امروز : شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۰۵ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:�������������� ����������
فاصله طبقاتی + عبارت
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰
گزارش میدانی ـ آماری عبارت از وضعیت افسارگسیخته زمین و مسکن در مازندران؛
افزایش ۲برابری قیمت مسکن در ۱سال گذشته/ وقتی دلال‌ها جای مسئولان را می‌گیرند/ مستاجران همیشه یکسال عقبند
در نبود دل‌نگرانیِ دولت، این مردم مازندران هستند که هزینه‌ی این مدیریتِ ول‌انگارانه را پرداخت می‌کنند. مسئولان ارشد استانی نیز مطلقا برنامه‌ای در این حوزه ندارند، زیرا اصلا خبر ندارند در این بازار چه می‌گذرد. اکثر مدیران مازندرانی در خانه‌های زیبا زندگی می کنند و به جز خودشان، فرزندان محترم‌شان نیز سواره هستند، بنابراین عجیب نیز از حال مستاجران پیاده بی‌خبر باشند.
بیمار بدحال + عبارت
دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰
اندراحوالات خدمات‌رسانی در بیمارستان‌ امام(ره) ساری؛
از کمبود پرستار و درماندگی بیماران تا شکست طرح تحول نظام سلامت
شاید اساسا انتظار احترام داشتن در این کشور، دیگر انتظار بی‌جایی است. مخصوصا اینکه امروز در خبرها آمده بود استاندار نسبتا محترم فارس فرموده اند: "هر پزشکی قصد مهاجرت دارد، برود، من پول بلیت‌اش را می دهم." این تکرار همان نسخه‌ی همیشگی این سالهای حاکمیت است که هر کس دوست ندارد از ایران برود.
نبش قبر
دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰
در حاشیه نبش قبر های اخیر سارقان در مازندران
مسئولین به زنده ها رحم نمی کنند، دزدها به جنازه ها
می‌ترسم روزی برسد که وسط اتوبوس دستگیره را گرفته و در خیال خود غوطه‌ور باشی، که یکهو چندنفر بریزند سرت و شورتت را از پای درآوردند و الفرار! می‌ترسم روزی برسد که حتی در قبرها و پشت‌بام‌ها و اتوبوس‌ها هم جایی برای خواب پیدا نشود. من می‌ترسم و این ترس مثل موریانه دارد روان مرا می‌جود. من از آینده این ملت می‌ترسم و دیگر نمی‌دانم باید در آینده انتظار چه چیزی را داشته باشم، زیرا تاجایی که به یاد دارم مردم را همواره محترم می‌شمردند و بعید بود اتفاقاتی که این‌روزها می‌افتد در گذشته حتی به شرورترین اذهان هم خطور می‌کرد.
دکتر محمد مهدی ناصحی + عبارت
یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی احمدی‌نژاد و مدیرعامل بیمه سلامت روحانی، در دولت رییسی ابقا شد؛
مدیرانی با کپسول اکسیژن
برخی از مدیران در جمهوری اسلامی به نوعی کپسول اکسیژن مجهز هستند که آنها را در هر نوع جو و آب‌وهوایی زنده نگه می‌دارد. این موضوع بار دیگر اهمیت تحزب‌ واقعی و جای خالی آن در عرصه سیاسی و اجتماعی کشور را نشان می‌دهد.
علی بابایی کارنامی + عبارت
یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰
بابایی کارنامی نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با عبارت:
اگر ارز ترجیحی حذف شود تورم به بیش از ۶۰ درصد می رسد/ با این طرح شفافیت مخالفم/ ماجرای فنیسک دردسری بود که گذشتگان به دوش ما گذاشتند
نماینده مردم ساری اظهار داشت: اگر هدف دولت از آزادسازی قیمت‌ها ایجاد عدالت است و می خواهد با اینکار مثلا به طبقاتی یارانه بدهد، ما می گوییم راهش این نیست. راه این نیست که شما ارز ترجیحی را بردارید و بعد چاپ پول کنید، چون مشکل را دوچندان می کند و حالا باید با تورم و افزایش پایه پولی هم مواجه شوید.
علی شادمان + عبارت
شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰
فرماندار نور در گفتگو با عبارت
شادمان: مگر ما مرده ایم که نساجی به مشهد برود
علی شادمان فرماندار نور در گفتگو با عبارت از تیم نساجی مازندران دعوت کرد تا آماده سازی ورزشگاه خانگی اش در قائمشهر از تیم های مقابل خود در ورزشگاه تازه تاسیس شهرستان نور استفاده کند.
افتتاح ورزشگاه شهید ناطق نور
شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰
خاموشی دردناک استادیوم تازه تاسیس نور؛
نگذاریم این ورزشگاه به سرنوشت شهید متقی ساری دچار شود! / صد رحمت به ملانصرالدین
همه این تجهیزات و امکانات در حالی بهره‌برداری شده‌اند که اساسا شهرستان نور و شهرهای اطراف آن جمعیت بسیار کمی دارند و ورزش اصلی این مناطق نیز کشتی، والیبال و وزنه‌برداری است. اما شهرهای قائمشهر و بابل که در لیگ برتر و لیگ یک نمایندگان قدرتمندی نظیر نساجی و رایکا دارند از یک زمین معمولی و حداقل استانداردها نیز بی‌بهره هستند.
