستار+عبارت
شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰
سرانه نسبت پرستار به بیمار در مازندران به ۲۳ نفر رسید؛
آمارهای عجیب از وضعیت پرستاران در کشور / فاصله از استانداردهای جهانی و افزایش مهاجرت
سرانه پرستار در دنیا به روش‌های مختلفی مانند نسبت پرستار به پزشک، تخت و حتی جمعیت مورد محاسبه قرار می‌گیرد، اما به نظر می‌رسد تعداد پرستار نسبت به جمعیت اصلی‌ترین استاندارد جهان برای محک زدن کشورها در نظر گرفته می‌شود، مولفه‌ای که آمارهای کشور از وضعیت هشداردهنده‌ای در آن حکایت دارد.
دانشجویان+آموزش آنلاین+آزمون آنلاین+عبارت
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
به بهانه ۱۶ آذر روز دانشجو؛
کاهش کاذب مهاجرت دانشجویان ایرانی به خارج از کشور / پروازهای بدون بازگشت
یکی از مهم‌ترین مهاجرت‌هایی که این روز‌ها بیشتر شاهد آن هستیم، ترک وطن از سوی دانشجویان است که به منظور ادامه تحصیل و تضمین آینده خود زندگی در ایران را رها کرده و با پذیرش از دانشگاه‌های خارج زندگی جدیدشان را در همان کشور‌ها آغاز می‌کنند.
رهبر انقلاب+عبارت
شنبه ۲۹ آیان ۱۴۰۰
واکنش به تحریف سخنان رهبری درباره مهاجرت نخبگان
«.. لکن آن چیزی که اشکال دارد، مهاجرفرستی است.» ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ این جمله را می‌توان محور اصلی بحث اخیر رهبر انقلاب درباره‌ی موضوع مهاجرت نخبگان از کشور دانست. محوری که در جوسازی‌های انگلیسی، آمریکایی و سعودی رسانه‌ای اخیر کاملاً به حاشیه رانده و تبدیل به یک موضوع فرعی شد.
مهاجرت+عبارت
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
اوج گیری روز افزون پدیده مهاجرت پس از ماجراهای سال ۹۸ تا امروز؛
مازندرانی‌ها آماده ترک وطن می‌شوند
صرف نظر از مسائل سیاسی، طرحی که مجلس آن را تایید کرده منجر به آن شده است که حتی افراد غیرسیاسی هم گزینه مهاجرت را به طور جدی‌تری بررسی کنند. دانشجویان راهی اروپا، کانادا، استرالیا و آمریکا می‌شوند و پناهجویان در فکر ترکیه و قبرس و ... هستند.
فرار مغزها+عبارت
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
به بهانه پناهندگی مجدد یک استاد بزرگ شطرنج در کشور سوئیس؛
سندروم صادرات مغز
شاید در سال های ابتدایی اپیدمی مهاجرت که ما در آن قرار داریم اثرات این پدیده ی شوم آنقدر ها ملموس نباشد اما در گذر زمان بی شک با خسارات این اتفاق بیشتر دست و پنجه نرم خواهیم کرد
 مهاجرت دانشجویان مازندران به خارج
چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵
نگاهی به مهاجرت دانشجویان مازندران به خارج از کشور؛
مقصد اصلی دانشجویان مازندرانی کجاست؟/تغییر جهت از استرالیا به سمت آلمان!
اگر گشتی در دنیای رویاهای دانشجویان استان بزنید خواهید دید که بسیاری از آنها در پاسخ به این سوال که بین ماندن و رفتن کدامیک را انتخاب می کنید به گزینه دوم «آری» می گویند و این یعنی از زیرساخت ها و کیفیت زندگی علمی و توجه به نخبگان در کشور راضی نیستند.