امروز : سه شنبه ۴ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۰۶ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:��������������
نابینا+عبارت
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰
بی‌مهری مراکز آموزشی مازندران به معلولان / کم توجهی به قانون اشتغال معلولان و نابینایان در استان
مدیرعامل انجمن نابینایان و کم بینایان مازندران از بی مهری مراکز آموزشی بابت دریافت هزینه تحصیل از این قشر انتقاد کرد.
نوزاد+عبارت
شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰
آغاز جلوگیری از تست غربالگری با چراغ خاموش؟
ایران در شرایطی به سمت حذف غربالگری و سقط‌درمانی جنین می‌رود که وضعیت زندگی معلولان در کشور اسف‌بار ارزیابی می‌شود و اگر یک روز را در خیابان بگذرانید، متوجه خواهید شد که حضور معلولان در سطح شهر به سمت هیچ میل می‌کند.
فرزاد گوهردهی+عبارت
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
گفتگوی عبارت با مدیرکل بهزیستی استان مازندران؛
از بهبود شرایط توان خواهان تا آخرین وضعیت زنان سرپرست خانوار و کودکان کار در مازندران
دکتر گوهردهی تامین تجهیزات توانبخشی را یکی از چالش‌های مهم بهزیستی عنوان کرد و گفت: متاسفانه امروز قیمت خرید دستگاه‌ها و هزینه نگهداری از آن‌ها به شکل عجیبی بالا رفته و افراد تحت پوشش ما در این زمینه نیز از ۲۱۲۵ نفر به ۴۴۵۰ نفر در سال آخر دولت رسیده است. این رشد دوبرابری افراد تحت پوشش درحالی است که اعتبار اختصاص یافته به این بخش حدودا ۵ برابر بیشتر از سال ۹۲ شده است.
فرزاد گوهردهی+عبارت
یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰
گزارشی از نشست خبری مدیرکل بهزیستی مازندران به مناسبت هفته بهزیستی؛
گوهردهی: افزایش چشمگیر مستمری‌ها همزمان با رشد اعتبارات بهزیستی / تعداد توان‌خواهان تحت پوشش ۵۰ درصد بیشتر شد / پذیرش ۲۷۶ کودک کار در مازندران / ایجاد ۲ هزار و ۹۰۰ شغل تنها در یک سال
مدیرکل بهزیستی در ادامه به مراکز توانبخشی شبانه‌روزی در مازندران اشاره کرد و گفت: درحال حاضر ۲۹ مرکز شبانه‌روزی توانبخشی در مازندران فعالیت می‌کند و ۱۶۰۰ مددجو نیز در این مراکز نگهداری می‌شوند؛ اما اتفاق مهمی که در سال اخیر رخ داد، افزایش یارانه این مراکز بود.
گوهردهی+عبارت
شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰
همکاری هلال احمر و بهزیستی مازندران برای حمایت از معلولان استان
جمعیت هلال احمر مازندران و اداره کل بهزیستی استان تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.
ویلچر  + معلول+عبارت
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
یک ضرب العجل به موقع برای ادارات مازندران / مدیران متخلف به هیات تخلفات معرفی می شوند
استانداری مازندران با ارسال دستورالعملی به تمامی دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان و کم‌توانان جسمی از جمله مناسب سازی محیط کاری آنان ضرب‌الاجل ۲ ‌هفته‌ای تعیین کرد.
رمپ معلولان+عبارت
شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
بانک‌های مازندران قانون مناسب‌سازی معابر را دور می‌زنند!
معاون توانبخشی بهزیستی مازندران در پاسخ به این سؤال که در بررسی‌های انجام شده وضعیت مناسب‌سازی در یک خیابان اصلی به چه صورت است، گفت: در بهترین خیابان شهرهای استان در حدود ۴۰ درصد مناسب‌سازی نشده است.
فرزاد گوهردهی+عبارت
یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
گفتگوی عبارت با فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی مازندران؛
از تلخ و شیرین کرونا تا خاطرات خانه‌باغ پدربزرگ در نوروز
در مازندران سال‌هاست نام "بهزیستی" با نام محرومان و آسیب‌دیدگان جامعه گره خورده و این سازمان توانسته در سال‌های عمرش امید بسیاری از ناامیدان این استان باشد. از ایجاد اشتغال و تامین مسکن تا انواع حمایت‌های مادی و معنوی دیگر، یادگاری های بهزیستی مازندران برای مردم این سرزمین است که سبب خواهد شد تا همیشه نام نیک از این سازمان در ذهن مازندرانی‌ها نقش ببندد.