علیخانی کوشکک معاون عمرانی استانداری مازندران
شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰
آغاز چینش پازل مدیران ستادی استانداری مازندران با انتخاب معاون عمرانی؛
علیخانی و امید برای توسعه عمرانی / به امید اینکه ملاک‌ها اتوی شلوار نباشد!
البته معاون جدید عمرانی از پشتوانه بزرگ و توانمند سپاه پاسداران برخوردار است که با عنایت به تجربه گرانبهای قرارگاه خاتم و نیاز به درون‌گرایی بعد از فشار تحریم‌ها، اکنون تجربه‌ی خوبی در اختیار دارد که ضروری است علیخانی از آن به نحو احسن سود جوید.
باران+عبارت
شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰
یادداشت سردبیر
دلم باران می‌خواهد
دليلش هرچه که باشد این دل لامصب مرا قانع نمی‌کند. نیازی به دیدار رودرو نیست، من از همینجا هم می‌توانم بفهمم که، تجن و بولا هم دل‌شان گرفته است و درختان انجیلی شانه‌های خشک‌شان را مثل صلیب بر دوش می‌کشند.
بودجه+عبارت
یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰
نگاهی به سهم محیط زیست بحران زده از لایحه بودجه ۱۴۰۱؛
سهم ناعادلانه محیط زیست از بودجه کشور / حق هر ایرانی تنها ۲۵ هزار تومان! / طبیعت مازندران به یک لودر نمی ارزد؟
تجهیزات، نیرو و امکانات محیط زیست حدود یک چهارم نیازها است و بر همین اساس بودجه را برای آن در نظر گرفته‌اند این یعنی اینکه هوا و خاک همچنان باید آلوده بماند و آب‌ها همچنان به دلیل عدم مدیریت از بین برود و بودجه هم به حرکت لاک‌پشتی خود ادامه دهد.
شکار پرندگان+عبارت
شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰
نگاهی به شایعه عجیب سربریدن ۵۰۰ قوی مهاجر در تالاب سرخرود؛
تجارت سیاه بر بال پرندگان؛ بازاری با گردش مالی ۱۲۰ میلیارد تومانی
تخلف فروش شکار در این بازار پرندگان به‌وضوح دیده می‌شود و فروشندگان و بازاریان چندان به مصوبات پشت میزی مسئولان و دست‌اندرکاران اعتقادی ندارند.
معلم+دانش آموز+عبارت
پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰
صفر تا صد تصویب رتبه بندی معلمان در مجلس؛
جزئیات کامل از میزان افزایش حقوق معلمان / کدام گروه از فرهنگیان شامل رتبه بندی نمی شوند؟
قالیباف: رتبه‌بندی معلمان فقط برای کار معلمی است نه بخش‌های اداری و خدماتی هر چند که آن افراد برای ما عزیز هستند، اما رتبه‌بندی شامل معلمان می‌شود.
خرید+عبارت
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰
تخلف فروشگاه ها در گرفتن مالیات چندباره و غیرقانونی از مشتریان؛
سودجویی فروشندگان با نام مالیات بر ارزش افزوده / مازندرانی ها هوشیار باشند
واقعيت وقتي تلخ‌تر مي‌شود كه از يك كالاي مشمول اين قانون از مرحله توليد تا مصرف‌كننده نهايي حدود ۵بار ماليات ارزش افزوده دريافت مي‌شود. چرا كه برخي توليد‌كنندگان به هنگام توليد و درج برچسب مشخصات، قيمت مصرف‌كننده كالا را با لحاظ ۸درصد ماليات ارزش افزوده درج مي‌كنند.
پرستار+عبارت
شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰
سرانه نسبت پرستار به بیمار در مازندران به ۲۳ نفر رسید؛
آمارهای عجیب از وضعیت پرستاران در کشور / فاصله از استانداردهای جهانی و افزایش مهاجرت
سرانه پرستار در دنیا به روش‌های مختلفی مانند نسبت پرستار به پزشک، تخت و حتی جمعیت مورد محاسبه قرار می‌گیرد، اما به نظر می‌رسد تعداد پرستار نسبت به جمعیت اصلی‌ترین استاندارد جهان برای محک زدن کشورها در نظر گرفته می‌شود، مولفه‌ای که آمارهای کشور از وضعیت هشداردهنده‌ای در آن حکایت دارد.
دانش آموز+عبارت
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی مدارس مازندران را در آستانه تعطیلی قرار داد؛
افزایش چشمگیر شکایت از مدارس به دلیل بی توجهی به پروتکل ها / از کرونایی شدن دانش آموزان رامسری تا اخطار جدی به ۸۲۰ مدرسه در مازندران
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران روز گذشته از تذکر کتبی به مدیران ۸۲۰ مدرسه استان به خاطر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: احتمال غیرحضوری شدن دوباره تحصیل دانش‌آموزان در مازندران به دلیل ابتلا تعدادی از مُحصلان به بیماری کووید ۱۹ از روزهای آینده وجود دارد.