امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۱:۱۲ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:��������������
احمد توکلی+صالحی امیری+عبارت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
به مناسبت صدودوازدهمین سال تصویب اولین قانون مطبوعات در ایران / ۷
بازخوانی دادگاه تاریخی دو سیاستمدار ارشد مازندرانی/ به خاطر یک مُشت «کامنت»
در میان دعواهای رسانه ای مختلف یک دعوا در یک دهه اخیر حسابی سروصدا به پا کرد که از قضا هر دو طرف این دعوا مازندرانی بودند. یک طرف احمد توکلی زاده بهشهر و طرف دیگر رضا صالحی امیری متولد بابل.
کاریکاتور+عبارت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
به مناسبت صدودوازدهمین سال تصویب اولین قانون مطبوعات در ایران / ۶
سرگذشت روزنامه نگاری در ايران تا پیش از انقلاب
تشکيل اداره اطلاعات نظميه براي کنترل و سانسور مطبوعات اتش سوزي دفتر روزنامه ها، ممنوعيت خواندن روزنامه در ادارات،سرنوشت نسيم شمال و سيد شريف الدين گيلاني تاسيس اداره راهنماي نامه نگاري در وزارت کشور، هجوم...
مطبوعات+عبارت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
به مناسبت صدودوازدهمین سال تصویب اولین قانون مطبوعات در ایران / ۵
از رئیس ایتالیایی شهربانی تهران تا شیخ علی اکبرناطق نوری
جالب است بدانید که نخستین آیین‌نامه ناظر بر مطبوعات ایران به دست یک مستشار ایتالیایی به نام «کنت دمونت فرتِ» ـ که در آن زمان، ریاست اداره پلیس تهران بود نوشته شد.
نقاشی پرده ای+عبارت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
به مناسبت صدودوازدهمین سال تصویب اولین قانون مطبوعات در ایران / ۴
ماجرای خواندنی اولین روزنامه نگار زن ایرانی
مزین السلطنه که دختر مير سيدرضي رئيس‌الاطباء پزشک قشون ناصرالدين شاه بودتحصيلات خود را نزد پدرش یاد گرفت وبه دليل حضورش درخانواده ای تحصيلکرده و...
ناصرالدین شاه+عبارت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
به مناسبت صدودوازدهمین سال تصویب اولین قانون مطبوعات در ایران / ۳
وقتی «سفر به مازندران» ناصرالدین شاه را ژورنالیست می کند!
«روزنامه سفر مازنداران»، شامل دو بخش است: روزنامه سفر مازندران بخش اول کتاب به قلم ناصر الدین شاه که گزارش سفر او در سال ۱۲۸۲ ق است. روش نگارشی ناصر الدین شاه با تکیه بر کوتاه نویسی ساده و بی تکلف،حتی بدون غلو شاهانه است.
روزنامه+عبارت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
به مناسبت صدودوازدهمین سال تصویب اولین قانون مطبوعات در ایران / ۲
حکم توهین به مقام سلطنت: یکسال حبس + سيصد تومان دادنی
نخستین قانون مطبوعات در ایران مطابق با اصل بیستم که در محرم‌ الحرام ۱۳۲۶ قمري درباره قانون مطبوعات به تصویب رسید به شرح زیر است.
میدان ساعت+عبارت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
به مناسبت صدودوازدهمین سال تصویب اولین قانون مطبوعات در ایران / ۱ ؛
نگاهی کوتاه به تاریخ مطبوعات مازندران / چاپ نخستین روزنامه مازندران حدود ۱۰۰ سال پیش در ساری
نخستین روزنامه در مازندران ۱۰۰ سال پیش یعنی در سال ۱۲۹۶به مدیر مسئولی ادیب اسماعیلی طاهری با عنوان «سماوات» در شهرساری منتشر شده است.ساری در آن دوران نه تنها پررونق ترین و پرجمعیت ترین شهر مازندران که در شمال کشور فرهنگی ترین شهر به شمار می آمد
تاریخ مطبوعات+عبارت
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹
نگاهی جذاب به یک قرن تاریخ مطبوعات مازندران
عبارت: امروز برابر است با سالروز چاپ نخستین روزنامه در جهان. به همین بهانه گروه گرافیک و چندرسانه‌ای عبارت، به مرور یک قرن تاریخ مطبوعات مازندران پرداخته است از سفر ناصرالدین شاه،چاپ نخستین روزنامه مازندران در ساری و دیکتاتوری رضاخانی گرفته تا آزادی دهه‌ی ۳۰، کودتای ۲۸ مرداد و اولین روزنامه مازندران بعد از انقلاب.