محمد علی محسنی بندپی+عبارت
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
اعتراض نماینده چالوس درخصوص بی توجهی به معلولان / محسنی بندپی: معلولیت درسایه کمبود اعتبارات محدودیت است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: معلولیت علتی برای محرومیت نیست اما در سایه کمبود اعتبارات شاهد محدودیت معلولان هستیم.
نابینا+عبارت
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹
به بهانه ی روز جهانی «عصای سفید»؛
آن ها ما را نمی بینند یا ما آن ها را؟
اگر پای صحبتشان بنشینید مشکل بعدی شان را اشتغال مطرح می کنند. تا مدتی پیش دست کم اپراتور های ادارات شغلی بود که برای آنان کنار گذاشته می شد و به امید رسیدن به آن با تاریکی جهانشان کنار می آمدند اما اکنون با این اوضاع سخت اقتصادی و ضرر و ریان شرکت های خصوصی دیگر همان کارهای همیشگی و دستمزدهای پائین هم نصیبشان نمی شود و چرخ زندگی شان سخت تر از همیشه می چرخد.
ویلچر  + معلول+عبارت
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
وضعیت نابسامان اماکن عمومی و خصوصی مازندران برای معلولان؛
ارمغـان سال ها بی توجـهی / اینـجا شـهری برای معـلولان نیست
علاوه بر اشاره به این موضوع در سیاست‌های کلی نظام و برنامه جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، هیات وزیران ۱۷ آذرماه ۹۸ آیین نامه اجرایی ماده ۳ حمایت از حقوق معلولان را تصویب و دستگاه‌های اجرایی را مکلف به مناسب‌سازی معابر و فضاهای شهری برای دسترسی معلولان کرد و ۳ سال به آنان زمان داد تا برای دسترسی‌پذیری معلولان به خدمات، ساختمان‌های خود را مناسب‌سازی کنند.
رازجویان + عبارت
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران تاکید کرد:
ضرورت مناسب ‌سازی معابر و پیاده‌روها برای تردد راحت‌تر معلولین
مهدی رازجویان در جلسه ویدئو کنفرانسی با شهرداران استان گفت: شهرداری‌ها در راستای مناسب‌سازی معابر برای تردد راحت‌تر معلولین، اقدامات اساسی را انجام دهند. ‎
سیامند رحمان+عبارت
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
دلیل تازه برای مرگ سیامند رحمان
من چندبار به اتاق او رفتم و دیدم خواب است. طوری نفس می‌کشید که هر کس دیگری غیر از من مربی صدای نفس‌های او را می‌شنید، می‌فهمید این بچه مشکل دارد. سیامند بیشتر اوقات در شهر خودش به تنهایی تمرین می‌کرد. او زمانی که وزنه‌زدن را شروع کرد ۱۴۰ کیلو داشت و ۲۴۰ کیلو را می‌زد، اما الان به بالای ۲۰۰ رسیده بود.
جمال باقری+عبارت
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸
گزارش عبارت از نشست خبری سرپرست سازمان بهزیستی استان مازندران؛
۶۸۰۰ نفر در مازندران علاوه بر کمک های دولت بسته معیشتی دریافت می کنند / از افزایش حق پرستاری تا کمک های بلاعوض و وام قرض الحسنه / مناسب سازی معابر وضعیت خوبی ندارد / سهم ۳ درصدی معلولان از استخدامی های دولت
دكتر جمال باقرى شعار بهزيستى براى هفته معلولين را « ارتقاء مشاركت افراد داراى معلوليت براى دستيابى به توسعه فراگير و عادلانه و پايدار» اعلام كرد.
مادر , بهار است+عبارت
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
گزارش تصویری؛
مادر , بهار است
مطالعات انجام شده نشان می دهند که ازدواج خویشاوندی در ایران بسیار بیشتر از کشورهای اروپایی و امریکاست. به طور میانگین ۴۰ درصد ازدواج ها در ایران با خویشاوندان صورت می گیرد. شاید خانواده ها و زوجین با ازدواج های فامیلی در جست و جوی اطمینان و آرامش بیشتری باشند، اما ازدواج فامیلی برای مشاوران و متخصصان علم ژنتیک، نشانه خطری بالقوه است که در بسیاری از موارد نمایان هم میشود.