عباس زارع+عبارت
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹
در دیدار حسین زادگان و وزیر ارشاد مطرح شد؛
آمادگی صنایع چوب و کاغذ مازندران برای تامین کاغذ مطبوعات کشور
استاندار مازندران در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر آمادگی صنایع چوب و کاغذ مازندران در حمایت از مطبوعات کشور خبر داد.
روح الله شجاعی+عبارت
پنج شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹
مروری بر تاریخچه دو دهه اخیر مطبوعات مازندران در گفتگوی عبارت با روح الله شجاعی؛
از بهار مطبوعات در دوم خرداد تا خزان امید در دولت اعتدال
با افزایش تعداد نشریات در استان، آدم‌های شُل‌تری توانستند مجوز روزنامه یا هفته‌نامه دریافت کنند. کسانی که رسانه‌ای نبودند و هدفشان از ایجاد آن مقاصد سیاسی یا مالی بود. محتوا جای دیگری تولید می‌شد و در ابتدا تمام کار این نشریات گرفتن آگهی و کسب درآمد بود.
روحانی+عبارت
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹
مجوز مهمی که رهبر انقلاب به روحانی داد
رییس جمهور گفت:مقام معظم رهبری در جلسه اخیر نکته مهمی فرمودند و گفتند که دولت به مردم هم بگوید که چه کار کرده است و هم بگوید که هم چه کار می خواسته انجام دهد و چرا انجام نداده است.
کاریکاتور+عبارت
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
نخستین کاریکاتور مطبوعاتی ایران، ۱۲۰ سال پیش در مشهد
مورخان، روزنامه «ادب» را نخستین روزنامه مشهد و خراسان می‌دانند؛ روزنامه‌ای که «ادیب‌الممالک فراهانی»، آن را در سال ۱۲۷۹ خورشیدی در مرکز ایالت خراسان منتشر کرد.
صالحی امیری وزیر ارشاد+عبارت
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
وزیر ارشاد در مجلس چه گفت؟
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین دیدار با رئیس، هیات رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم که صبح امروز ۲۵ خرداد ماه برگزار شد، در صحن علنی حضور یافت و با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) و شهدا و تبریک به رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت: شفافیت، توجه به استان‌ها و هوشمندسازی از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
صندلی سینما+عبارت
شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
جامعه فرهنگی چشم به دهان ستاد ملی مبارزه با کرونا
با گذشت تقریبا سه ماه از اپیدمی این ویروس ، و با شروع یک دوره جدید از فعالیتهای کج دار و مریز اقتصادی ، بخش کوچکی از خسارتهای ناشی از این رکود جبران شد و بارقه های امید را در دل مردم روشن کرد. در طول این مدت رسانه ها با آنچه که در توان داشتند ، دلگویه های مردم و اصناف مختلف را انعکاس دادند و رنجهای زندگی شان را به تصویر کشیدند.
دیده بان+عبارت
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
حذف یک برنامه بی‌بی‌سی فارسی به علت هیبت سردار سلیمانی! +جزییات
«باید خبری نسبتاً برای خودمان تلخ را بدهم؛ این آخرین برنامه دیدبان به شکل فعلی است.»‌آنچه خواندید سرآغاز وداع پایانی برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی است که به زبان مریم افشنگ، مجری این برنامه، پس از آخرین مرور مطبوعات ایران در عصر زمستانی جمعه ۲۷ دی ماه بیان شد. هرچند که جمله او بیشتر خبر از تغییر شکل برنامه می‌دهد، اما ابراز امیدواری افشنگ برای ادامه مرور مطبوعات در بخش‌ها و شکل‌های مختلف نشان می‌دهد، دیدبان به پایان خط خود رسیده است.